Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Naujienos

TALINE AMBASADOJE IR TURIZMO PARODOJE PRISTATYTAS KRYŽIŲ KALNAS

2019-02-18 Komentarai (0) Naujienos Dalintis

Taline (Estija) vyko viena iš seniausių ir didžiausių Pabaltijyje 28-oji tarptautinė turizmo paroda „Tourest 2019“. Parodoje pristatytas unikaliausias Šiaulių rajono ir visos Lietuvos traukos taškas – Kryžių kalnas. Savo krašto turizmo išteklius bendrame Lietuvos informacijos centrų ir verslo stende prisistatė daugiau nei 20 atstovų iš Lietuvos, o kartu ir Šiaulių rajonas.

Paroda – vienas iš būdų prisistatyti turizmo operatoriams, žiniasklaidos atstovams, pabendrauti su potencialiais klientais, skleisti žinias apie Šiaulių rajoną ir megzti kontaktus, pasitarnausiančius ateityje.

Lietuvos ambasadoje Taline vyko keturių Lietuvos informacinių turizmo centrų – Šiaulių, Šiaulių rajono, Plungės ir Anykščių – turizmo galimybių pristatymas. Ambasadoriaus p. Giedriaus Apuoko šilta kalba, patarėjo Andriaus Paugos ir sekretorės Viktorijos Mikutaitės rūpestis ir pagalba, kolegų iš Šiaulių rajono, Plungės, Anykščių bendrystė, Estijos turizmo verslo atstovų smalsumas ir atsivežtų vaišių skanumas, dovanų loterijai vertingumas – visa tai tam, kad svečių iš Estijos pas mus būtų daugiau.

Ambasados patarėjas Andrius Pauga aplankė prasidėjusią turizmo parodą „Tourest“ ir susipažino tiek su įvairių Lietuvos regionų, tiek su kitų pasaulio šalių turizmo galimybėmis.

Šiaulių rajono turizmo ir verslo informacijos centras parodos lankytojams pristatė naują, tik 2018 m. pasirodžiusį, leidinį apie Kryžių kalną ir pirmą kartą parengė turizmo žemėlapį apie Šiaulių rajono turizmo išteklius estų kalba, papildyta anglų bei rusų kalbomis.

Turizmo parodoje dalyvavo Šiaulių rajono turizmo ir verslo informacijos centro vadybininkė Margarita Andrončenko.

Estai ir ne maža dalis parodoje apsilankiusių suomių apie Šiaulių rajone esantį Kryžių kalną girdėję ir žino šį objektą, nors jame nėra lankęsi arba lankėsi labai seniai (prieš 10-20 metų). Pagal turizmo centro statistiką estai pagal lankytojų statistiką nepatenka tarp TOP10 šalių, dėl to norima, kad jų atkeliautų kuo daugiau.

Ar žinojote, kad 2018 metais estai 4 mln. kartų keliavo į kitas šalis? Tai maždaug 3 išvykos kiekvienam Estijos gyventojui per metus. Taigi estai tikrai mėgsta keliauti ir atrasti iš naujo senas ir naujas šalis.

Turizmo paroda „Tourest“ organizuojama nuo 1991 m. 2019 m. parodoje dalyvavo rekordinis dalyvių skaičius: 533 iš 30 šalių. Lankytojų skaičius – daugiau nei 26 000.

 

Parengė Zigmas Ripinskis

pagal Šiaulių rajono turizmo ir verslo informacijos centro informaciją

Nuotr. iš Šiaulių rajono turizmo ir verslo informacijos centro archyvo

 

* Gautas sutikimas viešinti

 

 

Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}} {{comment.name}}
{{comment.comment}}