Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Naujienos (GN)

APGINTOS LIETUVOS LAISVĖS 30-MEČIUI – ŠIAULIŲ RAJONO ŽMONIŲ PAGARBA IR PADĖKA

2021-01-13 Komentarai (0) Naujienos Dalintis
Naujienos (GN)

Šiais metais Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena paminėta kitaip. Be susibūrimų, susitikimų prie monumentų, bet prisimenant kovojusius ir žuvusius už Lietuvos laisvę iš savo namų.

Minint apgintos Lietuvos laisvės 30-metį, tradiciškai prisijungta prie pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija“. Šiaulių rajono įstaigų ir gyventojų namų languose sužibo atminimo žvakių liepsnelės.

Vietoje įprastų Šv. Mišių, šį kartą vyko tiesioginė transliacija iš Kuršėnų Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios, kur Šv. Mišias aukojo Klebonas mons. Vytautas Kadys.

(Šv. Mišių transliacijos įrašą galite pažiūrėti: https://fb.watch/2_DwjFWCBn/ ).

Kuršėnų pėsčiųjų tiltas nušvito Lietuvos vėliavos spalvomis, o L. Ivinskio aikštėje vėliavų stiebus papuošė neužmirštuolių žiedai. Sausio 13-osios išvakarėse Kuršėnų miesto parke, laisvės vėjo malūnėlių apsuptyje, degė vienybės ir vilties laužai. Prie Vyčio paminklo, Rezistentų paminklo, Tremtinių kryžiaus ir Atminimo lentos J. Basanavičiaus g. padėtos gėlės ir uždegtos žvakutės.

Nuo sausio 11 d. visą savaitę kviečiame žiūrėti vis atnaujinamus video archyvų reportažus ir video sveikinimus Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro ir Šiaulių rajono savivaldybės internetinėse svetainėse ir Facebook paskyrose.

www.kursenukultura.lt, www.siauliuraj.lt

Taip pat kviečiame prisijungti prie „Neužmirštuolės“ kartu su Krašto apsaugos savanorių pajėgomis inicijuotos  akcijos „Laisvės skambutis“.

Raginama skambinti savo artimiesiems ar kitiems Sausio įvykiuose dalyvavusiems žmonėms ir padėkoti už jų drąsą bei ryžtą. Pokalbių vaizdo įrašus ar įvykių dalyvių nuotraukas su pokalbių aprašymais iniciatyvos organizatoriai ragina kelti į socialinius tinklus naudojant grotažymę #LaisvėsSkambutis.

Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro informacija

Nuotraukos Justinos Rutkauskienės ir Zigmo Ripinskio

Informacija atnaujinta 2021-01-13 19:56

Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}} {{comment.name}}
{{comment.comment}}