2019 m. rugsėjo 15 d., sekmadienis
Spausdinti puslapio vidurį

Naujienos
Aktualijos
2019-09-10

2019 m. rugsėjo 5–6 dienomis Šiaulių rajono bibliotekose vyko susitikimai su viena populiariausių lietuvių grožinės literatūros rašytojų, vertėja Irena Buivydaite. Ištikimiausi rašytojos gerbėjai Kuršėnų Vytauto Vitkausko, Naisių, Gruzdžių Augustino Griciaus, Kužių bibliotekose, turėjo galimybę iš arčiau susipažinti, pabendrauti su neeilinio talento moterimi, dirstelėti nors akies krašteliu į rašytojos kūrybinę virtuvę.

2019-09-10

Atkeliavęs ruduo atnešė į Kužių miestelį tradicinę šventę - Šilines. Renginiai, skirti Šilinėms prasidėjo penktadienį – Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Kužių biblioteka pakvietė į susitikimą su rašytoja Irena Buivydaite. Autorė pasakojo apie rašytojos kelią, sunkumus ir nuotykius. Romantiškomis dainomis šventę paįvairino ŠRSKC Gilaičių filialo Kužių moterų vokaliniai ansambliai „Ringuva“ bei „Mėtos“ (vad. K. Lučinskaitė)

2019-09-09

Kuršėniškiai, Šiaulių rajono savivaldybės vadovai ir darbuotojai rugpjūčio pabaigoje rinkosi į dar vieną Ventos upės slėnio Kuršėnų mieste kraštovaizdžio formavimo ir ekologinės būklės gerinimo tvarkymo sprendinių pristatymą. Juos pristatė rengėjai - Klaipėdos universiteto architektūros, urbanistikos ir dizaino centro „Baltijos kraštovaizdžiai“ kraštovaizdžio architektai profesorius dr. Petras Grecevičius ir docentas dr. Jonas Abromas. Iškilo naujų diskusijų dėl invazinių medžių, ledonešio, šiukšlių dėžių ir tualetų.

2019-09-09

Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademija (VDU ŽŪA) rugsėjo 26–28 dienomis kviečia į naujo formato tarptautinę parodą „Inno panorama 2019“, kurios moto – „Sprendimai regionų plėtrai“. Parodą sudarys trys segmentai – agroinovacijos, bioekonomika ir rekreacija. Renginio pagrindinė ašis – inovacijų sklaida. Parodos tikslas – skatinti naujovių sklaidą regionuose.

2019-09-06

Všį Šiaulių rajono Gruzdžių ambulatorijos direktorė Zita Jablonskienė ir visas įstaigos kolektyvas surengė šventę - pasidžiaugti nuveiktais darbais, kurie pakeitė įstaigos veidą. Įstaiga ne tik suremontuota, bet ir baigiama pilnai pritaikyti neįgaliesiems. Įsigyta naujos medicininės įrangos ir plečiamas paslaugų spektras – teikiamos rajono gyventojams paliatyvios pagalbos namuose paslaugos.

2019-09-06

Šiaulių rajono etninės kultūros ir tradicinių amatų centre atidaryta Šiaulių rajono viešosios įstaigos „Dienos centras sutrikusio intelekto asmenims“ kūrybos darbų paroda. Centro vadovė, darbuotojai ir lankytojai viliasi, kad neįgaliųjų kūrybiškumas bus pastebėtas ir netaps tik kūryba dėl kūrybos. Neįgalieji išdrįso pasakyti, kad jie savo darbelius parduoda. Yra parengtas ir specialus dirbinių katalogas. Centrui svarbiausia – ne prekyba, o dėmesys neįgaliesiems ir socialiai atsakingos visuomenės ugdymas.

2019-09-06

Kūrybos namų bendruomenė vykdo neformaliojo vaikų švietimo projektą ,,Draugystė tiltas tarp gamtos ir meno’’. Projekto teminė sritis – kultūrinė edukacija. Projektas skirtas mokiniams, kurie lanko neformaliojo ugdymo užsiėmimus Kūrybos namuose (dailiųjų amatų, siuvimo, pynimo, medžio drožybos, keramikos, pradinio modeliavimo, jaunųjų gamtininkų) kultūrinės-edukacinės kompetencijos tobulinimui. Projekto pagrindinė idėja – stiprinti ugdymo procesą, organizuojant išvykas į kultūrinius objektus: Palangos botanikos parką, Šiaulių universiteto Botanikos sodą, Panevėžio gamtos mokyklą, vykdant užsiėmimus gamtoje su kultūros ir meno kūrėjais.

2019-09-04

Remiantis paskutiniaisiais vieno patikimiausių ir nuosekliai atliekamų tyrimų Alkoholio ir kitų narkotikų tyrimo Europos mokyklose (ESPAD) duomenimis, nuo 1995 m. narkotikų vartojimo vidurkis tarp 15–16 metų mokinių išaugo beveik 6 kartus. Šie duomenys iliustruoja psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos efektyvumo trūkumą, jauniems žmonėms sudėtinga priimti atsakingus dėl sprendimus minėtų medžiagų vartojimo. Tai sąlygoja ir nuolat besikeičiantis psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo reiškinio kontekstas.

2019-09-03

Kuršėnų Stasio Anlickio mokyklos auklėtiniai, susirinkę į mokslo metų atidarymo šventę, sužinojo, kad jų mokykla pervadinta į Kuršėnų Stasio Anglickio progimnaziją. Progimnazijos direktorė Danutė Lotiukienė-Kotova, sveikindama visus susirinkusius su mokslo metų pradžios švente, pažymėjo, jog progimnazijos vardas išsiuvinėtas ant vėliavos ne atsitiktinai. "Susigražinome šį vardą, nes toks pavadinimas "Kuršėnų progimnazija" buvo prieš antrąjį pasaulinį karą, pirmaisiais pokario metais, ratas apsisuko ir vėl mokiniai renkasi į progimnaziją," — kalbėjo direktorė Danutė Lotiukienė-Kotova.

2019-09-03

Mokiniai, tėveliai, susirinkę į mokslo metų atidarymo šventę Pavenčių mokykloje-daugiafunkciame centre, vos atpažino išgražintas mokyklos erdves, kurių modernų stilių iš nebrangių, net ir dėvėtų daiktų, padedamos mokyklos ūkio darbuotojų, sukūrė mokyklos darbuotoja Nerilė Bernotienė ir jai talkinusi sesuo Eglė Ričkuvienė. Atsinaujinusią mokyklą pamatęs Šiaulių rajono savivaldybės meras Antanas Bezaras stebėjosi, kaip išradingai ir efektingai bei kūrybingai mokykla atliko kasmetinį atsinaujinimą prieš naujus mokslo metus, kad tai gali būti pavyzdys kitoms mokykloms.

 1 2 3