NAUJIENOS
KURŠĖNŲ ŠV. JONO KRIKŠTYTOJO BAŽNYČIOJE – IŠKILMĖS IR PADĖKA PRISIDĖJUSIEMS PRIE ŠVENTOVĖS ATNAUJINIMO
Kuršėnų Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje birželio 24 d., švenčiant titulinius atlaidus, pašventinti naujieji bažnyčios langai bei padėkota visiems geradariams, prisidėjusiems prie bažnyčios atnaujinimo – remonto darbų, langų keitimo bei naujo, išskirtinio grožio baldakimo įsigijimo.
Kuršėnų šventovė gausiai susirinkusius į atlaidus pasitiko ypatingai išgražėjusi, nušvitusi ir nuostabiai išpuošta. Parapijos klebonas monsinjoras Vytautas Kadys drauge su bažnyčios tarnautojais, gausia ir vieninga Kuršėnų bažnyčios bendruomene surengė išskirtinę šviesos, Dievo meilės ir padėkos šventę.
Titulinių atlaidų šv. Mišias aukojo JE Šiaulių vyskupas Darius Trijonis, kuris homilijoje pasidžiaugė Kuršėnų šventovės ir joje besimeldžiančių žmonių dvasine šviesa, nuoširdžia bendryste. Po šv. Mišių buvo pašventintas nuostabaus grožio naujasis baldakimas, kuris buvo nešamas iškilmingos Eucharistinės procesijos apie bažnyčią metu. Pašventinti ir naujieji bažnyčios langai, susirinkusiems suteiktas iškilmingas palaiminimas.
Parapijos klebonas monsinjoras Vytautas Kadys drauge su JE vyskupu Dariumi Trijoniu surengė Padėkos valandą, kurioje labai gražiai padėkojo visiems, prisidėjusiems prie bažnyčios atnaujinimo darbų.
Ypatingai padėkota Šiaulių rajono savivaldybei, jos vadovams, taip pat asmeniškai merui Česlovui Greičiui ir kadenciją baigusiam vicemerui, šiuo metu Seimo nariui Eimantui Kirkučiui asmeniškai, tarybos nariams už rūpestį Kuršėnų šventove, vertingus patarimus remonto darbuose ir skirtą ženklią sumą – 70 tūkst. Eur iš Šiaulių rajono savivaldybės biudžeto Religinių bendruomenių rėmimo programos naujiems bažnyčios langams pagal projektas „Kartu suteikiame šilumą ir jaukumą Kuršėnų šventovei“.
Nuoširdžiai padėkota langų keitimo darbus atlikusiai UAB „Bodesos langai“, verslo įmonėms, jų vadovams, Šiaulių Rotary ir Šiaulių rajono Lions klubams, tikinčiųjų šeimoms, asmeniškai prisidėjusiems prie bažnyčios atnaujinimo darbų.
„Padarėme kiekvienas tai, ką privalome padaryti ne dėl padėkos, o Dievo, Bažnyčios ir žmonių garbei“, – sakė Šiaulių rajono savivaldybės meras Česlovas Greičius.
Kuršėniškis Seimo narys Eimantas Kirkutis pasidžiaugė, kad Seimas pagaliau vėl sugrąžino gyventojų pajamų mokesčio dalį bažnyčių rėmimui ir vėl tikintieji galės remti savo šventoves ne tik aukomis, bet ir skirdami joms dalį gyventojų pajamų mokesčio. Tai ženkli parama daugeliui šventovių, kurioms labai reikia lėšų remonto darbams.
Pagal šį projektą pakeisti 29 gotikinio stiliaus langai. Tai reikšmingas žingsnis siekiant išsaugoti 92-ejus metus gyvuojančios šventovės architektūrinį paveldą ir pagerinti sąlygas bendruomenei.
Nauji aliuminio profilio gotikinio stiliaus langai su šiuolaikiniais, energiją taupančiais dviejų kamerų, trijų stiklų paketais ne tik pagerino šilumos išlaikymą, bet ir sustiprino saugumą, pagerino akustiką bei bendrą bažnyčios estetinį vaizdą. Atnaujinti langai suteikia daugiau jaukumo ir leis bažnyčiai visus metus tarnauti kaip dvasinių, kultūrinių ir bendruomeninių susitikimų vieta.
„Šio projekto įgyvendinimas – svarbus žingsnis siekiant, kad bažnyčia visus metus būtų atvira parapijiečiams ir bendruomenei“, – dar vykdant projektą pažymėjo Kuršėnų Šv. Jono Krikštytojo parapijos klebonas mons. Vytautas Kadys.
Bažnyčioje taip pat planuojamas ir kitas etapas – presbiterijoje įrengti du lietuvių menininkų kurtus vitražus, kurie papildys pagrindinio altoriaus erdvę ir taps išskirtiniu bažnyčios akcentu.
Šventė baigėsi nuotaikinga agape bažnyčios šventoriuje, kur kareivišką košę padėjo dalinti net ir pats vyskupas Darius Trijonis.
Šiaulių rajono savivaldybės informacija
Ritos Žadeikytės nuotraukos (daugiau nuotraukų - socialinio tinklo Facebook Šiaulių rajono savivaldybės paskyroje)
Informacija atnaujinta 2026-06-25 13:20


Komentarai
{{msg}}