2019 m. rugsėjo 18 d., trečiadienis
Spausdinti puslapio vidurį
Naujienos
SAVIVALDYBĖJE LANKĖSI LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMO NARĖ AGNĖ BILOTAITĖ.

Šiaulių rajono savivaldybės administracijoje įvyko Korupcijos prevencijos komisijos posėdis-diskusija. Jame dalyvavo LR Seimo narė, Antikorupcijos komisijos pirmininko pavaduotoja Agnė Bilotaitė, Šiaulių rajono savivaldybės tarybos narys ir Korupcijos prevencijos komisijos pirmininkas Alfredas Jonuška, jo pavaduotojas, Tarybos narys Martynas Rusteika bei komisijos narės: Vitalija Lisinskienė, administracijos Bendrųjų reikalų skyriaus vedėja, Rasa Mitkienė, Juridinio skyriaus vedėjo pavaduotoja, ir komisijos sekretorė Ersida Medžiūnienė, Bendrųjų reikalų skyriaus vedėjos pavaduotoja.  

Seimo narė Agnė Bilotaitė diskusijoje kėlė klausimą, kas tikrai yra korupcija ir ar žmonės ją teisingai supranta. Ji patikino, kad Komisijos turi būti kaip sarginis šuo ir esant kokiems nors įtarimams ar neaiškumams, reaguoti, kreiptis, pavyzdžiui, į Specialiųjų tyrimų tarnybą, Vyriausiąją tarnybinę etikos komisiją. Ji teigė, kad norint pasiekti gerų rezultatų, reikia labai daug dirbti. „Aš nuoširdžiai džiaugiuosi, nes, kas anksčiau buvo nepajudinama, dabar keliama į viešumą. Žmonės mato apsivalymą ir tai yra labai gerai", - atviravo Seimo narė. 

Posėdyje buvo kalbama apie gyventojų abejingumą. V. Lisinskienės žodžiais, nors yra suteikta galimybė nemokamai paskambinti ir pranešti apie korupcijos atvejus, o seniūnijose yra dėžutės, skirtos pranešimams, žmonių susidomėjimas - mažas, rajono gyventojai - abejingi.

Posėdyje taip pat diskutuota apie nelegalų lobismą Seime, apie bujojantį nepatizmą valstybinėse institucijose. Į diskusijas buvo įtrauktos ir Šiaulių universiteto Socialinių mokslų fakulteto viešojo administravimo specialybės trečio kurso studentės. Merginos Šiaulių rajono miesteliuose planuoja apklausti daugiau nei šimtą žmonių ir išsisaiškinti, ką jie mano apie korupciją Šiaulių rajono savivaldybėje. 

Korupcijos prevencijos komisijos nariai vieningai nutarė, kad tokios diskusijos - labai reikalingos.

Rita Kirtiklytė, Šiaulių universiteto Humanitarinio fakulteto lietuvių filologijos ir ryšių su visuomene studijų programos III kurso studentė

Informacijos tarnyba

Twitter Facebook

Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam


komentarų nėra
Spausdinimo versija Atgal