Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Naujienos (GN)

ETNINĖS KULTŪROS GLOBOS TARYBA KVIEČIA ŠVĘSTI RUDENS LYGIADIENĮ IR BALTŲ VIENYBĖS DIENĄ

2022-09-21 Komentarai (0) Naujienos Dalintis
Naujienos (GN)

Artinasi Rudens lygė. Šiemet astronominis lygiadienis – dienos ir nakties susilyginimas – įvyks rugsėjo 23 dieną. Tačiau, kaip jau įprasta, jis daugelyje Lietuvos ir Latvijos vietų bus pažymėtas kultūriniais renginiais rugsėjo 22-ąją, kada švenčiama Baltų vienybės diena.

Baltų vienybės diena švenčiama remiantis Lietuvos ir Latvijos Seimų nutarimu, priimtu 2000-aisiais siekiant pažymėti svarbų istorinį įvykį – 1236 metais šią dieną iškovotą baltų genčių pergalę prieš Livonijos ordiną Saulės mūšyje.

Šia proga kasmet vyksta Baltų vienybės ugnies sąšaukos akcija: ant piliakalnių ir kitose istorijai reikšmingose vietose degama simbolinė baltų vienybės ugnis. Akcijos iniciatoriai – Šiaulių gamtos ir kultūros paveldo apsaugos klubas „Aukuras“. Klubas kviečia sąšaukos žemėlapyje iš anksto pranešti apie žadamus uždegti laužus: http://www.aukuras.lt/sasauka/

Tačiau Rudens lygiadienis ir Baltų vienybės diena minima ir kitokiomis formomis. Šiais metais Baltų vienybės dienai dedikuotas rugsėjo 17 d. Joniškyje įvykęs turizmo forumas „Lietuvos ir Latvijos bendradarbiavimas turizmo srityje“, kurį organizavo Šiaulių turizmo informacijos centras. Rugsėjo 21–24 d. vyks Kauno tautinės kultūros centro organizuojamas Folkloro festivalis „Baltų raštai“, kuriame visas dėmesys skiriamas baltų folklorui. Rugsėjo 22 d. Vilniaus centrinėje bibliotekoje vyks Baltų vienybės dienai skirtas pokalbis su Latvijos rašytoja Nora Ikstena. Rugsėjo 25 d. vyks šiai progai dedikuotas žygis Neries pakrantėmis. Tai tik keletas Rudens lygei ir Baltų vienybės dienai skirtų renginių, kuriuose atsigręžiama į bendrą baltų genčių ir tautų kultūros paveldą, taip pat ieškoma naujų lietuvių ir latvių bendradarbiavimo formų.

Etninės kultūros globos taryba, kaip ir visada, prisideda prie Rudens lygės ir Baltų vienybės dienos minėjimo, ragindama dalyvauti šiai progai skirtuose renginiuose. Kviečiame visus pasišildyti prie baltų vienybės ugnies žengiant į šaltąjį metų laikotarpį.

Etninės kultūros globos taryba

Paveikslėliuose – keletas šių metų šventės kvietimų.

Informacija atnaujinta 2022-09-21 10:30

Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}} {{comment.name}}
{{comment.comment}}