2019 m. rugsėjo 15 d., sekmadienis
Spausdinti puslapio vidurį
Naujienos
KURŠĖNIŠKIAI DISKUTAVO DĖL VENTOS UPĖS SLĖNIO KRAŠTOVAIZDŽIO FORMAVIMO PROJEKTO

Antradienį į Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro salę rinkosi Šiaulių rajono savivaldybės vadovai – meras Antanas Bezaras, mero pavaduotojas Česlovas Greičius, Administracijos direktorius Gipoldas Karklelis, jo pavaduotoja Regina Rupšienė, Kuršėnų miesto seniūnijos darbuotojai, miesto gyventojai, bendruomenių atstovai, politikai susipažinti ir padiskutuoti dėl rengiamo kraštovaizdžio formavimo ir ekologinės būklės gerinimo Kuršėnų miesto Ventos upės slėnyje projekto.

Projektą rengia Klaipėdos universiteto architektūros, urbanistikos ir dizaino centras „Baltijos kraštovaizdžiai“. Projektą į Kuršėnus atvyko pristatyti projekto vadovas, kraštovaizdžio architektas, profesorius, mokslų daktaras Petras Grecevičius ir mokslų daktaras Jonas Abromas.

Projektas rengiamas įgyvendinant projektą „Šiaulių rajono vietovių kraštovaizdžio tvarkymas, II etapas“. Rengiamo projekto tikslas – sukurti patrauklią teritoriją gamtos pažinimui ir rekreacijai Kuršėnų miesto Ventos upės slėnio teritorijoje.

Pristatymo metu projekto vadovas profesorius Petras Grecevičius pateikė esamos būklės Ventos upės slėnyje analizę. Pristatė, kokia situacija Ventos slėnyje yra šiuo metu, iliustravo nuotraukomis. Profesorius teigė, kad projektas gali apimti apie 18 hektarų teritorijos palei upę, tačiau tai - ne šiandienos, o ateities perspektyva. Projekto rengėjai pristatė, kad palei upę siūlo sukurti minimalią rekreacinę infrastruktūrą – su takais, maudymosi teritorijomis, taip pat pristatė ir viziją, kaip, jo manymu, galėtų būti formuojami želdynai, kad atvertų arba, atvirkščiai, paslėptų kai kuriuos paupių fragmentus.

Profesorius Petras Grecevičius teigė, kad kai kuriose vietose palei upę tektų įrenginėti pakeltus takus dėl užmirkstančio grunto.

Pristatymo metu gyventojai pasigedo numatytų įrengti maudyklų, prieplaukų vietų. Pagal būtent šio projektų finansavimo sąlygų aprašą, projekte galima numatyti natūralius (gruntinius ar medinius) pėsčiųjų takus ir kai kuriuos mažosios architektūros elementus, nes projektas skirtas kraštovaizdžio išsaugojimui. Tačiau perspektyvoje čia galės būti numatytos ir įrengtos maudyklos bei prieplaukos.

Šiaulių rajono meras Antanas Bezaras teigė, kad, jo nuomone, prieplaukas ir maudyklas reikės numatyti ten, kur yra natūrali žmonių traukos vieta. „Maudyklas naujose vietose įkurti sudėtinga ir pati gamta nelabai priima. Reikia maudyklas numatyti formuoti ten, kur žmonės jau noriai renkasi patys“, - teigė meras Antanas Bezaras.

Šiaulių rajono vicemeras Česlovas Greičius teigė, kad svarbiausia yra tai, jog projektas bus vykdomas, nes tokia puiki Ventos upė mieste yra neišnaudojama. „Upę reikia "įdarbinti", kad ji kurtų miesto įvaizdį“, - įsitikinęs vicemeras.

Taip pat gyventojai akcentavo, kad būtų gerai sutvarkyti teritoriją abipus Ventos upės. Tačiau, manoma, kad iš karto viso takų žiedo abipus Ventos upės įrengti nebus įmanoma dėl daugelio priežasčių, tai galėtų būti daroma tik atskirais etapais.

Šiaulių rajono savivaldybės administracijos direktorius Gipoldas Karklelis teigė, kad pagaliau formuojasi vizija, kaip turi atrodyti Venta Kuršėnuose.

„Akivaizdu, kad Kuršėnuose Ventos upė, jos prieigos – neišnaudota erdvė, nors tai išskirtinė miesto vieta. Akivaizdu, kad pagal turimus pinigus visų minčių iš karto nepavyks įgyvendinti, pirmiausia reikės atsirinkti tas dalis, kurios yra svarbiausios. Tiek metų nebuvo rūpinamasi Venta. Dabar pradėjome rūpintis, kaip išnaudoti mieste tokį puikų dalyką – upę, bet visko iš karto neįmanoma padaryti – tik etapais. Darbo prie Ventos upės Kuršėnuose, manau, užteks dešimtmečiui“, - sakė Administracijos direktorius Gipoldas Karklelis.

 

Šiaulių rajono savivaldybės mero padėjėja Rita Žadeikytė

Zigmo Ripinskio nuotraukos

Sutikimas fotografuoti ir viešinti gautas

 

Twitter Facebook

Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam


komentarų nėra
Spausdinimo versija Atgal