2019 m. rugsėjo 19 d., ketvirtadienis
Spausdinti puslapio vidurį
Naujienos
ETNOKULTŪRINĖJE VASAROS STOVYKLOJE – NUO ŽAVĖJIMOSI KALBANČIA PAPŪGA IKI TILTO REMONTO

Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro organizuojamoje etnokultūrinėje vasaros edukacijų stovykloje Paežerių dvare “Koks kraštas – toks ir raštas“ šiemet visą savaitę stovyklauja 52 vaikai ir jaunuoliai. Daugiausia jų - Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro kolektyvus lankantys, noriai renginiuose dalyvaujantys vaikai ir jaunuoliai, šiemet prie stovyklos prisijungė ir Joniškio Mato Slančiausko progimnazijos šokių studijos dalyviai, taip pat yra keletas dalyvių ir iš kitų miestų.

Tradicinę vasaros stovyklą su saldžiomis dovanomis aplankė Šiaulių rajono mero pavaduotojas Česlovas Greičius, Kultūros skyriaus vedėjas Tomas Vaitkus, taip pat stovykloje daug metų bendradarbiaujanti Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centro vadovė Birutė Poškienė.

Stovyklos Paežerių dvare pradėtos rengti 2001 metais. Per šį laiką išaugo jau kelios stovyklautojų kartos, todėl stovyklos vadovės Loretos Lideikienės teigimu, vos paskelbus registraciją, į stovyklą vietų nebelieka per porą dienų, o vaikai apie šią stovyklą pradeda teirautis tuoj po Naujųjų. Stovyklai patalpas Paežerių dvare suteikia Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centras, o pragyvenimo išlaidas šiemet padengė stovyklautojų tėvai. Šios savaitės trukmės stovyklos kaina vienam dalyviui – 50 eurų.

Stovykloje šiemet dirba Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro darbuotojos Vaida Vielavičienė, Daina Kavaliauskienė, Loreta Lideikienė ir „Kibirkištėlės“ vadovė Sandra Paulavičienė.

Edukacijas veda Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centro, Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro darbuotojai. Pasak stovyklos vadovės Loretos Lideikienės, jaunimas noriai dalyvauja visose edukacijose. Dalį užsiėmimų planuoja ir patys stovyklautojai. Jų pačių iniciatyva šiemet buvo suremontuotas tiltas, nuo kurio visi šoka maudytis į ežerą, o šiam darbui įprasminti buvo surengtas iškilmingas atidarymas, taip pat patys stovyklautojai kruopščiai suplanavo ir naktinį žygį po apylinkes, apipintą paslapčių, ir daugelį kitų pramogų.

Stovyklautoja edukaciniuose užsiėmimuose noriai mokosi kurti dirbinius iš molio, velti, dekoruoti vazonus, pinti juostas, dainuoti romansus, šokti liaudiškus šokius.

„Stengiamės, kad stovykloje vaikai patirtų kuo daugiau įspūdžių ir išmoktų, sužinotų kuo daugiau naujo“, -- sakė stovyklos vadovė Loreta Lideikienė.

Kai svečiai lankėsi stovykloje, Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro cirko grupės vadovė Nina Kundrotienė prikaustė stovyklautojų dėmesį surengusi stovyklautojams cirko užsiėmimus su pudele Bela ir kalbančia papūga Džošu. Nina Kundrotienė pasakojo, kad Džošas būtent šioje stovykloje pirmą kartą laisvai būna lauke, bet niekur neskrenda, o ramiai tupi šeimininkei ant rankos. Ninos Kundrotienės stovyklautojai įdėmiai klausėsi apie kalbančios papūgos gyvenimą ir įpročius.

Penktadienį stovyklautojams organizuojama išvyka į Telšius, kur taip pat sužinos daug naujo.

Tradicinė etnokultūrinė stovykla - tik dalis Dirvonėnų krašto šventės renginių, kurie jau daugelį metų vyksta Dirvonėnų krašte. Ketvirtadienį vakare Paežerių dvare – tradicinis romansų vakaras „Ant melsvo ežero bangų“, šeštadienį – žūklės ir sportinės varžybos bei jau XIX Senųjų amatų šventė.

O sekmadienį Dirvonėnų krašto vasaros šventę vainikuos Juozapavos Šv. Apaštalų Simono ir Judo Tado Bažnyčioje vyksiantys Kristaus Atsimainymo atlaidai ir 13 valandą rengiamas Valstybinio Vilniaus kvarteto ir solistės Dovilės Kazonaitės koncertas.

Šiaulių rajono savivaldybės mero padėjėja Rita Žadeikytė

Zigmo Ripinskio nuotraukos

Sutikimas viešinti gautas

 

 

 

 

 

Twitter Facebook

Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam


komentarų nėra
Spausdinimo versija Atgal