Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Naujienos (GN)

INTEGRUOTAS KUŽIŲ SENIŪNIJOS IR MOKYKLOS PROJEKTAS TARNAUJANT „ŽIEDAI TIEMS, KURIŲ NIEKAS NEPRISIMENA“

2021-06-11 Komentarai (0) Naujienos Dalintis
Naujienos (GN)

106 metai prabėgo nuo to laiko, kai Lietuva ne savo noru buvo įtraukta į Didžiojo karo verpetą.

Per Kužius ir apylinkes ėjo fronto linija. Sugriautas ir sudegintas miestelis bei aplinkiniai kaimai. O praūžus įnirtingiems mūšiams  ne vienoje seniūnijos  vietoje iškilo daugybė kauburėlių, juose amžiams Lietuvos žemė priglaudė vokiečių kareivėlių kūnus.

Už 3 km nuo Kužių miestelio, einant link Gilaičių gyvenvietės, Kasčiukų kaime, miškelio apsuptyje, netoli kelio,  kaip tik yra tokie kapeliai. Simboliška, kad žuvusiųjų atminimą saugo daugiau kaip  šimtas gelžbetoninių kryželių, ant kurių įspaustos pavardės, bet per laiko tėkmę jau sunkiai įskaitomos. Kapavietės viduryje stovi didelis, medinis,  geltonas kryžius, o prie jo atminimo lenta, kurioje  lietuvių ir vokiečių kalbomis parašyta, kad kapeliuose ilsisi 466 palaidotieji.

Mūsų, Kužių gimnazijos, prioritetas – domėtis kraštotyra, kad nenueitų užmarštin nei viena detalė, susijusi su krašto istorija.

2021 m. birželio 9 d. vyko integruotas projektas 5 klasės mokiniams, vadovaujamas mokytojų: Laimos Malakauskienės, Violetos Laurutienės, Modestos Purienės, Dovilės Bulanovienės „Žiedai tiems, kurių niekas neprisimena“. Prie projekto noriai prisijungė Kužių seniūnija. Išeinant  mus išlydėjo Kužių miestelio seniūnė Jolanda Rudavičienė, įteikė kiekvienam mokiniui atšvaitą, kad būtų saugiau eiti keliu. Oras pasitaikė nuostabus. Po valandos kelio pasiekėme kapelius, čia radome per šimtą nuostabių žiedų, reikalingus įrankius, kuriuos noriai parūpino seniūnijos atstovai.

Mūsų tikslas – prisiminti istorinius faktus, žuvusius karius ir jiems prie kiekvieno kryželio pasodinti po žydintį krūmelį gėlyčių, nuvalyti iš plytelių sudėtą takelį, vedantį link kryžiaus. Darbas virė daugiau nei 2 valandas. Vaikai noriai sodino žydinčias gėles, valė aplinką.

Daugumas tokioje veikloje dalyvavo pirmą kartą, todėl labai džiugu, kad mokiniai gerai suvokė tokios veiklos reikalingumą. Nuostabą kėlė ir pamatytas drieželis, varlytė, skruzdėlytės...

Atlikę labai naudingą darbą, išsaugant atmintį, visi vėl pėstute grįžo į namus.

Kitą dieną mokiniai rašė savo įspūdžius lietuviškai ir angliškai, įamžino piešiniuose.

Atmintis gyva, kol prisimeni.

Kužių gimnazijos mokytojos Violeta Laurutienė, Laima Malakauskienė

Autorių nuotraukos

Informacija atnaujinta 2021-06-11 12:19

Komentarai

Vardas
El. paštas
name
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}} {{comment.name}}
{{comment.comment}}