Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Naujienos (GN)

DIDELĖS VANDENTVARKOS PROJEKTŲ APIMTYS – NAUDA ŠIAULIŲ RAJONO GYVENTOJAMS IR APLINKAI

2020-08-13 Komentarai (0) Naujienos Dalintis
Naujienos (GN)

Šiais metais UAB „Kuršėnų vandenys“ vykdo nemažai vandentvarkos projektų, kurių naudą pajus ir gyventojai, ir aplinkosauga. Šiuo metu įvairiose Šiaulių rajono vietose vyksta net keturi stambūs „Kuršėnų vandenys“ projektai. Bendrovės direktoriaus pavaduotojas Almantas Krivickas teigė, visi šiuo metu vykdomi projektai yra tęstiniai, vykdomi per kelerius metus, darbų apimtys – labai didelės.

Šiuo metu vykdomas projektas „Šiaulių rajono Kairių ir Meškuičių gyvenviečių nuotekų valymo įrenginių rekonstrukcija“. Šis projektas yra tęstinis, pradėtas 2015 metais, o jį planuojama baigti 2022 metų pavasarį. Bendra projekto vertė – beveik 1,8 milijono eurų. Baigus projektą rekonstruoti nuotekų valymo įrenginiai aptarnaus 1817 gyventojų Kairiuose ir 425 gyventojus Meškuičių miestelyje.

Dar vienas didelis projektas – „Šiaulių rajono gyvenviečių ir Kuršėnų miesto vandentiekio ir nuotekų surinkimo tinklų plėtra, II etapas“, kuris prasidėjo 2018 metais, o numatomas baigti 2022-aisiais. Bendra šio projekto vertė – per 1,7 milijono eurų. Įgyvendinus projektą Kuršėnų mieste bus paklota 8,24 kilometro naujų, rekonstruota 1,4 kilometro vandentiekio tinklų ir 9,46 kilometro naujų nuotekų tinklų. Naujais vandentiekio tinklais naudosis 491 gyventojas, rekonstruotais vandentiekio tinklais – 103 gyventojai. Naujai pastatytais nuotekų tinklais Kuršėnų mieste naudosis 517 gyventojų.

Taip pat įmonė „Kuršėnų vandenys vykdo du vandens nugeležinimo įrenginių statybos projektus Voveriškių ir Gilvyčių kaimuose. Projekto „Nugeležinimo įrenginių statyba Voveriškių kaime“ veiklų įgyvendinimas pradėtas 2019 metais, o planuojamas baigti 2022-aisiaisi, bendra šio projekto vertė – per 73 tūkstančius eurų. Pabaigus projektą naujai pastatytais nugeležinimo įrenginiais naudosis 412 Voveriškių kaimo gyventojų.

Projektas „Nugeležinimo įrenginių statyba Gilvyčių kaime“ taip pat pradėtas 2019-aisiais, o bus baigiamas 2020 metais. Bendra projekto vertė – per 62 tūkstančius eurų, o naujai pastatytais nugeležinimo įrenginiais naudosis 250 Gilvyčių kaimo gyventojų.

Gyventojai įvairiose rajono vietovėse laukia vandens ir nuotėkų tinklų plėtros. Bendrovės direktoriaus pavaduotojas Almantas Krivickas teigė, kad šiuo metu įmonės darbų apimtys didžiulės. Su gyventojais kalbama apie tai, kad dažnas atvejis, jog į gyvenvietes įvedus vandens ir nuotekų tinklus ne visi gyventojai skuba prie jų jungtis ir jais naudotis.

Šiaulių rajono savivaldybės mero padėjėja Rita Žadeikytė

Autorės nuotraukos

Informacija atnaujinta 2020-08-13 12:00

Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}} {{comment.name}}
{{comment.comment}}