Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Naujienos (GN)

ATIDARYTAS IR PALAIMINTAS NAUJASIS PĖSČIŲJŲ TAKAS Į KRYŽIŲ KALNĄ

2021-09-14 Komentarai (0) Naujienos Dalintis
Naujienos (GN)

Rugsėjo 14-ąją iškilmingai atidarytas naujasis, saugus ir patogus pėsčiųjų takas, atnaujintas kelias, vedantis nuo Šiaulių-Rygos kelio į vieną svarbiausių ir lankomiausių Lietuvos sakralinių objektų – Kryžių kalną. Naująjį pėsčiųjų taką pašventino Jo Ekscelencija Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis dėkodamas, kad nuo šiol tikintieji, piligrimai, turistai galės saugiai pasiekti vieną svarbiausių regiono ir visos šalies šventovių – Kryžių kalną.

Labai svarbios susisiekimo su Kryžių kalnu arterijos atidarymo svečius pasitiko Šiaulių rajono meras Antanas Bezaras, Meškuičių seniūnijos seniūnė Jolanta Baškienė. Pėsčiųjų tako atidaryme drauge su Jo Ekscelencija Šiaulių vyskupu Eugenijumi Bartuliu dalyvavo vyskupijos kancleris Rimantas Žaromskis, tako statytojai – Lietuvos automobilių kelių direkcijos vadovas Remigijus Lipkevičius, UAB „Kauno tiltai“ technikos direktorius Vitalijus Popovas, Susisiekimo ministerijos vyriausioji patarėja Strateginių sprendimų paramos ir programų valdymo klausimais Agnė Katkutė, Seimo narys Liudas Jonaitis, Seimo narės Rimos Baškienės padėjėja Ada Grakauskienė, kiti susisiekimo ministerijos, Lietuvos automobilių kelių direkcijos atstovai, taip pat – Šiaulių „Sandoros“ mokyklos mokiniai, Meškuičių seniūnijos atstovai.

Šiaulių rajono savivaldybės meras Antanas Bezaras nuoširdžiai padėkojo visiems, kurie prisidėjo, kad šis pėsčiųjų takas būtų nutiestas, nes jo labai reikėjo ir dėl saugumo, ir dėl patogumo, nes maldininkai, piligrimai, turistai nuo plento iki Kryžių kalno eidavo nepatogiu kelkraščiu siauroko kelio, kuriuo tankiai važiuoja ir lengvieji automobiliai, ir daug autobusų.

Šiaulių rajono merui Antanui Bezarui ne kartą teko vykti į Lietuvos automobilių kelių direkciją, kreiptis į Seimą, Vyriausybę ir įrodinėti, kad šis pėsčiųjų takas yra labai reikalingas. Itin svarbus projektas „Valstybinės reikšmės rajoninio kelio Nr.4033 Privažiuojamojo kelio prie Kryžių kalno nuo kelio Ryga-Šiauliai-Tauragė-Kaliningradas ruožo nuo 0,547 iki 1,230 km rekonstravimo įrengiant pėsčiųjų-dviračių taką“ buvo pradėtas vykdyti 2020 metų rudenį.

Vėliau Kryžių kalno vienuolyno koplyčioje vyko Kryžiaus išaukštinimo atlaidai, kuriuose Šv. Mišias aukojo vyskupas Eugenijus Bartulis.

Šiaulių rajono savivaldybės informacija

Ritos Žadeikytės nuotraukos (daugiau nuotraukų socialinio tinklo Facebook Šiaulių rajono savivaldybės paskyroje)

Informacija atnaujinta 2021-09-15 08:21

Komentarai

Vardas
El. paštas
name
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}} {{comment.name}}
{{comment.comment}}