2019 m. rugpjūčio 17 d., šeštadienis
Spausdinti puslapio vidurį
Naujienos
KURŠĖNUOSE VYKDOMI PROJEKTAI KEIČIA MIESTO VEIDĄ

Šiaulių rajono savivaldybės meras Antanas Bezaras bei Savivaldybės Investicijų ir projektų valdymo skyriaus vedėja Ineta Navickaitė apžiūrėjo Kuršėnų mieste vykdomus projektus. Vienas jų - „Kompleksinis Kuršėnų m. daugiabučių namų gyvenamųjų kvartalų sutvarkymas 1 etapas“. Įgyvendinant šį projektą baigiama kompleksiškai sutvarkyti teritorijas prie daugiabučių namų Vilniaus g. ir V. Kudirkos g., Vydūno g. bei Vytauto g. kvartaluose. Jau įrengti ir atnaujinti įvažiavimai ir automobilių stovėjimo aikštelės, pėsčiųjų takai, laiptai, pėsčiųjų takų ir aikštelių apšvietimas ir daugelis kitų darbų, kurie visiškai pakeitė daugiabučių kvartalų veidą. Sutikti daugiabučių gyventojai džiaugėsi atsinaujinusia aplinka, kuri ir akį džiugina, ir yra daug patogesnė gyventojams, nes tvarkyta atsižvelgiant ir į labai konkrečius gyventojų pageidavimus jų pačių patogumui ir saugumui. Šio projekto vertė: 814 411,27 eurai, o finansavimo šaltiniai: Europos regioninės plėtros fondo lėšos, LR valstybės biudžeto lėšos ir Šiaulių rajono savivaldybės biudžeto lėšos.

Intensyviai vyksta ir „Kuršėnų miesto Kudirkos g., Tilvyčio g., Dambrausko g. ir Kapų g. rekonstrukcija, įrengiant eismo saugumo priemones“. Vienos avaringiausių – miesto centrinėje dalyje esančios gatvės, kuriomis automobilių, pėsčiųjų ir dviračių eismas yra intensyviausias. Nustatyta, kad vienos dažniausiai pasitaikančių aplinkybių, dėl kurių avarinėse situacijose nukenčia pėstieji ar dviratininkai – jų judėjimas važiuojamąja kelio dalimi, taip pat gatvės kirtimas ne pėsčiųjų perėjoje. Todėl įgyvendinant projektą bus įdiegtos eismo saugumo priemonės V. Kudirkos ir Kapų gatvėse - bus įrengta po vieną pėsčiųjų perėją su apšvietimu. Bendra šio projekto vertė 498 739 eurai, o finansavimo šaltiniai: Europos regioninės plėtros fondo ir Šiaulių rajono savivaldybės biudžeto lėšos.

Taip pat apžiūrėta, kaip vykdomas projektas „Eismo saugumo priemonių gerinimas Šiaulių rajone“, kurio metu įrengiama žiedinė sankryža V. Kudirkos, L. Ivinskio ir Užmiesčio gatvių sankirtoje. Žiedinė sankryža užtikrins geresnį visų eismo dalyvių saugumą labai judrių gatvių sankirtoje, greta dviejų didelių mokyklų. Įsitikinta, kad darbai vyksta sklandžiai, jie labai reikalingi ir dėl gyventojų saugumo, ir dėl atsinaujinančio miesto vaizdo.

Bendra šio projekto vertė: 644 013 eurai, o finansavimo šaltiniai: Europos regioninės plėtros fondo lėšos, Šiaulių rajono savivaldybės biudžeto lėšos.

Akivaizdu, kad visi šie projektai, kompleksiškai atnaujinamos miesto erdvės, judriausios miesto vietos ir sankryžos keičia Kuršėnų miesto veidą, suteikia jam tvarkos ir modernumo.

 

 

 

 

 

 

 

Šiaulių rajono savivaldybės mero padėjėja Rita Žadeikytė

Zigmo Ripinskio nuotr.

Sutikimas fotografuoti ir viešinti gautas

 

 

Twitter Facebook

Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam


komentarų nėra
Spausdinimo versija Atgal