2019 m. rugpjūčio 17 d., šeštadienis
Spausdinti puslapio vidurį
Naujienos
NAUJOSIOSE KURŠĖNŲ KAPINĖSE – KOLUMBARIUMAS IR DAR VIENA AUTOMOBILIŲ STOVĖJIMO AIKŠTELĖ

Šiaulių rajono savivaldybės įmonė UAB „Kuršėnų komunalinis ūkis“, atsakinga už rajone veikiančių kapinių priežiūrą, baigia svarbius ir atsakingus darbus naujosiose Kuršėnų miesto kapinėse. Čia jau įrengtas kolumbariumas, įrengta ir išasfaltuota nauja automobilių stovėjimo, kurioje baigiamos braižyti stovėjimo juostas ir kryptis nurodančios linijos. Ankstesniais metais naujosios miesto kapinės buvo išplėstos, nauji plotai numelioruoti, įrengti nauji takai, atnaujinti senieji.

Su atliktais darbais susipažino Šiaulių rajono savivaldybės mero pavaduotojas Česlovas Greičius.

Didžiausia naujovė - pirmasis Šiaulių rajono veikiančiose kapinėse įrengtas kolumbariumas. Šiuo metu yra pastatytos penkios sekcijos, kuriose iš viso yra 90 nišų. Antrajame etape numatyta įrengti dar antra tiek sekcijų, kurioms pamatai jau yra įrengti. Taip pat sutvarkyta ir kolumbariumo aplinka, išklota dailiomis baltos ir juodos spalvos trinkelėmis. Pirminis kolumbariumo projektas, UAB „Kuršėnų komunalinis ūkis“ direktoriaus Vytauto Budrio teigimu, buvo šiek tiek koreguotas, kad atrodytų šiuolaikiškai ir estetiškai.

Direktoriaus Vytauto Budrio teigimu, kolumbariumo įrengimo pirmojo etapo darbai jau yra visiškai baigti. Bus sprendžiama, kas kolumbariumą administruos. Taip pat bus sprendžiama, kiek kainuos viena kolumbariumo niša naujosiose Kuršėnų miesto kapinėse. Kainą, pasak Vytauto Budrio, turės nustatyti Šiaulių rajono savivaldybės taryba.

UAB „Kuršėnų komunalinis ūkis“ direktorius Vytautas Budrys teigė, kad naujosiose Kuršėnų miesto kapinėse jau kelerius metus etapais vyksta svarbūs darbai - pagal prieš kelerius metus parengtą Kuršėnų miesto kapinių praplėtimo projektą, buvo numatyta ne tik numelioruoti ir parengti naudojimui naują kapinių plotą, bet ir naują automobilių stovėjimo aikštelę. Visi šie darbai taip pat jau baigti.

„Akivaizdu, kad greta praplėstų kapinių ploto reikėjo ir naujos aikštelės dėl kapinių lankytojų saugumo. Atvykę aplankyti artimųjų kapų žmonės automobilius statydavo kelkraštyje, kelyje – tai labai nesaugu“, -- sakė direktorius Vytautas Budrys.

Naujosios automobilių stovėjimo aikštelės įrengimas kainavo 44 000 eurų, kolumbariumo pirmojo etapo įrengimas kainavo apie 75 000 eurų, o naujo kapinių ploto įrengimas, melioracijai ir takų įrengimas iš viso kainavo apie 100 000 eurų. Visos šios lėšos – iš Šiaulių rajono savivaldybės biudžeto.

 

Šiaulių rajono savivaldybės mero padėjėja Rita Žadeikytė

Zigmo Ripinskio nuotraukos

 

 

Twitter Facebook

Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam


komentarų nėra
Spausdinimo versija Atgal