2019 m. rugpjūčio 18 d., sekmadienis
Spausdinti puslapio vidurį
Naujienos
KUŽIUOSE – DISKUSIJA SU KANDIDATAIS Į EUROPOS PARLAMENTĄ

Kužių seniūnijos salėje su gyventojais susitiko Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatai rinkimuose į Europos parlamentą – Laima Mogenienė, Bronis Ropė ir Linas Kontrimas. Kandidatai sulaukė nemažai net ir labai aštrių kužiškių klausimų, diskusija išryškino, kad žmonėms skauda dėl daugelio Lietuvos, Europos Sąjungos reikalų – nuo žmonių pragyvenimo lygio, politikų moralės iki politinių aktualijų ir net atominių elektrinių.

Laima Mogenienė, pasakojo, kad jos giminės šaknys – Kuršėnuose, iš čia į Sibirą buvo išvežti jos seneliai, mamos tėvai. Tėvelio tėvus tremtin į Sibirą išvežė iš Pakruojo rajono. Laima Mogenienė prisiminė, kad į politiką atėjo 2004 metais, kai Lietuvos valstiečių partija kūrė nepartinių žmonių koaliciją, ji tada vadovavo smulkiųjų verslininkų asociacijai. O dabar pasirengusi dalyvauti Europos Parlamento rinkimuose.

„Važinėjant, kalbantis su Lietuvos žmonėmis, supranti, kad daugeliui atrodo – Europa kažkur toli ir ji mums nelabai rūpi. Kažkodėl taip ir stengiamasi daryti, kad Europa tarsi kažkokių elitinių žmonių nuosavybė. Mes Europos Sąjungoje esame 15 metų ir visi teisės aktai, kurie ten priimami, ateina tiesiogiai į Lietuvos įstatymus. Todėl mūsų, mūsų vaikų, anūkų ateitis tiesiogiai priklauso nuo to, kokie teisės aktai bus priimti Europos Sąjungoje“, - sakė kandidatė.

Laima Mogenienė kužiškiams kalbėjo apie tai, kad po „Brexit“, kai Jungtinė karalystė nusprendė pasitraukti iš Europos Sąjungos, kai Prancūzijos žmonės, „apsirengę geltonomis liemenėmis, savo rankomis niokoja savo miestus“, kai Lenkijoje vyrauja nuomonė, kad ne tokia turi būti Europos Sąjunga, o pati „Europa verda, kaip katilas“, svarbu „suprasti ir nustatyti kryptį, kur pasuks Europos Sąjunga, kaip ji vystysis“. Kandidatė skaičiavo, kad 11 Lietuvos europarlamentarų tarp 751 – kažkam gali atrodyti tarsi lašelis jūroje, tačiau „esmė yra ne kiek, o kokie žmonės dirba“. Laima Mogenienė teigė, kad dabar bus kuriamos gairės, kaip ES gyvens artimiausius septynerius metus, kokia bus socialinė, regioninė Europos Sąjungos politika, tam pasitarnaus parengtas dokumentų paketas dėl pelno mokesčio - kad jis būtų mokamas toje šalyje, kur yra uždirbamas, nes darabr „didžiulės kompanijos, kurios nusiurbia mūsų protus, naudoja mūsų išteklius, pas mus uždirbtą pelną išveža kažkur kitur“. Laima Mogenienė teigė, kad ji būtų pasirengusi Europos Parlamente dirbti ekonomikos ir finansų, mokesčių teisingumo srityse bei Socialinių reikalų komitete.

Bronis Ropė, vieną kadenciją jau atstovaujantis Lietuvą Europos Parlamente ir dirbantis žemės ūkio, regionų politikos srityse, jau sugebėjo nemažai nuveikti gaunant Lietuvos interesus, skiriant pinigus Lietuvos žemdirbiams, taip pat didžiules lėšas, numatytas atominės elektrinės uždarymui, kurių Lietuva galėjo nebetekti.

„Buvau vienintelis iš Lietuvos europarlamentarų, kuris pasirinko kitokią veiklą, nei veikė iki tol Lietuvos parlamentarai – nutariau visuose Lietuvos regionuose turėti atstovus, bendrauti tiesiogiai ir nuolatos su Lietuvos žmonėmis“, - sakė B. Ropė, dirbantis Europos parlamente Žaliųjų politinėje grupėje, Žemės ūkio plėtros komitete.

Europarlamentaras pasakojo, kad stengiasi burti trijų Baltijos šalių parlamentarus, kad būtų galima priimti reikalingus Lietuvai sprendimus ir tai Broniui Ropei yra ne kartą pavykę.

„Jeigu nori Lietuvai ką nors gero nuveikti, tai tą reikia daryti ne pašnekėjimais iš tribūnos, kurie nieko nereiškia. Reikia dirbti su dokumentais ir jiems įdėti lietuviškus sparnus – lietuviškas problemas ir jų sprendimus, o pakalbėjimas iš tribūnos nieko nereiškia“, - pasakojo Bronis Ropė.

Linas Kontrimas – viešųjų ryšių specialistas, politikos konsultantas sakė, kad apsisprendęs dalyvauti Europos Parlamento rinkimuose, nes pats nori praeiti tą kelią, įsitikinti, tobulinti politinį procesą, kad „politikai netaptų veltėdžiais, kai Europos Parlamente, kaip niekur kitur, buvo lengva gauti algą ir dingti iš akiračio be jokių ataskaitų“.

Linas Kontrimas teigė, kad nori tokio modelio, kai patys gyventojai dalyvauja sprendžiant, įtakojant jiems rūpimus klausimus. L. Kontrimas teigė, kad įsitrauktų į europarlamentarų grupės darbą, kuri spręstų Europos vizijos klausimus. „Jau dabar matome, kaip stipriai mes klumpame išėmę iš savo gyvenimo krikščioniškąsias vertybes“, - sakė L. Kontrimas.

 

 

 

 

 

Šiaulių rajono savivaldybės mero padėjėja Rita Žadeikytė

 Sutikimas fotografuoti ir viešinti gautas

Twitter Facebook

Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam


komentarų nėra
Spausdinimo versija Atgal