2019 m. rugsėjo 22 d., sekmadienis
Spausdinti puslapio vidurį
Naujienos
KONFERENCIJA-KONKURSAS „ANTIKORUPCIJOS LABORATORIJA 2015“

Pasaulyje nuo 2004–ųjų metų gruodžio devintoji pažymima kaip Antikorupcijos, o gruodžio 10 diena – Žmogaus teisių diena. Kartu tai globalaus masto problemų indentifikavimas kai piliečiai, vyriausybės bei institucijos įvairiai pažymi ar atkreipia į tai dėmesį. Šiuo tikslu Šiaulių rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriuje vyko ketvirtoji 8-12 kl. moksleivių pilietinių iniciatyvų ir teisinių žinių „Antikorupcijos laboratorija 2015“ konferencija. Paminėtos priemonės, tikslai numato ugdyti pilietines vertybes ir gebėjimus, propaguoti teisines žinias, supažindinti su korupcijos, žmogaus teisių pažeidimais ne tik Lietuvoje.

 Specialiųjų tyrimų tarnybos poskyrio viršininkė, ilgametė projekto partnerė, Rita Šikšnienė įtaigiai bei vaizdžiai pristatė pranešimą apie korupcijos ištakas, raiškos formas, žalą valstybei ir mums – jos piliečiams. Šiaulių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus  pavaduotoja Ingrida Venciuvienė pasidžiaugė konferencija, o moksleiviams palinkėjo tapti atsakingais ir visaverčiais piliečiais.

Kūrybinius darbus demonstravo aštuonios moksleivių komandos. Bubių mokyklos moksleiviai pristatė video interviu, kaip korupciją suvokia mokyklos mokiniai, pateikė tyrimams būtinų diagramų. Ginkūnų Sofijos ir Vladimiro Zubovų mokyklos atstovai sukūrė vaidybinį ir žurnalistinį reportažus, kuriuose buvo pateiktos mokinių ir suaugusiųjų ginkūniškių nuomonės. Originaliai namų užduotį pateikė Kuršėnų politechnikos mokyklos komanda – tiesiog išgirdome „Korupcijos garsą“.

Daugėlių pagrindinės mokyklos merginos pademonstravo, kas vyksta uždarame „Medicinos kabinete“ – jokios paslapties. Kuršėnų Pavenčių mokyklos mokiniai žurnalistiniu objektyvu pažvelgė į mokyklos „virtuvę‘‘: „Ar mokykla yra nesąžiningumo kalvė?“ Džiugu, kad ne. Teisiniu žvilgsniu į „Gydytojo kabinetą“ žvelgė Meškuičių gimnazijos komanda: pacientas pranešė STT pareigūnams apie nusikalstamas veikas. Renginio dalyvius nustebino Kužių gimnazistai, sukūrę pilietišką, repo stiliaus dainą „Aš tikrai prieš korupciją“, todėl buvo apdovanoti specialiu STT prizu, kaip geriausi šiųmetės „laboratorijos“ darbo autoriai. Mokyklų komandos savo kūrybą pateikė medijoje, o pastaroji įgijo piliečių žurnalistikos bruožų. Manau, kad ši forma verta ir atskiro žanro.

Gerų emocijų ir įgytų žinių taikymo proveržiu tapo „Protų mūšis“, kuriame mokyklų komandos atsakinėjo ar paaiškino tris dešimtis asociatyviųjų klausimų ir užduočių. Minčių ir žinių improvizacijomis išsiskyrė Kužių ir Meškuičių gimnazistai. Už tai, kad „Antikorupcijos laboratorija“ organizuota, jaunatviška ir pozityvi dėkojame Švietimo centro metodininkei darbui su jaunimu Dovilei Navickaitei. Tikimės, kad neabejingų savo valstybei ir jos piliečių gerovei, teisingumui moksleivių bei jų mokytojų ir kitąmet gausės.

ARVYDAS ŠČIPOKAS

Twitter Facebook

Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam


komentarų nėra
Spausdinimo versija Atgal