Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Naujienos

BAZILIONAI TIESIA TRADICIJŲ TILTUS TARP PRAEITIES IR ATEITIES

2019-08-08 Komentarai (0) Naujienos Dalintis

Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Bazilionų filialo darbuotojai kartu su partneriais – Bazilionų miestelio bendruomene -- visus šiuos metus vykdo projektą „Bazilionai – tradicijų tiltai tarp praeities ir ateities“. Gegužės mėnesį įsigyta įgarsinimo aparatūra, liepos mėnesį 16 komplektų žemaitiškų tautinių kostiumų ir galimybė rugpjūčio 4 dieną –-pamatyti Telšių Žemaitės dramos teatro spektaklį „Amerika pirtyje“. O rugpjūčio 3 - 4 dienomis Bazilionų kultūros darbuotojų organizuota „Kraštiečių šventė“ tapo paskutiniu skambiu šio projekto akordu.

Rugpjūčio 3 dieną į Bazilionus atriedėjo „PopRAtas“. Tai Šiaulių regiono populiariosios muzikos atlikėjų šventė-konkursas. Net 6 grupės varžėsi dėl pereinamojo prizo „Auksinio mikrofono“ ir dėl teisės organizuoti sekančių metų „PopRAtą“. O nugalėjo grupė Langas“ iš Gruzdžių filialo. Nors labai arti pergalės buvo ir puikus Gitanos ir Giedriaus duetas iš Ginkūnų, ir Pakapės muzikavimo grupė, ir grupė „Brandus“ iš Gruzdžių. Labai daug aplodismentų sulaukė praeitų metų nugalėtojai – Audronės ir Raimondo duetas. Nenuostabu, jie juk atstovauja Bazilionus. Šventinį koncertą užbaigė ir visus į šokių aikštelę išviliojo nuostabiosios „De Grante“ dainininkės iš Joniškio rajono.

Ne tik gera muzika galėjome džiaugtis šį vakarą. Bazilionų medžiotojų būrelio vyrai pusę dienos virė „šiurpą“. Šie nuoširdūs mūsų šventės rėmėjai vaišino visus susirinkusius, o dubenėlį gardžios sriubos dar palydėdavo geru žodžiu ir palinkėjimu dažniau susirinkti. Paskutiniai šokėjai nenoriai išsiskirstė jau gerokai sutemus. Na, o rugpjūčio 4 dieną visus sukvietė „Kristaus atsimainymo“ atlaidai Bazilionų Šv. Bazilijaus Didžiojo bažnyčioje. Mišių metu atnašas nešė Bazilionų bendruomenė ir jos pirmininkas.

Po Šv. Mišių Bazilionų teatro skaitovų grupė gausiai susirinkusiems kraštiečiams skaitė tekstus apie Tėviškę, Gimtinę, gimtuosius namus, išėjimą ir viltį sugrįžti. Iš bažnyčios visi patraukė į kultūros centrą, juk laukė puikus spektaklis. Iš Vilniaus, Radviliškio, Šiaulių, Kauno ir dar daug įvairių vietovių sugrįžusius kraštiečius pasitiko folklorinės kapelos trankūs maršai. Vėliau scenoje skaitovų grupė paminėjo pirmo lietuviško spektaklio „Amerika pirtyje“ 120-sias metines.

O, pažiūrėję nuostabų spektaklį, visi dar neskubėjo namo. Stiklinė kaimiškos giros, puodelis kavos, bandelė, gabalėlis sūrio nesutrukdė nuoširdžiai pasikalbėti, aptarti spektaklį bei šių dienų aktualijas. Malonu buvo pabendrauti su mūsų seimo nariu Juozu Rimkumi bei Šiaulių rajono VVG pirmininku Povilu Zavecku.

Organizatorių tekstas ir nuotraukos

 

Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}} {{comment.name}}
{{comment.comment}}