2019 m. gruodžio 10 d., antradienis
Spausdinti puslapio vidurį
Naujienos
MEŠKUIČIŲ LOPŠELIS-DARŽELIS – RESPUBLIKINĖS INICIATYVOS ,,AKTYVIAI, DRAUGIŠKAI, SVEIKAI“ NUGALĖTOJAS

Lapkričio 26 dieną Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje vyko konferencija ,,Vaikų sveikatos stiprinimas mokykloje". Jos metu apdovanoti iniciatyvos ,,Aktyviai, draugiškai, sveikai" nugalėtojai. Iš viso šioje iniciatyvoje dalyvavo 230 respublikos švietimo įstaigų. Daugelis Šiaulių rajono ugdymo įstaigų taip pat dalyvavo šioje iniciatyvoje.

 

Meškuičių lopšelis-darželis pateko tarp 10 iniciatyviausiųjų ir buvo apdovanotas švietimo, mokslo ir sporto ministro Algirdo Monkevičiaus ir sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos padėkos raštu, stikliniu apdovanojimu ir pasakų knyga ,,Karalaitė ant stiklo kalno". Apdovanojimus įteikė švietimo, mokslo ir sporto viceministrė Kornelija Tiesnesytė, sveikatos apsaugos viceministrė Lina Jaruševičienė ir profesorė, Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto direktorė Aušra Martišiūtė-Linartienė.

Iniciatyvos ,,Aktyviai, draugiškai, sveikai“ veiklos vykdytos keturias savaites, kiekvieną dieną, rugsėjo-spalio mėnesiais.

Organizuotos mankštos kartu su tėvais, sportinės pramogos. Surengtas turistinis žygis, dviratukų diena. Kadangi Meškuičių lopšelis-darželis aktyviai dalyvauja ir projekte ,,Futboliukas“ , viena diena skirta futbolui ir įvairiems judriesiems žaidimams su futbolo elementais.

Antrąją savaitę „Vaisiai ir daržovės – sveikatos šaltinis“, darželinukai tapo mažaisiais virėjais ir gamino patiekalus iš daržovių, spaudė vaisių ir daržovių sultis. Smagi veikla, puikūs rezultatai džiugino mažuosius ir visą lopšelio-darželio bendruomenę lauke kuriant vaisių ir daržovių mandalas. Jos lopšelio-darželio kiemą visą savaitę, jas apžiūrėti kviesta Meškuičių miestelio bendruomenė.

Improvizuotose laboratorijose vaikai tyrinėjo daržoves – ragavo, svėrė, skaičiavo, matavo. Išbandė piešimo su vaisiais ir daržovėmis, prieskoniais galimybes. Lopšelio-darželio kieme sudėliota net 53 metrų kirmėlaitė iš obuoliukų. Vėliau šie obuoliukai buvo panaudoti obuolių pyrago kepimui, obuolienės virimui. Skanėstais vaikai vaišinosi patys ir dalinosi su Meškuičių miestelio įstaigų – gimnazijos, seniūnijos, kultūros centro, ambulatorijos – darbuotojais, bei Meškuičių socialinės globos namų gyventojais.

Savaitės „Augu švarus ir sveikas“ metu vaikai žaidė asmens higienos įgūdžių mokančius žaidimus, kūrė plakatus apie švarą piešiant, tapant, aplikuojant. Tyrinėjo rankų švarą naudodami mikrobų maišelį.

Savaitės „Būk saugus kelyje“ veiklose darželinukai piešė, spalvino, aplikavo, gamino šviesoforus iš antrinių žaliavų, dalyvavo viktorinoje, žiūrėjo auklėtojų sukurtą spektaklį, keliavo į Meškuičių miestelį ir praktiškai mokėsi saugiai pereiti gatvę.

Į veiklas įtraukti ugdytinių šeimos nariai. Džiugu, kad jie buvo ne stebėtojai, o dalyviai ir kartu su vaikais mankštinosi, virė obuolienę, kepė obuolių pyragą. Vaikų, auklėtojų ir šeimos narių bendravimas, bendradarbiavimas, dalyvavimas bendrose veiklose padėjo pasiekti geresnių rezultatų.

Iniciatyvos dalyvius mankštintis mokė Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Meškuičių filialo renginių organizatorė L. Morkūnienė, Šiaulių r. Meškuičių gimnazijos choreografijos mokytoja S. Valčikienė. Apie saugų važiavimą dviračiais papasakojo ugdytinės mama, Šiaulių AVPK Joniškio RPK pareigūnė E. Staškuvienė. Asmens higienos mokė Šiaulių r. visuomenės sveikatos biuro specialistė M. Mockevičiūtė. Iniciatyvose dalyvavo visi lopšelio-darželio ugdytiniai, 14 lopšelio-darželio darbuotojų , 36 ugdytinių tėveliai ir seneliai.

 

Šiaulių r. Meškuičių lopšelio-darželio

direktorė Sigita Užkuraitienė

 

Twitter Facebook

Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam


komentarų nėra
Spausdinimo versija Atgal