Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Naujienos (GN)

ILGAI NEDIRBANTIEMS IR SOCIALINĘ PARAMĄ GAUNANTIEMS ASMENIMS TEIKIAMA PAGALBA –  SĖKMINGAS ŽINGSNIS PO ŽINGSNIO Į DARBO RINKĄ

2021-01-14 Komentarai (0) Naujienos Dalintis
Naujienos (GN)

Nuo 2020 metų Šiaulių rajono savivaldybė įgyvendina Užimtumo skatinimo ir motyvavimo paslaugų nedirbantiems ir socialinę paramą gaunantiems asmenims modelį, kurio tikslas – palengvinti ilgą laiką nedirbančio asmens perėjimą nuo nedarbo prie užimtumo darbo rinkoje, skatinti asmenis aktyviai dalyvauti kuriant savo gyvenimo kokybę.

Užimtumo tarnybos 2020 m. lapkričio 1 d. duomenimis Šiaulių rajono savivaldybėje ilgalaikiai bedarbiai sudarė 29 proc. nuo registruotų bedarbių. Didžiausiais dėmesys yra skiriamas vyresnio amžiaus, kaime gyvenantiems, nekvalifikuotiems bedarbiams. Atsižvelgiant į kiekvieno asmens poreikius ir galimybes, buvo suteiktos motyvavimo, socialinių įgūdžių, priklausomybės konsultanto, asmeninių finansų valdymo, savęs projektavimo darbo rinkoje, odontologo, psichologo, teisinės, skaitmeninio raštingumo paslaugos. Kadangi asmenys gyvena atokiuose kaimo vietovėse, buvo skirtas ir pavežėjimas.

Dirbant su asmenimis, atsiskleidė jų nepasitikėjimas savimi, motyvacijos stoka, nesaugumo jausmas, diskriminacija dėl amžiaus. Tačiau pastebėta, kad šio projekto eigoje dalyviai džiaugėsi ne tik gautomis žiniomis, informacija, bet ir palaikymu, galimybe būti įvertintais ir pastebėtais. Pasak projekte dalyvavusių moterų, gavusios odontologo paslaugas, jos pasijuto jaunesnės, gražesnės, labiau pasitikinčios savimi. Tai atvėrė joms galimybę gauti darbo pasiūlymus. Tiesa, viena iš jų jau dirba.

Nuoseklus, kompleksinis darbas su ilgalaikiais bedarbiais, bendradarbiavimas su kitomis savivaldybėmis bei Užimtumo tarnyba prisideda prie projekte dalyvavusių asmenų gyvenimo kokybės gerinimo.

Džiaugiamės, kad Užimtumo skatinimo ir motyvavimo paslaugų nedirbantiems ir socialinę paramą gaunantiems asmenims modelio projektas bus tęsiamas ir 2021 metais.

Šiaulių rajono savivaldybės administracijos Turto valdymo skyriaus nedirbančių asmenų atvejo vadybininkė Gitana Kurapkienė

So

Informacija atnaujinta 2021-01-14 11:21

Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}} {{comment.name}}
{{comment.comment}}