Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Naujienos (GN)

ATVIRAS ŠIAULIŲ RAJONO JAUNIMO CENTRAS ATIDARO UNIKALIĄ PATYRIMINĘ MOKYMŲ BAZĘ JAUNIMUI

2022-06-07 Komentarai (0) Naujienos Dalintis
Naujienos (GN)

2022 m. birželio 10 d. 13 val. Atviras Šiaulių rajono jaunimo centras kviečia į projekto „Lengvi batai“  metu įgyvendintą idėją – įkurtos patyriminės mokymų bazės atidarymą. Tai projekto „Lengvi batai“ patyriminių mokymų erdvė ne tik jaunuoliams, bet ir su jaunimu dirbantiems asmenims. Šioje bazėje vyks jaunimo stovyklos, įvairūs mokymai ir seminarai.

Atviras Šiaulių rajono jaunimo centras, vadovaujamas Kristinos Pinskienės, jau metus įgyvendina projektą “Lengvi batai“, kuris yra finansuotas pagal kvietimą teikti paraiškas 2014–2021 m. Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo Programos „Sveikata“ priemonei – „Socialinės integracijos stiprinimo mechanizmai vaikams ir jaunuoliams su aukštos rizikos elgsena ir (ar) iš nepalankių aplinkų“. Bendra projekto vertė – 277 145,01 Eur. iš kurių 10 proc. (27 704,50 Eur) – yra Šiaulių rajono savivaldybės prisidėjimas. Projekto trukmė – 28 mėnesiai.

Projektas skirtas 12–18 m. delinkventinio elgesio bei elgesio ir emocijų sutrikimų turintiems vaikams ir jaunimui, taip pat ir padariusiems bet kokio pobūdžio teisės aktų pažeidimų paaugliams. Projekto tikslas – įgyvendinti unikalų, nestandartiniais veikimo principais ir inovatyviais darbo metodais grįstą pagalbos mechanizmą tikslo grupės vaikams ir jaunimui, sutelkiant savivaldybėje turimus resursus, kokybiškai ir iš esmes stiprinant specialistų kompetencijas, siekiant lengvai ir kūrybiškai padėti jaunuoliams daryti pozityvius pokyčius savo gyvenime bei užpildant kokybiškų ir inovatyvių paslaugų šiai tikslo grupei trūkumą.

Šio projekto pagrindiniai uždaviniai:
1. Sukurti saugią, inovatyvią mokymosi erdvę (patyriminių mokymų bazę) tikslo grupės paaugliams, kurioje bus teikiamos naujos paslaugos.

  1. Kokybiškai ir iš esmės stiprinti jaunimo darbuotojų ir specialistų, dirbančių su tikslo grupės paaugliais, kompetencijas, siekiant teikti  inovatyvias paslaugas tikslo grupei ir sutelkti turimus savivaldybės resursu bendram darbui.
  2. Naujų, inovatyvių paslaugų tikslo grupės jaunuoliams teikimas, siekiant padėti kurti pozityvius pokyčius jų gyvenime.

Projektas įgyvendinamas su partneriais - dviem atvirais jaunimo centrais kurie veikia tame pačiame lauke, mato tokius pat problemų sprendimo būdus. Partneriai kartu kurs projekto rezultatus.
Įgyvendinus projektą, tikslo grupės jaunuoliai jausis saugiau, bus suprasti, priimti, gebės reflektuoti savo patyrimus, identifikuoti  problemines temas, atrasti ir išbandyti asmenines strategijas darant pozityvius pokyčius savo gyvenime.

Projekte numatytos veiklos:

  • Patyriminių mokymų bazės įkūrimas. Buvo atliktas panaudos teise valdomo pastato, esančio Čeprečiškės kaime, Bubių seniūnijoje, paprastasis remontas (pakeisti langai ir lauko durys, pakeista elektros instaliacija, įvesta šildymo sistema bei atlikti santechnikos remonto darbai), pastato vidaus apdailos darbus atliko patys jaunuoliai su darbuotojų ir savanorių pagalba. Taip pat buvo užtikrintas materialinis bazės aprūpinimas (supirkti baldai, buitinė technika, turizmo inventorius ir t. t.). Įrengtoje patyriminių mokymų bazėje vyks patyriminiai mokymai tikslo grupės paaugliams. Mokymų tikslas padėti jaunuoliams atrasti savo stiprybes bei stiprinti gebėjimą reflektuoti.
  • Mokymų ir konsultacijų organizavimas. Projekto metu bus apmokyta  15 jaunimo darbuotojų iš Šiaulių, Rietavo ir Telšių rajonų savivaldybių dirbti su nauju pagalbos mechanizmu ,,10 lengvų žingsnių“. Taip pat bus organizuojami mokymai minėtų savivaldybių specialistams, dirbantiems su tikslo grupės paaugliais, „Delinkventinio elgesio jaunuolio, jo pasaulio, problemų pažinimas ir santykio kūrimas“. Iš viso mokymuose dalyvaus 72 specialistai. Bus organizuojami ir mokymai bei susitikimai, siekiant sukurti pagalbos tikslo grupei tinklą.
  • Naujos paslaugos ,,10 lengvų žingsnių“ tikslo grupės jaunuoliams teikimas. Paslaugą teiks apmokyti jaunimo darbuotojai, iš kurių 2 papildomi jaunimo darbuotojai bus įdarbinti Atvirame Šiaulių rajono jaunimo centre projekto metu. Pagalbos mechanizmas ,,10 lengvų žingsnių“ buvo sukurtas iš tikrų, nelengvų patyrimų dirbant su jaunuoliais, kurie patiria labai didelių sukumų.

Prie bazės kūrimo proceso – jos atnaujinimo darbų prisidėjo ir Šiaulių rajono savivaldybės Socialinių paslaugų centro atvejo vadybininkai, Šiaulių miesto ir rajono bendruomenės pareigūnai, Šiaulių rajono savivaldybės administracijos jaunimo reikalų koordinatorė, tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė ir kt. Bendras darbas su jaunuoliais parodė, koks jaunas žmogus gali būti rūpestingas, atsakingas, pavyzdingas.  Dirbant su jaunais žmonėmis neformalioje aplinkoje matome, kaip auga asmenybės, gyja sužeistos sielos ir kartais visai netikėtai išsprendžiamos jaunų žmonių problemos, randami išeičių keliai.

Parengta pagal Atviro Šiaulių rajono jaunimo centro informaciją

Projekto nuotraukos

Informacija atnaujinta 2022-06-07 15:50

Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}} {{comment.name}}
{{comment.comment}}