Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Naujienos

SUSKAIČIUOTA, KAIP 2018 METAIS KEITĖSI DEMOGRAFINĖ SITUACIJA RAJONE

2019-01-07 Komentarai (0) Naujienos Dalintis

Šiaulių rajono savivaldybės Civilinės metrikacijos skyrius suskaičiavo, kaip per 2018 metus keitėsi rajono demografinė situacija. Pasak Civilinės metrikacijos skyriaus vedėjos Dianos Greičės smagiausia skaičiuoti rajone gimusius kūdikius. Per 2018 metus Civilinės metrikacijos skyriuje buvo įrašyti 390 gimimo aktų įrašai – tiek gimusių vaikučių užregistruota Šiaulių rajone. Tiesa, Šiaulių rajone užregistruoti ir 74 užsienio valstybėse gimusių Lietuvos Respublikos piliečių kūdikiai.

 

Šiemet Šiaulių rajone gimė 211 berniukų ir 179 mergaitės.

Tėvai užregistruodami vaikams rinkosi ir vardus. 2018-ųjų populiariausi berniukų vardai rajone – Jokūbas, Ąžuolas, Emilis, Gabrielius. O populiariausi mergaičių vardai – Lėja, Emilija, Gabija.

Tiesa, tėvai rinko savo vaikams ir labai retus vardus – Amėja, Vaineta, Anaja, Orionas, Aitas.

2018 metai rajone buvo išskirtiniai ir tuo, jog Šiaulių rajono savivaldybės taryba skyrė visiems Šiaulių rajono savivaldybės teritorijoje ne trumpiau kaip vienerius metus iki kūdikio gimimo gyvenantiems tėvams, kurių šeimoje gimė kūdikis po 300 eurų išmoką. Ši išmoka padalyta į dvi dalis – 150 eurų išmokama gimus kūdikiui ir 150 eurų, kai vaikui sukanka vieneri metai.

Šiaulių rajone per 2018 metus susituokė 337 poros. Beveik pusė iš jų buvo įregistruotos bažnyčioje. Vis daugiau porų pageidauja santuokas įregistruoti jų pasirinktoje vietoje.

Pasak vedėjos D. Greičės, džiugina tai, kad ištuokų rajone 2018-aisiais buvo beveik tris kartus mažiau nei santuokų. Praeitais metais rajone užregistruota 116 ištuokų, iš jų keturios – užsienyje.

Civilinės metrikacijos skyriuje vedama ir liūdnoji statistika. 2018 metais buvo užregistruotos 544 mirtys, o tai net 70-čia daugiau, nei 2017 metais. 13 iš minėtų 544 mirčių įvyko užsienyje.

 

Pagal pateiktą medžiagą parengė Zigmas Ripinskis

 

* Gautas sutikimas viešinti

 

Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}} {{comment.name}}
{{comment.comment}}