2019 m. rugsėjo 15 d., sekmadienis
Spausdinti puslapio vidurį
Naujienos
TARPTAUTINIO ERASMUS+ PROJEKTO „RAINBOW CHILDREN“ PARTNERIŲ SUSITIKIMAS LIETUVOJE

2019 metų gegužės 26 – birželio 1 dienomis įvyko trečiasis Erasmus+ KA2 projekto partnerių susitikimas Lietuvoje. Projekto tema – imigrantų ir pabėgėlių integracija į visuomenę, įvairių tautų kultūrinis paveldas. Šiaulių r. Bubių mokyklos bendruomenė sulaukė mokytojų ir mokinių komandų iš Turkijos, Graikijos, Lenkijos, Rumunijos ir Italijos. 

Šiaulių r. Bubių mokyklos projekto grupė kruopščiai suplanavo susitikimo savaitės veiklas, aktyviai dalyvavo įgyvendinat planą. Pirmąjį susitikimo rytą projekto partneriai rinkosi į mokyklą, kur jų laukė šiltas susitikimas su bendruomene, meninė programa. Po koncerto mokiniai kartu su dailės mokytoja Raimonda Valančiene ir matematikos mokytoja Natalja Kozlova dekoravo specialiai šiai progai paruoštus aitvarus, jais papuošė mokyklos erdves. Aitvaro reikšmė – situacijos laikinumas: niekada negali žinoti, ką tau atneš rytojus – karą, nelaimes, naujus draugus ar naują šalį. Vėliau mokiniai dalyvavo Lietuvos moksleivių parengtoje viktorinoje „Rainbow Children“. Šiai viktorinai mokiniai panaudojo IT įrankį Kahoot, o refleksiją sukūrė programėlės Quizlet pagalba. Mokytojai tuo tarpu dalyvavo pirmame projekto susitikime, kurio metu pristatė namų darbus, aptarė prieš tai vykusio susitikimo apklausos rezultatus.

Po darbo mokykloje svečiai ir mokyklos bendruomenės nariai vyko į saldainių fabriką „Rūta“, kur apsilankė muziejuje, dalyvavo saldžioje edukacijoje.

Susitikimo antroji diena buvo ne mažiau įspūdinga – svečiai kartu su Lietuvos mokytojais ir mokinais lankėsi Lietuvos sostinėje: grožėjosi Katedra ir jos aikšte, valdovų rūmais, Gedimino pilimi, į UNESCO paveldo sąrašą įtrauktu Vilniaus senamiesčiu, Užupio respublika. Bene svarbiausia šios išvykos dalis buvo apsilankymas Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijoje. Šioje įstaigoje svečius pasitiko ministerijos darbuotojai, Jungtinių Tautų atstovė, Ruklos pabėgėlių centro darbuotojos. Projekto dalyviai turėjo puikiausią galimybę iš pirmų lūpų išgirsti apie pabėgėlių ir imigrantų situaciją Europoje, Lietuvoje, jiems teikiamą pagalbą, Lietuvos pagalbą su šia problema daugiausiai susiduriančioms šalims (pvz., Graikija, Italija, Turkija). Kelionę vainikavo apsilankymas Trakų nacionaliniame parke.

Likusios susitikimo savaitės metu svečiai ne tik aptarinėjo projekto ateities veiklas, susitikimus, bet ir apsilankė Kurtuvėnų regioniniame parke, daug sužinojo apie Šiaulius ekskursijos metu, vyko į Klaipėdą ir Nidą, aplankė Kryžių kalną, susitiko su Šiaulių rajono vicemeru Česlovu Greičiumi bei Šiaulių r. Švietimo ir Sporto skyriaus vedėja Judita Šertvytiene.

Paskutiniąją dieną projekto svečiai dalyvavo Šiaulių r. Bubių mokyklos šeimų šventėje. Šios šventės metu kiekvienos šalies komanda mokė bendruomenės narius savo nacionalinių šokių. Šventę vainikavo piknikas mokyklos kieme. Vakare vyko atsisveikinimo vakarienė liaudiškoje užeigoje „Juonė pastuogė“.

Po susitikimo Lietuvoje svečiai išsakė daug šiltų žodžių projekto koordinatorei Lietuvos mokykloje, anglų kalbos mokytojai Ausma Šereivienė, visiems projekte dalyvaujantiems pedagogams ir mokiniams. Svečiai teigė, kad nepaisant lietingo oro, apie Bubių mokyklą ir Lietuvą parsiveš tik pačius šilčiausius prisiminimus.

Rudenį laukia kitas susitikimas Lenkijoje.

O mūsų mokyklos bendruomenės nariai džiaugiasi dalyvaudami tarptautiniame projekte, kuriame įgyjama naujos patirties, susipažįstama su kitų šalių švietimo įstaigų veikla, sustiprinami ryšiai su vietos ir tarptautine bendruomene.

Anglų kalbos mokytoja Ausma Šereivienė

 

Twitter Facebook

Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam


komentarų nėra
Spausdinimo versija Atgal