Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Naujienos

VALSTYBĖS PARAMA DAUGIABUČIŲ NAMŲ ATNAUJINIMUI IR RENOVACIJAI

2020-01-21 Komentarai (0) Naujienos Dalintis
Naujienos

Per sausio mėnesį vykstantį paraiškų teikimą kompleksiškai modernizuoti daugiabučius vyriausybė žada suteikti daugiau nei 150 mln. eurų. Didelė dalis šios sumos – 50 mln. eurų, kompensuojant 30 proc. investicijų vertės, bus skirta energinį efektyvumą didinančioms priemonėms. Be to, iki liepos 1 d. buvo pratęstas terminas teikti paraiškas mažajai renovacijai – modernizuoti daugiabučių namų vidaus šildymo ir karšto vandens sistemas. Paraiškas galima teikti visuose Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) regioniniuose padaliniuose.

Daugiabučio atnaujinimas prisideda prie geresnės gyvenimo kokybės ir didina būsto vertę, kadangi renovuotas būstas yra patrauklesnis nuomoti ar įsigyti būstą planuojantiems žmonėms.

„Šilumos mazgo atnaujinimas, vamzdynų keitimas kartu su sienų, stogo apšiltinimu ir kitomis energinį efektyvumą didinančiomis priemonėmis prikelia daugiabutį naujam gyvenimui. Vienu metu išsprendžiamos visos būsto problemos, o po renovacijos daugiabučiai tampa sandarūs, šilti, taupūs ir estetiškai patrauklūs.
Priklausomai nuo investicijų į namo modernizavimą, kompleksiškai atnaujintas daugiabutis vidutiniškai sutaupo 50–60 proc. pastatui šildyti naudojamos energijos ir pasiekia ne mažesnę nei C energinio efektyvumo klasę. Daugiau nei perpus sumažėjusios sąskaitos už šildymą yra viena esminių priežasčių, skatinančių gyventojus teikti paraiškas renovacijai.

Parama gali siekti 40 procentų.

Pateikus paraišką kompleksiškai modernizuoti daugiabutį galima gauti valstybės paramą (30 proc.) kompensuoti daugiabučio energinį efektyvumą didinančias priemones. Pavyzdžiui, šildymo ir karšto vandens sistemų pertvarkymą ar keitimą, ventiliacijos, rekuperacijos sistemų pertvarkymą, stogo ir išorinių sienų šiltinimą, balkonų, bendrojo naudojimo patalpų įstiklinimą ar langų keitimą, liftų atnaujinimą ir inovatyvių energijos šaltinių – saulės kolektorių, geoterminio šildymo sistemos – diegimą ir kt.
Papildomus 10 proc. valstybė kompensuoja modernizuojant neautomatizuotą šilumos punktą, įrengus balansinius ventilius ant stovų ir kt. Tai reiškia, kad valstybės teikiama parama gali siekti 40 procentų. Taip pat šimtaprocentinė kompensacija teikiama parengti atnaujinimo projektą, visiškai padengiamos ir projekto administravimo bei statybos techninės priežiūros išlaidos. Valstybė visiškai padengia ir visas nepasiturintiems gyventojams tenkančias renovacijos išlaidas.

Įsibėgėja ir mažoji renovacija. Šiaulių rajono savivaldybės Turto valdymo skyriaus vyr. specialistė Zita Urbelienė informavo, jog 2019 metų lapkričio mėnesį Būsto energijos taupymo agentūra (BETA) paskelbė kvietimą daugiabučių namų gyventojams dalyvauti mažosios renovacijos programoje. Pasinaudojant 30 proc. kompensacija galima atlikti šildymo ir karšto vandens sistemos renovaciją.

Paraiškos bus priimamos iki liepos 1 d. arba iki tol, kol nebus viršyta šiai priemonei numatyta lėšų suma – 5 mln. eurų.

„Džiugu pažymėti, kad į namų renovaciją įsitraukė mažesni miesteliai - Šilėnai, Aukštelkė, Vinkšnėnai. Renovuoti planuojamuose namuose - keliasdešimtis socialinių būstų," - akcentavo Zita Urbelienė.
Mažojoje renovacijoje parama teikiama keičiant elevatorinius šilumos punktus į naujus automatizuotus šilumos punktus ar atnaujinant senus susidėvėjusius automatinius šilumos punktus, keičiant radiatorius, vamzdžius, įrengiant termostatinius ventilius, individualių šilumos apskaitos prietaisų ar šilumos daliklių sistemas ir kt.
Pagal paskelbtą kvietimą paraiškas mažajai renovacijai gali teikti daugiabučio namo bendrojo naudojimo objektų valdytojai, savivaldybės energinio efektyvumo didinimo programos įgyvendinimo administratoriai, šilumą tiekiančios įmonės, taip pat kiti asmenys, įgalioti daugiabučio namo butų ir kitų patalpų savininkų.

UAB „Kuršėnų komunalinis ūkis“ direktorius Vytautas Budrys pažymėjo, jog šiai dienai Šiaulių rajone yra renovuotas 21 daugiabutis namas, iš jų 11 namų renovuota Kuršėnų mieste, kiti - rajono gyvenvietėse.

Šiuo metu renovuojami namai Kuršėnuose Kudirkos gatvėje ir Kairiuose Šilojų gatvėje. Per 2020 metus planuojama renovuoti 20 daugiabučių namų.

Šiaulių rajono savivaldybės meras Antanas Bezaras akcentavo, jog matosi progresas renovuojant daugiabučius namus. Gyventojai ne tik susimažina šildymo kainas, bet ir gauna pirmumą daugiabučių kiemų ir aplinkos renovacijai,vaikų žaidimų aikštelių įrengimui, o be to kyla renovuotų butų vertė.

Pagal pateiktą medžiagą

parengė Zigmas Ripinskis

Nuotr. autoriaus

* Gautas sutikimas viešinti

Informacija atnaujinta 2020-01-22 08:11

Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}} {{comment.name}}
{{comment.comment}}