Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Naujienos (GN)

46-OJI ZIGMO GĖLĖS PREMIJA ĮTEIKTA VILNIEČIUI POETUI DOMINYKUI NORKŪNUI

2022-05-30 Komentarai (0) Naujienos Dalintis
Naujienos (GN)

Gegužės 27 dieną Šiaulių rajono literatūros muziejuje, Naisiuose, įteikta 46-oji Zigmo Gėlės premija už geriausią metų debiutinę poezijos knygą. Šiemet prestižinę nacionalinę Šiaulių rajono įsteigtą ir teikiamą literatūros premiją pelnė vilnietis poetas Dominykas Norkūnas už išleistą eilėraščių knygą „Tamsa yra aštunkojis“.

Šiaulių rajono literatūros muziejuje Naisiuose gausus būrys literatūros mylėtojų sulaukė svečių – 58-ojo tarptautinio poezijos festivalio „Poezijos pavasaris“ dalyvių“. Į renginį, skirtą Zigmo Gėlės premijos įteikimui, atvyko ir savo eiles skaitė poetai – Dominykas Norkūnas, Greta Ambrazaitė, Marija Mažulė, Alan Berecka (JAV), Kerry Shawnn Keys (JAV, Lietuva), Aistis Žakevičius.

Svarbiausias literatūrinės šventės akcentas – 46-osios Zigmo Gėlės premijos už geriausią metų debiutinę poezijos knygą įteikimas. Buvo pagarsinta, jog laureatu pripažintas vilnietis poetas Dominykas Norkūnas išleidęs poezijos knygą „Tamsa yra aštuonkojis“.

Laureatui Dominykui Norkūnui buvo įteikta Zigmo Gėlės premija ir simbolinė pereinamoji premijos laureato statulėlė. Šiaulių rajono savivaldybės mero Antano Bezaro padėką laureatui įteikė Šiaulių rajono savivaldybės mero pavaduotojas Česlovas Greičius.

Zigmo Gėlės literatūros premijos skyrimo komisijos pirmininkė, profesorė, humanitarinių mokslų daktarė Džiuljeta Maskuliūnienė pažymėjo, jog šiemet Zigmo Gėlės premijai buvo pateiktos penkios pirmosios Lietuvos poetų poezijos knygos ir komisijai buvo nelengva išrinkti geriausiąją.

„Mus sužavėjo knygos „Tamsa yra aštuonkojis“ visuma. Knyga skamba labai aktualiai – šiandien, kai mes išgyvename ypatingą laiką, karo Ukrainoje situaciją, tai tie tamsieji semantiniai tekstai labai siejasi su šiuolaikinio žmogaus jauseną,“ – kalbėjo Džiuljeta Maskuliūnienė ir pridūrė, jog knyga nėra lengvas pasivaikščiojimas, ji verčia mąstyti, medituoti.

Poetas Dominykas Norkūnas yra filologas, baigęs lietuvių ir vokiečių kalbų studijas. Kurti poeziją jis pradėjo būdamas keturiolikos metų.

„Aš manau, kad kiekviena knyga yra nedaloma visuma, rašiau temomis, kurios man yra svarbios,“ – kalbėjo laureatas Dominykas Norkūnas. Jo teigimu, ateityje bus ir daugiau išleistų knygų, bet nereikia skubėti, o pati Zigmo Gėlės premija yra didelis žiupsnis pripažinimo.

Laureatą atvyko pasveikinti Seimo narė Rima Baškienė, Šiaulių Romuvos gimnazijos mokytojas metodininkas Rimvydas Daužvardis, Šiaulių rajono literatų asociacijos atstovai.

Savo kūrybos dainas atliko bazilioniškiai Raimondas ir Audronė.

Sereikių kapinaitėse ant poeto Zigmo Gaidamavičiaus-Gėlės kapo buvo uždegtos žvakutės, padėta gėlių, pagerbtas Naisių poeto Zigmo Gaidamavičiaus-Gėlės atminimas, greta žaliuojančiame Poetų parke laureatas Dominykas Norkūnas pasodino ąžuoliuką.

Kultūros skyriaus specialistas Zigmas Ripinskis

Nuotraukos autoriaus

Informacija atnaujinta 2022-05-30 16:13

Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}} {{comment.name}}
{{comment.comment}}