2019 m. lapkričio 15 d., penktadienis
Spausdinti puslapio vidurį
Naujienos
UKRAINOS AMBASADORIAUS VIZITAS BAZILIONŲ MOKYKLOJE

Šiaulių rajono Bazilionų mokykloje-dauigiafunkciame centre lankėsi Ukrainos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvoje Volodymyras Jacenkivskyi, jo sutuoktinė Roksolana Jacenkivska ir ambasados patarėjas Serhijus Vasylenko. Svečius lydėjo istorijos mokslų daktarė, Lietuvos ir Ukrainos istorinių, kultūrinių dialogų puoselėtoja Aldona Vasiliauskienė. Mokyklą ir Ukrainą jau daugelį metų sieja vienuoliai bazilijonai, laikomi stačiatikių ir katalikiškosios bažnyčios jungtimi nuo Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės laikų.

Bazilionų bažnyčia, pastatyta 1749 metais vienuolių bazilijonų, 15 mokykloje organizuojamos konferencijos, skirtos glaudžiam bendradarbiavimui tarp mokyklos ir vienuolių. Garbingi svečiai buvo supažindinti su mokyklos istorija, kurią papasakojo direktoriaus pavaduotoja ugdymui I.Vaičiulienė, aprodytos mokyklos erdvės - rašytojos B.Mejerytės klasė-muziejus, dr. A.Vasiliauskienės klasė.

Ukrainos ambasadorius V. Jacenkivskyi pasiūlė glaudžiau bendradarbiauti Bazilionų mokyklos mokiniams su į Lietuvą netrukus atvyksiančiais iš Ukrainos karo zonos mokiniais, paruošti bendrą abiejų šalių mokinių projektą, suteikti galimybę mokiniams pažinti vieni kitų šalis, kultūrą. Ukrainiečių mokiniai apsilankys Bazilionuose, o Bazilionų mokiniai - Ukrainos ambasadoje Vilniuje.

Prof. V.Rimkaus vardo salėje svečiai apžiūrėjo Nepriklausomybės akto signataro a.a. R.Ozolo fotografijų parodą ,,1957“. Susidomėjimo sulaukė Augusto Špenglerio bei Genutės ir Vytauto Labinų foto įrangos bei nuotraukų paroda, surengta A.Kvedarienės (Labinaitės) ir mokyklos direktoriaus R.Gorio iniciatyva.

Prieš kelerius metus mokykloje lankėsi tuometis Ukrainos ambasadoriaus Valerijus Žovtenka.

Džiaugiamės ir didžiuojamės tokiu aukštų pareigūnų dėmesiu mūsų mokyklai.

Informaciją parengė lietuvių kalbos mokytojas Alvydas Lukošius

 

Twitter Facebook

Jūsų komentaras
Vardas:
El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam


komentarų nėra
Spausdinimo versija Atgal