2019 m. rugsėjo 15 d., sekmadienis
Spausdinti puslapio vidurį
Naujienos
KUŽIŲ SENIŪNIJOS GYVENTOJAMS PRISTATYTOS KONTEINERINIŲ AIKŠTELIŲ ĮRENGIMO VIETOS

Kužių seniūnijos salėje įvyko gyventojų susitikimas kviečiant aptarti su VšĮ „Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras“ ir Šiaulių rajono savivaldybės administracijos atstovais dėl naujų konteinerinių aikštelių įrengimo Kužių seniūnijoje. Į susitikimą atvyko Šiaulių rajono savivaldybės administracijos Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja Renata Ulvydienė ir vyriausioji specialistė Gražina Gumbakienė, seniūnaičiai, gyventojai.

 

VšĮ „Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras“ Viešųjų pirkimų ir projektų įgyvendinimo tarnybos vadovė Ernesta Ručinskienė informavo, jog VšĮ „Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras“ kartu su partnerėmis Šiaulių regiono savivaldybėmis, įskaitant ir Šiaulių rajono savivaldybę, įgyvendina 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 5 prioriteto „Aplinkosauga, gamtos išteklių darnus naudojimas ir prisitaikymas prie klimato kaitos“ Nr. 05.2.1-APVA-R-008 priemonę „Komunalinių atliekų tvarkymo infrastruktūros plėtra“, ir su Lietuvos Respublikos Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūra 2017 m. lapkričio 30 d. pasirašė projekto 05.2.1-APVA-R-008-61-0001 „Komunalinių atliekų rūšiuojamojo surinkimo infrastruktūros plėtra Šiaulių regione“ finansavimo sutartį.

Projekto tikslas – tobulinti Šiaulių regiono komunalinių atliekų tvarkymo sistemos infrastruktūrą sukuriant ir išplečiant komunalinių atliekų rūšiuojamojo surinkimo, paruošimo naudoti pakartotinai pajėgumus, informuojant visuomenę atliekų prevencijos ir tvarkymo klausimais.

Projektas finansuojamas Europos Sąjungos struktūrinių fondų, VšĮ „Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras“ ir partnerių lėšomis. Šiaulių rajonui suplanuotos Projekto lėšos 840 520,00 Eur be PVM, iš kurių iš Šiaulių rajono savivaldybės biudžeto preliminariai bus skirta – 126 078,00 Eur be PVM, iš ES struktūrinių fondų lėšų – 714 442,00 Eur be PVM.

Šiaulių rajono savivaldybės teritorijoje bus išplėsta ir modernizuota komunalinių atliekų rūšiuojamojo surinkimo sistema.

VšĮ „Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras“ Viešųjų pirkimų ir projektų įgyvendinimo tarnybos vadovė Ernesta Ručinskienė susirinkusius informavo apie Kužių seniūnijoje įrengiamas antžemines ir pusiau požemines atliekų surinkimo aikšteles. Bus įrengiama viena penkių konteinerių pusiau požeminė aikštelė ir 19 antžeminių aikštelių, iš kūrių 4 bus pačiame Kužių miestelyje, o kitos bus įrengtos sodų bendrijose ir kitose seniūnijos teritorijos vietose.

Susitikimo metu aptartos atliekų surinkimo aikštelių vietos, vizualiai pateiktuose planuose rasta neatitikimų ir klaidų projektuojant atliekų surinkimo aikštelių įrengimą. Gyventojai pateikė daug klausimų, kuriuos VšĮ „Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras“ Viešųjų pirkimų ir projektų įgyvendinimo tarnybos vadovė Ernesta Ručinskienė užsirašė ir perduos projektuotojams.

Už suplanuotų aikštelių įrengimą Šiaulių rajono savivaldybės teritorijoje atsakingos dvi viešųjų pirkimų konkursus laimėjusios įmonės – UAB „Strefa“ ir UAB „Conlista“. Šiuo metu yra vykdomi pusiau požeminių ir antžeminių konteinerių aikštelių projektavimo darbai. Aikštelės projektuojamos pagal Šiaulių rajono savivaldybės patvirtintą komunalinių atliekų konteinerių aikštelių išdėstymo schemą ir joje nurodytas konteinerių aikštelių išdėstymo vietas. Jei dėl techninių priežasčių ar nenumatytų aplinkybių (požeminių komunikacijų, gatvių rekonstrukcijų, augančių medžių ar kt.) tam tikroje vietoje nebus galima įrengti aikštelės, bus parinkta alternatyvi visoms šalims priimtina vieta. Planuojama, kad konteinerių aikštelės prie bus įrengtos iki 2019 m. gruodžio 31 d.

 

Zigmas Ripinskis

* Gautas sutikimas viešinti

 

Twitter Facebook

Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam


komentarų nėra
Spausdinimo versija Atgal