2019 m. rugpjūčio 18 d., sekmadienis
Spausdinti puslapio vidurį
Naujienos
AUGUSTINO GRICIAUS PREMIJA BUS TEIKIAMA GRUZDŽIŲ ŠV. ROKO ATLAIDŲ ŠVENTĖJE

Šiaulių rajono savivaldybės Augustino Griciaus premijos skyrimo komisija, vadovaujama profesorės Džiuljetos Maskuliūnienės, šiemet Augustino Griciaus premiją nutarė skirti Monikai Baltrušaitytei už pirmąją prozos knygą „Išėję prie upės“, kurią išleido Rašytojų sąjungos leidykla. Šių metų premija skiriama už 2017–2018 metais išleistą pirmąją prozos knygą. Šiemet konkursui pateiktos penkios įvairių žanrų prozos knygos – romanas, apysaka, novelės. 

 Šiemet Šiaulių rajono savivaldybės Augustino Griciaus premijos skyrimo komisijai iš viso penki autoriai pateikė savo kūrinius. Du iš jų – neatitiko konkurso nuostatų, nes buvo pateikti pavėluotai, taip pat neatitiko ir išleidimo metų kriterijaus, todėl iš viso nesvarstyti.

Daugiausiai komisijos balsų iš trijų konkurso nuostatas atitikusių kūrinių surinko būtent Monikos Baltrušaitytės novelių knyga „Išėję prie upės“ (2018) .

Dauguma komisijos narių Monikos Baltrušaitytės knygą išskyrė, kaip brandžiausią ir meniškai vertingiausią, su aiškiu vertybiniu pamatu.

Iš Gruzdžių kilusio vieno žymiausių lietuvių dramaturgų Augustino Griciaus premija Gruzdžiuose teikiama kas antrus metus.

500 eurų premija laureatei bus įteikta šeštadienį 16 valandą ir taps vienu iš svarbių tradicinės Gruzdžių miestelio šventės „Šv. Roko atlaidai 2019“ akcentų. Tradicinėje Gruzdžių miestelio šventėje, greta tradiciškai maldininkus traukiančių garsiųjų šv. Roko atlaidų, numatoma ir gausybė išskirtinių renginių – klasikinės ir pramoginės muzikos koncertų, sporto varžybų. Vienas koncertas net bus skirtas muzikos grupėms, kuriose muzikantai, atlikėjai – buvę ar esami gruzdiečiai.

 

Šiaulių rajono savivaldybės mero padėjėja Rita Žadeikytė

 

 

 

 

Twitter Facebook

Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam


komentarų nėra
Spausdinimo versija Atgal