2019 m. gegužės 26 d., sekmadienis
Spausdinti puslapio vidurį

Naujienos
Aktualijos
2019-05-24

Šiaulių rajono Daugėlių lopšelis-darželis paminėjo savo veiklos 60-metį – 50-čiai Daugėlių vaikučių duris atvėręs 1959 metų liepos 1 dieną. Tuo metu darželyje dirbo 17 darbuotojų, iš jų - 5 auklėtojai. Darželio esmę ir misiją geriausiai pasakoja darželio bendruomenės „iššifruotas“ Daugėlių pavadinimas, Daugėliai – tai vieta, kur daug gėlių. Todėl ir darželio emblemą, ir aplinką, ir jubiliejinę šventę papuošė daugybė gėlių. Gėlių žiedai įteikti ir darbuotojoms, atidavusioms nemažą dalį savo gyvenimo būtent šiam darželiui – daugelis darbuotojų čia dirba po kelis dešimtmečius. Darželio direktorė Aiva Gendvilienė skaičiavo darželio metus, džiaugėsi nuveiktais darbai, išugdytais vaikais, nuoširdžiais darželio darbuotojais.

2019-05-24

Penktadienį Šiaulių rajono literatūros muziejuje, Naisiuose, įteikta 43-oji Zigmo Gėlės premija už geriausią metų debiutinę poezijos knygą. Šiemet prestižinę rajono literatūros premiją pelnė kaunietis poetas Tomas Vyšniauskas už 2018 metais leidykloje „Kauko laiptai“ išleistą eilėraščių knygą „Įelektrinto piemens“. Zigmo Gėlės literatūros premijos skyrimo komisijos pirmininkė, profesorė, humanitarinių mokslų daktarė Džiuljeta Maskuliūnienė pristatė, kad šiemet Zigmo Gėlės premijai buvo pateiktos trys pirmosios Lietuvos poetų poezijos knygos. Tačiau būtent Tomo Vyšniausko poezija komisiją sužavėjo netikėtomis metaforomis, motyvais, savita poetine kalba, ritmika ir vaizdais. Laureatui Tomui Vyšniauskui buvo įteikta Zigmo Gėlės premija, poetas apjuostas vardine tautine juosta, jam įteikta simbolinė pereinamoji premijos laureato statulėlė, Šiaulių rajono savivaldybės mero Antano Bezaro padėka bei neseniai Šiaulių rajono savivaldybės išleistas fotografijų albumas „Šiaulių rajono vaizdai ir ženklai“.

2019-05-24

Šiaulių rajono savivaldybę pasiekė žinia iš Lietuvos Respublikos Vyriausybės, kad iš Kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo rezervo lėšų - 552 700 eurų paskirta Šiaulių kaimiškosios seniūnijos vietinės reikšmės keliui į Jurgeliškius remontuoti. Šis Šiaulių rajono savivaldybei priklausantis kelias veda į Aukštrakių sąvartyną, pavojingų atliekų tvarkytojo UAB „Toksika“ didžiausią padalinį, taip pat – į UAB „Šiaulių vandenys“ nuotekų valyklą. Šiaulių rajono savivaldybės meras Antanas Bezaras pabrėžė, kad šis klausimas buvo sprendžiamas ne vienerius metus. Kelias labai išgadintas, duobėtas, juo vyksta gana intensyvus sunkiasvorių automobilių eismas. Į Aukštrakių sąvartyną atliekos vežamos iš viso regiono, taip pat Aukštrakiuose yra Šiaulių miesto savivaldybės įmonės „Šiaulių vandenys“ nuotekų valykla, į kurią važiuoja miesto transportas. Šiuo keliu sunkiasvorės mašinos ne tik iš regiono, bet ir visos Lietuvos važiuoja ir į pavojingų atliekų tvarkymo įmonę UAB „Toksika“.

2019-05-22

2019 metų gegužės 16 dieną įvyko paskutinis – apibendrinamasis fotografijos kūrybos ciklo užsiėmimas. Visus užsiėmimus vedė Kuršėnų politechnikos mokyklos fotografijos (vizualinio dizaino) mokytoja metodininkė Inga Viršilienė. Iš viso buvo suorganizuotos šešios teorinės ir praktinės fotomeno veiklos: fotokameros panaudojimas mobiliajame įrenginyje, apšvietimo reikšmė fotografijoje, režisūrinės nuotraukos kūrimas, portretas ir autoportretas, grupinė nuotrauka, gamtovaizdžio ir buitinės fotografijos meninis atvaizdavimas. Jaunimas iš Lauryno Ivinskio gimnazijos fotografavo įvairiose erdvėse: bibliotekoje, lauke, savo mokykloje, Kuršėnų Politechnikos mokykloje. Portreto žanras, be abejonės, yra pats populiariausias tarp

2019-05-22

Trečiadienį Šiaulių rajono savivaldybėje lankėsi Lietuvos sodininkų draugijos pirmininkas Romasis Vaitekūnas ir Lietuvos sodininkų bendrijų asociacijos valdybos narys Valdimaras Guzaitis. Sodininkų problemas išklausė Šiaulių rajono savivaldybės meras Antanas Bezaras, mero pavaduotojas Česlovas Greičius, Savivaldybės administracijos direktorius Gipoldas Karklelis, direktoriaus pavaduotoja Regina Rupšienė bei kompetentingi Savivaldybės specialistai – Architektūros ir paveldosaugos skyriaus vedėja Vilija Vaičekauskienė ir Turto valdymo skyriaus vedėjo pavaduotojas Alvydas Žirgulis.

2019-05-22

Šiaulių rajono savivaldybės taryba gegužės 21-ąją, antradienį, rinkosi į posėdį, kuriame išnagrinėjo ir priėmė per 50 svarbių Šiaulių rajono gyventojams sprendimų. Posėdžio pradžioje Vyriausiosios rinkimų komisijos narys Vilius Semeška priėmė naujo Tarybos nario Rolando Samuilos priesaiką. 2019 metų savivaldos rinkimuose su Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio (LRLS) sąrašu kandidatavęs Rolandas Samuila dabar į Šiaulių rajono tarybą pateko, atsistatydinus iš Tarybos narių LRLS Šiaulių rajono sąrašo lyderei Reginai Rupšienei, kai ji buvo paskirta į atsakingas Šiaulių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojos pareigas.

2019-05-22 | POEZIJOS ŠVENTĖ
2019-05-22

Naisiuose - vėl poezijos šventė. Kviečiame!

2019-05-20

Kuršėnų miestas tris praėjusio savaitgalio dienas šventė 438-ąjį miesto gimtadienį. Atidarytos net kelios parodos, vyko koncertai, šventinis bėgimas, sporto varžybos, Kuršėnai tapo laikinąja Žemaitijos sostine, pristatytas turistinis maršrutas, Kuršėnų baikerių klubas „Biesa“ apvažiavo aplink Žemaitiją net 438 kilometrus, o šventės uždarymą nušvietė įspūdingi fejerverkai Ventos upės saloje. Apie šventės renginius geriausiai liudija gausybė nuotraukų.

2019-05-20

Pirmadienį Šiaulių rajono savivaldybėje vyko Šiaulių rajono savivaldybės vadovų, dalies rajono mokyklų, ikimokyklinių švietimo įstaigų direktorių pasitarimas dėl rajono Švietimo paslaugų centro iškėlimo iš Šiaulių į Kuršėnus, kur Savivaldybė yra gavusi dviejų aukštų pastatą miesto centre. Šis pastatas tapo laisvas iškėlus Kuršėnų miškų urėdiją po Valstybinės miškų urėdijos reorganizacijos. Į šio pastato, kuriame yra puiki salė, gerai įrengti kabinetai, antrąjį aukštą ketinama perkelti Šiaulių rajono Švietimo paslaugų centrą. Ši permaina yra aktuali ir rajono mokyklų vadovams organizuojant darbą, taip pat ir Švietimo paslaugų centrui, kurio darbuotojams bus suteiktos geresnės darbo sąlygos, tačiau keisis įstaigos adresas.

2019-05-20

Tradiciškai gegužės 15 d. – Tarptautinę šeimos dieną – Šiaulių r. Kuršėnų lopšelio-darželio „Buratinas“ ugdytinių šeimynėlės šventė „Šeimų sporto šventėje“. Į darželį gausiai susirinko auklėtinių tėvai, sesės, broliai ir kiti šeimos nariai. Aidint iškilmingam maršui dalyvių eisena pradėjo šventę. Visus susirinkusius pasveikino įstaigos direktorė Violeta Kumžienė. Gerą nuotaiką palaikė šokių mokytojos Ingridos Levitaitės parengti smagūs „Peledžiukų“, „Žiogelių“ ir „Bitučių“ grupių ugdytinių šokiai. Pašokusios lietuvių liaudies ratelį „Graži mūsų šeimynėlė“ ir pasimankštinusios, šeimynėlės išbandė jėgas šešiose estafetėse: „Šeimų grandinėlė“, „Kamuoliukų kelionė“, „Įspirk į vartus“, „Įmesk į krepšį“, „Rieda dviratukai“, „Apvažiuok kliūtis“.

 1 2