2019 m. spalio 17 d., ketvirtadienis
Spausdinti puslapio vidurį
Naujienos
ĮTEIKTA SEPTINTOJI AUGUSTINO GRICIAUS LITERATŪRINĖ PREMIJA

Gruzdžiuose tradiciškai, kas du metai, įteikiama kraštiečio literatūros klasiko Augustino Griciaus vardo respublikinė literatūrinė premija už pirmą išleistą prozos knygą. Ta proga organizuojama literatūros šventė ne tik miestelio gyventojams, bet ir viso rajono literatūros mėgėjams.

Šį kartą šventė prasidėjo Šiupyliuose, kur, buvusios A. Griciaus šeimos sodybos vietoje, prieš trisdešimt metų pastatytas paminklas įžymiajam rašytojui. Prie paminklo atvyko Augustino Griciaus sūnus Kąstytis, Šiaulių rajono savivaldybės Kultūros skyriaus vedėjo pavaduotoja Laimutė Marytė Varkalienė, Šiupylių ir Gruzdžių bendruomenių atstovai, svečiai iš Vilniaus ir Klaipėdos, kultūros darbuotojai.

Visus pasveikino Gruzdžių seniūnė Nijolė Bagdonavičienė. Ji pažymėjo, jog Augustinas Gricius buvo ryški ne tik Gruzdžių žemės, bet ir visos Lietuvos asmenybė. Jo literatūriniuose kūriniuose atsispindi šios žemės žmonių santykiai, sarkastiškai aprašomas jų gyvenimas...

Prie paminklo buvo padėtos gėlės.

Oficialioji šventės dalis vyko Gruzdžių kultūros centro salėje. Prisiminimais apie tėvą Augustiną Gricių pasidalino sūnus Kąstytis. Jis padėkojo gruzdiškiams, kad jie organizuoja tokias šventes ir puoselėja gražią tradiciją, įteikiant A. Griciaus vardo literatūrinę premiją.

Šiaulių rajono savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėjo pavaduotoja Laimutė Marytė Varkalienė perskaitė premijos skyrimo vertinimo komisijos protokolą ir paskelbė, kad iš trijų kandidatų geriausia knyga pripažinta Mindaugo Jono Urbono knyga "Dvasių urna". Ši knyga siekia atskleisti emocinius, gyvybinius, buitiškuosius kartų ryšius, susieti gyvuosius ir mirusiuosius, kurie sueina kartu į dvasių urną.

Autorių pasveikino, piniginę premiją, Savivaldybės mero Antano Bezaro padėkos raštą ir gėlių įteikė Savivaldybės mero pavaduotojas Algis Mačiulis. Tautinę vardinę juostą užrišo Kultūros skyriaus vedėjas Tomas Vaitkus. Septintosios A. Griciaus premijos laureatą pasveikino Gruzdžių seniūnė Nijolė Bagdonavičienė, Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklos redaktorė Janina Riškutė.

Laureatas Mindaugas Jonas Urbonas buvo sujaudintas jam skirtu dėmesiu. Jis trumpai papasakojo apie knygos gimimą. Ištraukas iš jo knygos " Dvasių urna" skaitė Gruzdžių gimnazijos literatai.

Šventės metu vyko Augustino Griciaus išleistų knygų paroda, koncertavo Meškuičių meno mėgėjų kolektyvai.

 

Zigmas Ripinskis

 

Twitter Facebook

Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam


komentarų nėra
Spausdinimo versija Atgal