Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Naujienos

ŠIAULIŲ RAJONO GYVENTOJAI SUPAŽINDINAMI SU IŠPLĖSTA IR MODERNIZUOTA KOMUNALINIŲ ATLIEKŲ RŪŠIUOJAMOJO SURINKIMO SISTEMA

2019-03-22 Komentarai (0) Naujienos Dalintis

Kuršėnų seniūnijos salėje įvyko gyventojų susitikimas kviečiant aptarti su VšĮ „Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras“ ir Šiaulių rajono savivaldybės administracijos atstovais dėl naujų konteinerinių aikštelių įrengimo Kuršėnų mieste. Į susitikimą atvyko Šiaulių rajono savivaldybės meras Antanas Bezaras, jo pavaduotojas Algis Mačiulis, administracijos Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja Renata Ulvydienė, Šiaulių rajono savivaldybės tarybos nariai – Regina Rupšienė ir Judita Šakočiuvienė, Kuršėnų seniūnijos, kitų tarnybų atstovai, seniūnaičiai, gyventojai.

VšĮ „Šiaulių regiono atliekų centras“ Viešųjų pirkimų ir projektų įgyvendinimo tarnybos vadovė Ernesta Ručinskienė informavo, jog VšĮ „Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras“ kartu su partnerėmis Šiaulių regiono savivaldybėmis, įskaitant ir Šiaulių rajono savivaldybę, įgyvendina 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 5 prioriteto „Aplinkosauga, gamtos išteklių darnus naudojimas ir prisitaikymas prie klimato kaitos“ Nr. 05.2.1-APVA-R-008 priemonę „Komunalinių atliekų tvarkymo infrastruktūros plėtra“, ir su Lietuvos Respublikos Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūra 2017 m. lapkričio 30 d. pasirašė projekto 05.2.1-APVA-R-008-61-0001 „Komunalinių atliekų rūšiuojamojo surinkimo infrastruktūros plėtra Šiaulių regione“ finansavimo sutartį.

Projekto tikslas – tobulinti Šiaulių regiono komunalinių atliekų tvarkymo sistemos infrastruktūrą sukuriant ir išplečiant komunalinių atliekų rūšiuojamojo surinkimo, paruošimo naudoti pakartotinai pajėgumus, informuojant visuomenę atliekų prevencijos ir tvarkymo klausimais.

Projektas finansuojamas Europos Sąjungos struktūrinių fondų, VšĮ „Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras“ ir partnerių lėšomis. Šiaulių rajonui suplanuotos Projekto lėšos 840 520,00 Eur be PVM, iš kurių iš Šiaulių rajono savivaldybės biudžeto preliminariai bus skirta – 126 078,00 Eur be PVM, iš ES struktūrinių fondų lėšų – 714 442,00 Eur be PVM.

Šiaulių rajono savivaldybės teritorijoje bus išplėsta ir modernizuota komunalinių atliekų rūšiuojamojo surinkimo sistema. Projekto apimtyje prie daugiabučių namų numatyta įrengti 192 vnt. konteinerinių aikštelių, iš jų 170 vnt. antžeminių konteinerių ir 22 vnt. pusiau požeminių konteinerių aikštelių. Šiose aikštelėse bus pastatyta / įrengta 974 vnt. atliekų surinkimo konteinerių.

Už suplanuotų aikštelių įrengimą Šiaulių rajono savivaldybės teritorijoje atsakingos dvi viešųjų pirkimų konkursus laimėjusios įmonės – UAB „Strefa“ ir UAB „Conlista“. Šiuo metu yra vykdomi pusiau požeminių ir antžeminių konteinerių aikštelių projektavimo darbai. Aikštelės projektuojamos pagal Šiaulių rajono savivaldybės patvirtintą komunalinių atliekų konteinerių aikštelių išdėstymo schemą ir joje nurodytas konteinerių aikštelių išdėstymo vietas. Jei dėl techninių priežasčių ar nenumatytų aplinkybių (požeminių komunikacijų, gatvių rekonstrukcijų, augančių medžių ar kt.) tam tikroje vietoje nebus galima įrengti aikštelės, bus parinkta alternatyvi visoms šalims priimtina vieta. Planuojama, kad konteinerių aikštelės prie daugiabučių namų bus įrengtos iki 2019 m. spalio 30 d.

Kaip informavo VšĮ „Šiaulių regiono atliekų centras“ Viešųjų pirkimų ir projektų įgyvendinimo tarnybos vadovė Ernesta Ručinskienė, projekto apimtyje ES Struktūrinių fondų ir VšĮ „Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras“ lėšomis šalia uždaryto Kairių sąvartyno, adresu Šiaulių g. 24, Bertužių k., Kairių sen., Šiaulių r. sav., taip pat bus įrengta didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelė, įskaitant gamybinės-buitinės paskirties pastatą, kuris bus skirtas atliekų paruošimui naudoti pakartotinai, į kurį gyventojai galės atvežti tokius daiktus, kurių jiems nebereikia, tačiau pagal paskirtį jie dar yra tinkami naudoti. Šiaulių regiono gyventojai daiktų keitimosi paslauga galės naudotis nemokamai ar už simbolinį mokestį, kurį sudarys daiktų remonto sąnaudos. Sutartis, kurios vertė 699 823,76 Eur be PVM, 2018 m. birželio 7 d. pasirašyta su UAB „Šiaulių plentas“. Šiuo metu yra vykdomi projektavimo darbai, planuojama, kad didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelė bus įrengta iki 2019 m. lapkričio 30 d.

Nors ir negausiai į projekto pristatymą susirinkę kuršėniškiai, pateikė juos dominančius klausimus, išsakė savo nuomones.

Tokie susitikimai ir projekto pristatymas vyks ir kitose seniūnijose – Ginkūnų ir Kužių.

 

Pagal pateiktą medžiagą

parengė Zigmas Ripinskis

 

* Gautas sutikimas viešinti

 

Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}} {{comment.name}}
{{comment.comment}}