2019 m. rugsėjo 18 d., trečiadienis
Spausdinti puslapio vidurį
Naujienos
KURŠĖNUOSE VYKO TARPTAUTINĖ JAUNIMO DIENA

Šių metų Tarptautinė jaunimo diena buvo švenčiama minint mokslo metų pradžios šventę. Dviguba šventė į Kuršėnus subūrė ir tik ką į darželius žengusius mažuosius, jų tėvelius, ir į mokyklas grįžusius moksleivius, studentus. Į šventę susirinkusius sveikino Šiaulių rajono savivaldybės administracijos darbuotojai: jaunimo reikalų koordinatorė Simona Dambrauskienė, Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Judita Šertvytienė, Kultūros skyriaus vedėjas Tomas Vaitkus. Kultūringų metų linkėjo Šiaulių rajono savivaldybės Kultūros centro vedėjo pavaduotoja Rolanda Bitienė.

Susirinkusius sveikino ir jaunimo dienai šventės vietą paruošė miesto  šeimininkai – Kuršėnų miesto seniūnijos seniūno pavaduotoja Giedrė Karkalienė su komanda.  

Kuršėnų miesto parke susirinkusiųjų laukė įvairūs nemokami užsiėmimai. Jaunuoliai galėjo išbandyti jėgas sporto klubo Edinas organizuotose rankų lenkimo varžybose, sporto klubo SK Dvikova - individualioje sportinėje rungtyje. Jaunimas galėjo susipažinti ir pažaisti burbulinį futbolą. Jau keletą metų šis futbolas įtraukiamas į Jaunimo dienos programą, nes susilaukia didelio jaunuolių ir vaikų dėmesio.

Šiaulių miesto ir rajono bendruomenės pareigūnai – kasmetiniai šventės partneriai –jaunimui pasiūlė išbandyti savo žinias ir sumanumą protmūšyje bei pabėgimų kambaryje.

Šiaulių rajono Kuršėnų kūrybos namai šventėje organizavo lėktuvėlių skraidymo varžybas, piešė vaikams ant veidukų bei leido pasidžiaugti augintiniais. Drąsiausi šventės dalyviai galėjo savo rankose palaikyti žalčius, vėžlius, pasigrožėti triušiais, pelytėmis, šinšilomis.

Kuršėnų mokinių savivaldų informavimo centras jaunuolius sveikino jaunimo dienos proga, dalijo saldžiąsias dovanas ir uždavė klausimus, susijusius su jaunimo diena.

Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Kuršėnų Vytauto Vitkausko biblioteka susirinkusiems demonstravo Lego „we.do 2.0“, Lego „Mindstorms EV3“, Fischertechnik“ robotus ir konstruktorius, kvietė žaisti petankę.

Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro palapinėje visi norintys galėjo pamatuoti savo gyvybinę plaučių talpą. Visi be išimties norėjo hidrauliniu rankos dinamometru pamatuoti izometrinę plaštakos griebimo jėgą ir mesti sau iššūkį su fizinio aktyvumo kubu. Biuro atstovės teikė informaciją bei vaizdinę medžiagą, susijusią su kai kurių priklausomybių žalingu poveikiu žmogaus kūnui, priminė pirmosios pagalbos principus. Dalyviai galėjo išbandyti kaip teikti pagalbą užspringusiajam, t. y. kaip gelbėti žmogaus gyvybę. Visi šventės dalyviai drąsiai dalyvavo viktorinose „Ką žinau apie sveikatą“ bei „Esu saugus kelyje“ ir nei vienas iš jų neliko be atminimo dovanėlės.

Šiaulių rajono savivaldybės Kultūros centro dailininkė Zita Volkvičienė papuošė švėntės erdvę, kultūros centro organizuojamų švenčių metu, vaikų nutapytais piešiniais ant audinio. Jaunimo dienos metu vykdė edukaciją „Tapymas ant drobės netradiciniais būdais“.

ŽSO Kuršėnų perkūno draugovės skautai šią lietingą dieną susirinkusius vaišino šilta arbata, kvietė sušilti prie laužo ir išsikepti bei paragauti skautiškos duonelės.

Atviro Šiaulių rajono jaunimo centro jaunuoliai ir vadovai betarpiškai padėjo viskuo, kuo tik galėjo. Taip pat priėmė visus pasislėpti nuo staiga užklupusio stipraus lietaus.

Sportinių rungčių nugalėtojai buvo kviečiami į sceną atsiimti medalių ir taurių.

Jaunimo dieną baigė bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus organizuotas kino seansas Kuršėnų kultūros centro parodų salėje. Buvo rodomas jautrus lietuviškas filmas „Širdys“, režisierius Justinas Krisiūnas. „Šiltas, nuoširdus filmas, kurio senai laukė Lietuvos žiūrovai. Apie tuos laikus, kai dar nebuvo interneto, mobiliųjų telefonų, Facebook‘o ar Instagram‘o. Kai jausmai buvo grynesni, kai dažniau pakeldavome akis į dangų, kai kitas žmogus tapdavo svarbesnis už viską pasaulyje, kai širdys buvo tikros ir mokėjo plakti vienu ritmu...“.

Šiaulių rajono savivaldybės jaunimo reikalų tarybos nariai kartu su jaunimo reikalų koordinatore dėkoja visiems prisidėjusiems prie šventės organizavimo.

Simona Dambrauskienė

Jaunimo reikalų koordinatorė

 * Gautas sutikimas viešinti.

 

Twitter Facebook

Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam


komentarų nėra
Spausdinimo versija Atgal