2019 m. spalio 23 d., trečiadienis
Spausdinti puslapio vidurį
Naujienos
DAUGIAUSIA VIRTUALAUS BUHALTERIO NAUDOTOJŲ – AKMENĖS RAJONE

2019 m. spalio 11 d., Šiauliai. Šiaulių apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Šiaulių AVMI) informuoja, kad Šiaulių apskrityje yra apie 12 tūkst. gyventojų, vykdančių individualią veiklą ir besinaudojančių Mano VMI e. paslaugomis. Šiems žmonėms nuo šių metų pradžios pasiūlyta dar viena nemokama e. paslauga – virtualaus buhalterio i.APS programa. Ji leidžia smulkiajam verslininkui paprasčiau tvarkyti savo pajamas ir išlaidas, atsisakyti popierinių pajamų - išlaidų žurnalų pildymo, nesukti galvos pildant gyventojų pajamų mokesčio (GPM) deklaracijas. Ją suformuos VMI, ir i.APS programos naudotojui beliks tik peržiūrėti  bei vieno mygtuko paspaudimu pateikti.  

 

„Šiaulių apskrityje i.APS naudotojų – beveik 5 procentai, ir stebime  gana įdomią situaciją. Visuomet lyderiaujančius Šiaulių miesto smulkiuosius verslininkus gerokai lenkia Akmenės rajono gyventojai. Jie aktyviai domisi ir mokosi naudotis virtualiu buhalteriu i.APS, o tapę išmaniosios programos naudotojais, dažniausiai fiksuoja turimos apskaitos duomenis. Per 20 proc. visų individualią veiklą vykdančių Akmenės rajono gyventojų savo apskaitai tvarkyti jau pasirinko virtualaus buhalterio programą i.APS. Šis akmeniškių rodiklis yra didžiausias visoje Šiaulių apskrityje“, – sako Šiaulių AVMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Vitalija Kublickienė, pridurdama, kad i.APS naudotojų Akmenės rajone yra daugiausia, o procentiškai net dešimt kartų daugiau nei Šiauliuose, kai didžiausiame apskrities mieste smulkiųjų verslininkų, besinaudojančių virtualiu buhalteriu, yra kiek daugiau nei 2 procentai.

Visi norintys išmokti naudotis programa kviečiami atvykti į mokymus. Mokymai vyksta visuose Šiaulių AVMI aptarnavimo padaliniuose kiekvieną ketvirtadienį 9 val., o Šiauliuose dar ir 15 val. Mokesčių specialistai visuomet pasirengę padėti išmokti naudotis programa ir visiems kitiems individualiai jiems patogiu laiku atvykusiems gyventojams. Gyventojai turėtų atsinešti prisijungimus prie e. bankininkystės ar VMI išduotas kliento identifikavimo priemones, bent vieną 2019 m. laikotarpiu išrašytą sąskaitą faktūrą ar kitą apskaitos dokumentą, taip pat savo pajamų ir išlaidų žurnalą - VMI specialistų padedami iškart, mokymų metu, galės įkelti savo apskaitos duomenis ir išbandyti virtualų buhalterį i.APS. Preliminariai mokymai trunka apie valandą - pusantros.

 „Mūsų sąžiningi mokesčių mokėtojai nusipelno pagarbos ir padėkos, bet kartais sutrukdo inertiškumas, kalbos, jog nesugebės, nors dauguma jų naudojasi išmaniaisiais telefonais. Vadinasi, geba ir gali naudotis išmaniomis priemonėmis bei programomis. Gal tikrai tereikia į Mokesčių inspekciją užsukti ir patiems „pačiupinėti“ virtualų buhalterį, pasižiūrėti, užuot gyvenus svetima galva. Šiuose mūsų mokymuose jau dalyvavo 382 gyventojai iš visos apskrities“, - kviečia Vitalija Kublickienė.

Šiaulių apskrityje tarp veiklų, kurias renkasi su verslo liudijimais dirbantys gyventojai, pati populiariausia yra prekyba tik ne maisto produktais (veiklos rūšies kodas 3). Išrinkus populiariausių veiklų penketukus pagal savivaldybes ji yra Akmenės, Joniškio, Kelmės ir Šiaulių rajonų penketukuose. Kitos dvi veiklos, taip pat priklausančios populiariausiųjų kategorijai,  yra prekyba (veiklos rūšies kodas 4; patenka prie populiariausiųjų veiklų Akmenės, Joniškio, Pakruojo rajonuose) bei gyvenamosios paskirties patalpų nuoma, neteikiant apgyvendinimo paslaugų (kaimo turizmo paslaugos arba nakvynės ir pusryčių paslaugos) (veiklos rūšies kodas 51; patenka prie populiariausiųjų veiklų Pakruojo, Radviliškio ir Šiaulių rajonuose).

„Akmenės ir Pakruojo rajonų populiariausių veiklų penketukai yra ir tam tikras indikatorius, nes čia nėra nė vienos veiklos rūšies, kuri nepasikartotų kurios  kitos savivaldybės TOP5“, – sako Vitalija Kublickienė.

Jeigu Šiaulių rajono populiariausių veiklų penketuke yra vaisių, uogų ir daržovių sulčių gamyba (veiklos rūšies kodas 53), tai kitų savivaldybių TOP5 jos nėra.  Joniškio rajone tai būtų statybos baigimo apdailos ir valymo darbai (veiklos rūšies kodas 101); Kelmės rajone – statybinių dailidžių ir stalių dirbinių, medinės taros, kitų medienos gaminių, čiužinių gamyba, remontas (veiklos rūšies kodas 17); Radviliškio rajone - aplinkos tvarkymas, gatvių valymas, sniego ir ledo šalinimas (veiklos rūšies kodas 105); Šiaulių mieste – elektros sistemų įrengimas pastatuose bei elektros įtaisų įrengimas ir remontas (veiklos rūšies kodas 65). Kadangi Šiauliai yra didmiestis, galima suprasti, kodėl į penketuką patenka muzikantų paslaugos (išskyrus koncertinę veiklą)  (veiklos rūšies kodas 32). Daugiau statistinių duomenų apie verslo liudijimus ir individualią veiklą pagal pažymą skelbiama VMI interneto svetainėje.

Visą aktualią informaciją mokesčių klausimais galima sužinoti paskambinus Mokesčių informacijos centro specialistams telefonu 1882 ar apsilankius VMI interneto svetainėje www.vmi.lt. VMI Mokesčių informacijos centro trumpuoju telefonu 1882 teikiamos konsultacijos įrašomos ir yra lygiavertės rašytinėms. Informaciją apie VMI veiklą galite sekti ir socialinio tinklo „Facebook“ oficialiame puslapyje www.facebook.com/Valstybinemokesciuinspekcija

 

Elona Limantienė,

Šiaulių apskrities valstybinė mokesčių inspekcija

Twitter Facebook

Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam


komentarų nėra
Spausdinimo versija Atgal