2019 m. spalio 23 d., trečiadienis
Spausdinti puslapio vidurį
Naujienos
ĮVAIRIAPUSĖ DAILĖS IR TECHNOLOGIJŲ MOKYTOJŲ DARBŲ PARODA

Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centre atidaryta kasmetinė Šiaulių rajono dailės ir technologijų mokytojų 9-toji kūrybinių darbų paroda " Kūryba išlaisvina". Organizatoriai — Šiaulių rajono dailės ir technologijų mokytojų metodinė grupė. Parodos darbų autoriai rajono mokyklų dailės ir technologijų mokytojai.

 Parodoje šešiolika autorių eksponuoja įvairių rūšių, technikų, žanrų kūrinius, pradedant vaizduojamosios dailės kūriniais — tapyba, mišriomis technikomis atliktais kūriniais ir baigiant tekstile, keramika, floristika, medžio skulptūra. Dailės ir technologijų mokytojų kūryba įvairiapusė. Parodos pavadinimas ir tema "Kūryba išlaisvina" neįspraudžia menininkus į rėmus, leidžia atskleisti talentus savo mėgstamiame stiliuje, žanre, technikoje. Šiemet daug eksponuojama keramikos darbų.

Ritos Kuodienės keramika įvairi — tai ir žvakidės, dekoratyviniai stalo indai, turintys savo personažus, dekoratyvinės figūros, vazos. Visa keramika lipdyta ir glazūruota.

Labai įdomi ir spalvinga Ievos Galkauskaitės-Tenienės keramika. Ji subtiliai ir smulkiai perteikia gamtos grožį keraminėse kompozicijose, žvakidėse.

Daug keramikos darbų pateikė ir Aistė Jakelaitytė, kurios keramika įvairi savo forma, spalva, faktūra.

Tekstilės darbus šiemet pateikė Modesta Purienė ir Vilma Šimkuvienė. Modestos darbai iš lino ir džiovintų augalų dvelkia lietuviška vasara, o Vilmos tapyba ant šilko atskleidžia žiedų grožį ir savitą autorės žvilgsnį į gamtą.

Mokytoja Jurgita Januškevičienė pristato ištisą kolekciją dekoratyvinių lėlyčių, kurios gali būti pritaikomos aprangos puošyboje.

Laima Perminienė šiemet nustebino nuostabiomis floristinėmis kompozicijomis "Ezopo pasakėčios".

Mokytojas Alvidas Paškauskas pristato įspūdingą skulptūrinę kompoziciją "Avietėlė", kurioje panaudojamas tonuotas medis.

Devyni parodos dalyviai pristato tapybos arba mišrios technikos paveikslus. Indiros Zebčiukienės akvarelė lengva ir spalvinga, Jūratės Šlitės tapybos darbas aliejiniais dažais "Rytas" traukia dėmesį savo spalvingumu. Savo namų mandalą pristato Ieva Galkauskaitė-Tenienė. Vilmos Daukšienės tapyba realistinė. Spalvingi ir saviti Dalios Jokubauskienės, Romualdos Katauskaitės, Jūratės Termenienės ir Alinos Gricienės paveikslai. Alma Stugienė pristato savitos mišrios technikos su džiovintų augalų motyvais darbų ciklą ir karpinį "Angelo kalnas".

Parodos atidaryme darbų autorius sveikino Šiaulių rajono savivaldybės mero pavaduotojas Česlovas Greičius, LR Seimo Pirmininko pirmosios pavaduotojos Rimos Baškienės padėdėja Ada Grakauskienė, Kuršėnų meno mokyklos direktorius Ramūnas Snarskis, kiti sveikintojai. Nedidelį koncertą surengė Kuršėnų dailės mokyklos jaunieji atlikėjai.

Paroda veiks iki spalio 10 dienos.

 

Zigmas Ripinskis

Autoriaus nuotraukos

* Gautas sutikimas viešinti

 

Twitter Facebook

Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam


komentarų nėra
Spausdinimo versija Atgal