Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Naujienos

MOKSLEIVIAI SUSIRINKO Į PIRMĄJĮ 2020 METŲ VADOVŲ KLUBĄ

2020-01-16 Komentarai (0) Naujienos Dalintis
Naujienos

Sausio 14 dieną Atvirame Šiaulių rajono jaunimo centre įvyko pirmasis 2020 metų Vadovų klubas. Jame dalyvavo: Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijos, Kuršėnų Daugėlių pagrindinės mokyklos, Kuršėnų Stasio Anglickio progimnazijos, Kužių gimnazijos, Kuršėnų Pavenčių mokyklos - daugiafunkcio centro pirmininkai bei atstovai. Vadovų klubo metu aptartos  moksleiviams svarbiausios temos bei klausimai, kuriuos susisteminęs atsiuntė nacionalinis Lietuvos moksleivių sąjungos biuras. Dažnu atveju tie klausimai yra aktualūs ir mūsų savivaldybėje esančiose mokyklose besimokantiems jaunuoliams. Šio Vadovų klubo metu susirinkusieji diskutavo apie Žiemos forumą, kuris vyks sausio 24-26 dienomis Kaune. Detaliai analizavo dokumentus, kurie bus teikiami forumo metu: lengvatos moksleiviams keliaujant tarpmiestiniu transportu bei mokyklų optimizavimo klausimai. Taip pat kalbėjo apie Lietuvos moksleivių metinę programą "Ž.E.M.E", mokyklų bendruomenių metus. Svarstė, kaip galėtų prisidėti prie organizuojamų mokyklos bendruomeniškumą skatinančių renginių. Kužių gimnazijos pirmininkas pateikė savo gimnazijos pavyzdį, kuris buvo pasiūlytas gimnazijos mokinių tarybos metu – tėvai pristatys savo profesiją mokiniams suorganizuodami dirbtuves.

Kuršėnų mokinių savivaldų informavimo centro pirmininkas Kipras Kunigėlis paklausė susirinkusiųjų apie švediško stalo principą mokyklose, apie mokyklų savivaldų mainus savivaldybės teritorijoje.

Vadovų klubo metu buvo kalbėta apie situaciją, kai dėl mokyklos uždarymo moksleivio gyvenamoje vietovėje ir jo amžiaus grupės klasės galimo nesusidarymo artimiausioje kitoje rajono mokykloje, mokiniui tenka ne savo noru rinktis didmiesčio mokyklą ir nuomotis būstą. Iškeltas klausimas apie galimybę padengti nuomos išlaidas. Taip pat diskutuota apie autobusų maršrutų laiko pakeitimą.

Vadovų klubo metu nuspręsta, kad Šiaulių rajono savivaldybės administracijos jaunimo reikalų koordinatorė Simona Dambrauskienė pasikalbėjusi su Švietimo ir sporto skyriaus vedėja, bei Ekonomikos ir verslo plėtros skyriaus vedėja atsakys į pateiktus klausimus.

Šiaulių rajono savivaldybės administracijos

Jaunimo reikalų koordinatorė

Simona Dambrauskienė

*Gautas leidimas viešinti

Informacija atnaujinta 2020-01-16 19:14

Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}} {{comment.name}}
{{comment.comment}}