2018 m. kovo 23 d., penktadienis
Spausdinti puslapio vidurį
Naujienos
TAUTODAILININKŲ RAŠTAI SUGULĖ JAUNŲJŲ DAILININKŲ PIEŠINIUOSE

Gražią parodą, skirtą Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti, Šiaulių rajono tautodailės ir tradicinių amatų centre Kuršėnuose surengė Kuršėnų meno mokyklos dailės specialybės jaunieji dailininkai. Parodą atidarė mokyklos akordeonininkų ansamblis (Goda Skėrė, Liutauras Kazlauskas, Kristijonas Pocius), vadovaujamas mokytojos Nadieždos Bukantas.

Šiaulių rajono tautodailės ir tradicinių amatų centro direktorė Birutė Poškienė pasidžiaugė, kad Meno mokykla išdrįso parengti dailės specialybės mokinių darbų ekspoziciją, kurioje surinkti darbai yra susiję su etnokultūra.

„Tautodailė ir gamta yra pagrindinis mūsų darbų įkvėpėjas. Kad galėtumėme tautodailę iš arčiau pažinti, esame dėkingi Šiaulių rajono tautodailės ir tradicinių amatų centrui, iš kurio aruodų ėmėme autentiškus tautodailės darbus ir mokiniai galėjo juos perkelti į savo dailės kūrinius,“ – parodos atidaryme kalbėjo dailės mokytoja Dalia Jokubauskienė.

„Su mokiniais studijavome senovinių tautodailės darbų faktūras, raštus, koloritus. Tai leido mokiniams geriau pažinti amatus, liaudies meno tradicijas,“ – mokytojai Daliai Jokubauskienei antrino dailės mokytoja Indira Zebčiukienė.

Parodoje eksponuojami piešiniai, kuriuose  - juostų raštai, verbos, šeimos su tautiniais rūbais. Taip pat parodoje galima gėrėtis etnografiniais natiurmortais, keramikos darbais. Pastaruosius mokiniams padėjo sukurti dailės mokytojas Petras Rakštikas.

Jaunuosius dailininkus ir mokytojus su šia gražia paroda sveikino Kuršėnų seniūnijos seniūnas Vytautas Gedmontas, Lietuvos puodžių karalienės titulą turinti keramikė Virginija Silvestra Šufinskienė, Kuršėnų meno mokyklos direktorė Daiva Diktanienė. Solo dainas atliko Roberta Štulcaitė ir Goda Jagminaitė.

 

Zigmas Ripinskis

Twitter Facebook

Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:


komentarų nėra
Spausdinimo versija Atgal