Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Naujienos

NUO 2019 M. LIEPOS 1 D. VERTINANT NEGALIĄ ASMENS VEIKLOS IR GEBĖJIMŲ DALYVAUTI KLAUSIMYNĄ PILDO SAVIVALDYBĖS

2019-08-08 Komentarai (0) Aktualijos (import) Dalintis

Nuo 2019 m. liepos 1 d. pasikeitė pensinio amžiaus asmenų savarankiškumo vertinimo tvarka.

            Asmens veiklos ir gebėjimą dalyvauti klausimyną pildo ne Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos (toliau – NDNT) specialistai, o savivaldybės paskirti specialistai socialiniam darbui pagal asmens gyvenamąją vietą.

 

            Nustatant asmens specialiuosius poreikius, greta medicininio kriterijaus (asmens sveikatos būklės) yra vertinamas ir asmens savarankiškumo koeficientas, t. y. jo savarankiškumo galimybės kasdieniniame gyvenime (judėjimas, mityba, asmens higiena, socialiniai santykiai), mąstymas ir suvokimo gebėjimai, elgesio sutrikimai. Šis kriterijus yra nustatomas pokalbio su asmeniu metu, užpildant asmens veiklos ir gebėjimo dalyvauti klausimyną.

       Kaip ir anksčiau, pensinio amžiaus asmuo (jo atstovas) dėl specialiųjų poreikių nustatymo su gydančio gydytojo parengtu siuntimu turi kreiptis į NDNT , kuri pet 3 darbo dienas nuo prašymo gavimo dienos raštu kreipiasi į savivaldybės administraciją dėl klausimyno užpildymo. Paskirti specialistai socialiniam darbui per 10 darbo dienų informuoja asmenį (jo atstovą) dėl klausimyno pildymo vietos ir laiko. Galutinį sprendimą dėl asmens specialiųjų poreikių NDNT priima įvertinusi visus siuntime į NDNT ir prie jo pridėtuose medicininiuose dokumentuose pateiktus duomenis ir atsiųstą užpildytą klausimyną.

            Šiaulių rajono savivaldybėje klausimyną pildo seniūnijų specialistai socialiniam darbui pagal asmens gyvenamąją vietą.

            Nuo liepos 1 d. taip pat nustatyta, pensinio amžiaus sulaukusieji asmenys, jei dėl jų nekyla papildomų abejonių, vertinant specialiuosius poreikius, gali nedalyvauti.

 

Pagrindas: Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bei sveikatos apsaugos ministrų 2019 m. birželio 27 d. įsakymu Nr. A1-368/V-754 pakeistas Specialiojo nuolatinės slaugos, specialiojo nuolatinės priežiūros (pagalbos),  specialiojo lengvojo automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo išlaidų kompensacijos poreikių nustatymo tvarkos aprašas, patvirtintas 2018-12-27 įsakymu Nr. A1-765/V-1530.  

Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}} {{comment.name}}
{{comment.comment}}