Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Naujienos

PLENERAS KURTUVĖNUOSE: KRAŠTOVAIZDIS, GAMTOS VERTYBĖS IR PARODA

2019-08-08 Komentarai (0) Naujienos Dalintis

Rugpjūčio 5 – 10 d. Kurtuvėnuose ir Kurtuvėnų regioniniame parke vyksta Lietuvos kraštovaizdžio architektų sąjungos (LKAS) su Kurtuvėnų regioninio parko direkcija ir kitais partneriais organizuotas tapybos, fotografijos ir kraštovaizdžio architektūros pleneras “Vietos dvasia ir vietos matymas”. Susirinko dvylika plenero dalyvių. Kurtuvėnuose toks pleneras buvo susirinkęs ir 2018 m. vasarą. Plenero dalyvius traukia ir vilioja Žemaičių aukštumos rytinės pašlaitės kraštovaizdis, kupinas gamtos ir kultūros vertybių – mitologinių riedulių, piliakalnių, dvarų sodybų, senolių medžių – gamtos paminklų, įspūdingų reljefo formų, šaltinių, technikos ir architektūros paminklų.

Plenerą remia Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija. Kraštovaizdžio architektų ir dailininkų tarpdalykinis kūrybinis bendradarbiavimas, prasidėjęs dar 2005 m., tęsiasi keliolika metų bendruose pleneruose Užutrakio, Lentvario, Palangos, Taujėnų, Rietavo, Rokiškio, Taujėnų, netgi Prancūzijos Tureno regiono istoriniuose parkuose ir urbanistiniuose ansambliuose. Šiuose pleneruose atsigręžiama į regiono ar konkretaus parko kraštovaizdžio aktualijas, nuolat ieškoma esminių vietovės estetikos apraiškų, istorinių ir etnografinių bruožų ir ypatybių.

Kurtuvėnų apylinkių geomorfologinės savybės, vandeningų Ventos ir Dubysos upynų senslėnių, kur kadaise (XIX a.) projektuotas ir rengtas laivybos kanalas, slėpiniai teikia žavesio ir žadina kūrėjų vaizduotę. Plenero dalyviai susitinka ir diskutuoja su Kurtuvėnų regioninio parko direkcijos, miestelio bendruomenės atstovais. Kraštovaizdžio architektai tikisi prisidėti prie Kurtuvėnų regioninio parko aplinkos ir rekreacinio kraštovaizdžio puoselėjimo. Jie kartu su regioninio parko kraštotvarkininku Dariumi Ramančioniu ieško naujų prieigų prie Kurtuvos slėnio vandens telkinių galimybių. Šiaulietis kraštovaizdžio architektas Karolis Grušas ir jo kolegos pratęs Bubių Zubovo miško parko tvarkymo projektines įžvalgas. Tapybos drobėse ir piešiniuose dailininkai fiksuoja pagaulias vietos spalvas ir nuotaikas, architektūros ir reljefo formas.

Plenere sukurti tapybos darbai, fotografijos, piešiniai, architektūriniai eskizai bus eksponuojami Kurtuvėnų regioninio parko ekspozicijų erdvėje – dvaro svirno antrojo aukšto šoninėje salėje. Platesnei diskusijai ir plenero rezultatams pristatyti rengiamas plenero darbų parodos atidarymas, jis įvyks 2019 m. rugpjūčio 10 d. (šeštadienį) 11 val. Parodos atidarymo metu pagrindinės plenero meninės ir architektūrinės įžvalgos bus pristatytos vietos bendruomenei ir svečiams.

LKAS informacija ir nuotraukos

 

Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}} {{comment.name}}
{{comment.comment}}