2019 m. rugsėjo 15 d., sekmadienis
Spausdinti puslapio vidurį
Naujienos
ŠIAULIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS PASIDIDŽIAVIMAS IR IŠSKIRTINUMAS – DALINIS LEIDYBOS FINANSAVIMAS

Kovo 2-osios pavakarys kultūros centre Kuršėnuose, prasidėjęs poeto Prano Vaičiūno aforizmu „Knyga – tai pats savęs išsiilgęs žmogus“, jau ketvirtąjį kartą sukvietė į praėjusiais metais Šiaulių rajono savivaldybės Leidybos rėmimo programos dalinai finansuotų leidinių bei Šiaulių rajono turizmo ir verslo informacijos centro finansuotos knygos pristatymą ir susitikimą su jų autoriais, vertintojais, skaitytojais.

Šiaulių rajono kultūros centro direktorė, visuomeninės kultūros tarybos pirmininkė Jovita Lubienė supažindino ir priminė iškalbingus ir džiugius faktus – per 15 Šiaulių rajono visuomeninės kultūros tarybos veiklos metų už 147800 Lt ir 8900 eurų dalinai finansuota ir išleista net 80 įvairių žanrų, stilių ir formų leidinių, per autorių arba turinį susijusių su Šiaulių rajonu.

Šįkart buvo pristatyti 2017 metais išleisti 6 leidiniai:

 Jono Kiriliausko knyga „Visi keliai veda į Kuršėnus“, leidybą finansavo Šiaulių rajono turizmo ir verslo informacijos centras;

 Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos sudarytas ir išleistas „Lietuvos šimtmečio atspindžiai Šiaulių rajone. 2018 metų kalendorius“, leidyba finansuota iš Šiaulių rajono savivaldybės Atkurtos Lietuvos valstybės 100-mečio priemonių finansavimo programos;

 Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos moksliniais straipsniais papildyta ir perleista Stasio Butkaus prisiminimų knyga „Vyrai Gedimino kalne“, dalinai finansuota Šiaulių rajono visuomeninės kultūros tarybos;

 Angelės Kielienės knyga „Atokvėpis“, dalinai finansuota Šiaulių rajono visuomeninės kultūros tarybos;

 Vytauto Kirkučio knyga „Samanos ant sniego“, dalinai finansuota Šiaulių rajono visuomeninės kultūros tarybos;

 Periodinis istorijos ir kultūros žurnalas „Padubysio kronikos“, dalinai finansuotas Šiaulių rajono visuomeninės kultūros tarybos.

Šilto ir gražaus vakaro metu mintimis mielai dalinosi leidinių autoriai ir sudarytojai: istorikas, rašytojas ir kultūrininkas Jonas Kiriliauskas, ŠRSVB (Viešoji biblioteka) direktorės pavaduotojas Almantas Šlivinskas, poetas, prozininkas ir publicistas Vytautas Kirkutis, Bazilionų mokyklos-daugiafunkcio centro direktorius Rimantas Gorys, profesorius, menotyrininkas, Šiaulių rajono garbės pilietis Vytenis Rimkus. Įžvalgas ir pastebėjimus apie leidinius išsakė LR Seimo narys, kalbininkas ir leidėjas Stasys Tumėnas, Šiaulių rajono literatų asociacijos pirmininkė, ŠRSKC darbuotoja Nijolė Girniuvienė, Šiaulių rajono turizmo ir verslo informacijos centro direktorė Kristina Duseikaitė. Autoriams ir sudarytojams bei gausiai susirinkusiems renginio dalyviams dėkojo LR Seimo Pirmininko pirmosios pavaduotojos Rimos Baškienės padėjėja Ada Grakauskienė, Šiaulių rajono savivaldybės vicemeras Algis Mačiulis, Šiaulių rajono savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėjas Tomas Vaitkus. Vakarą papuošė ir praturtino vaikų ir jaunimo teatro „Ikaras“ kompozicijos (vadovai - Leontina ir Petras Valskiai), ir muzikos grupės „Tykiai“ atliktos dainos ( vadovas Alvaidas Bernotas).

Didžiuodamiesi ir džiaugdamiesi jau skaitytojų akis ir ausis bei protus ir širdis pasiekusiais leidiniais, norime priminti visiems kūrėjams, kad paraiškos daliniam finansavimui gauti yra priimamos Šiaulių rajono savivaldybės administracijos Kultūros skyriuje iki einamųjų metų balandžio 30 dienos. (daugiau ir detalesnės informacijos prašome ieškoti Šiaulių rajono savivaldybės interneto puslapyje arba Šiaulių rajono savivaldybės administracijos Kultūros skyriuje).

 

Pagal Visuomeninės kultūros tarybos medžiagą

parengė Zigmas Ripinskis

 

 

Twitter Facebook

Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam


komentarų nėra
Spausdinimo versija Atgal