Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Naujienos (GN)

INTERVIU „EURACTIV“ ŽURNALISTUI MERAS ANTANAS BEZARAS PAPASAKOJO APIE PAGALBĄ UKRAINAI IR BENDRADARBIAVIMO PERSPEKTYVAS

2022-04-27 Komentarai (0) Pagalba Ukrainai Dalintis
Naujienos (GN)

Balandžio 27-ąją Šiaulių rajono savivaldybės meras Antanas Bezaras davė interviu žiniasklaidos grupės „Euractiv“ žurnalistui Vlad Makszimov. Interviu metu kalbėta apie humanitarinę pagalbą Ukrainai, Dolynos savivaldybei, globojamus Šiaulių rajone karo pabėgėlius, ukrainiečių vaikų integraciją rajono mokyklose, vasaros stovyklas Šiaulių rajone Ukrainos vaikams bei Ukrainos aktorių spektaklį, statomą Naisiuose.

„Euractiv“ yra visos Europos žiniasklaidos tinklas, besispecializuojantis ES politikoje, kurio būstinė ir centrinė redakcija yra Briuselyje, nors jos turinį rengia žurnalistai, dirbantys įvairiose Europos šalyse.

„Euractiv“ žurnalistas Vlad Makszimov teiravosi, kaip pavyko suformuoti tokią didelę ir labai reikalingą humanitarinės pagalbos siuntą už daugiau, nei 100 tūkst. eurų, kurią Šiaulių rajonas į Dolynos savivaldybę, Ivan Frankivsko srityje, Ukrainoje, išsiuntė kovo 18 dieną. Meras Antanas Bezaras papasakojo apie tai, kad Šiaulių rajono savivaldybės taryba rinkosi į neeilinį posėdį, kad kuo greičiau galėtų paskirti lėšas humanitarinei pagalbai. Šiaulių rajono savivaldybės taryba neeiliniame posėdyje paskyrė 50 tūkst. eurų sumą, už kurią nupirkta karo siaubiamos Ukrainos gyventojams tai, ko jie patys prašė. Prie Šiaulių rajono savivaldybės humanitarinei pagalbai paskirtos 50 tūkst. sumos 1000 eurų prisidėjo Gruzdžių ambulatorija, skyrusi lėšų, gautų už mokamas paslaugas, bei ūkininkas, verslininkas Česlovas Karbauskis, paskyręs humanitarinei pagalbai pirkti 50 tūkst. eurų sumą.

Interviu metu daug kalbėta apie Ukrainos karo pabėgėlius Lietuvoje, Šiaulių rajone. Meras Antanas Bezaras papasakojo, kad jau apie 100 ukrainiečių vaikų lanko rajono mokyklas, o dar keliasdešimt vaikų yra ugdomi ikimokyklinėse ir priešmokyklinėse rajono švietimo įstaigose.

Žurnalistą sujaudino mero Antano Bezaro pasakojimas apie Ukrainos vaikus, ugdomus Šiaulių rajone, ir jų skaudžias, nevaikiškas jų patirtis. Meras pasakojo, kaip vienoje rajono švietimo įstaigoje ukrainiečių vaikai išėję su visais pasivaikščioti išgirdo skrendant naikintuvus ir krito ant žemės rankytėmis užsidengdami galvas.

Taip pat papasakojo apie 10 Ukrainos aktorių, kurie repetuoja naują spektaklį Šiaulių rajone, Naisiuose, yra pilnai išlaikomi ir netrukus turėtų pristatyti spektaklio premjerą.

Meras Antanas Bezaras taip pat papasakojo apie tai, kad su Dolynos savivaldybe 2021 metų rudenį Šiaulių rajono savivaldybė užmezgė draugystę dalyvaudama projekte „Pasitikėjimo tiltai“, bendrauja su Dolynos meru Ivan Dyriv.

Taip pat „Euractiv“ žurnalistas Vlad Makszimov yra informuotas apie tai, jog projekto kuratorė Yana Brovdiy teiravosi Šiaulių rajono savivaldybės Architektūros ir paveldosaugos skyriaus vyriausiosios specialistės turizmui Jurgitos Jurgaitienės, ar Šiaulių rajono savivaldybė sutiktų priimti vaikų iš Dolynos savivaldybės į vasaros stovyklas. Nors projekto tikslas buvo stažuočių suorganizavimas savivaldybės darbuotojams, bet dėl karo Ukrainoje vietoj stažuočių savivaldybės darbuotojams siūloma priimti vaikus į rajono vasaros stovyklas. Vaikų kelionės išlaidas, kuratorės teigimu, apmokėtų Europos savivaldybių ir regionų.

Taip pat meras Antanas Bezaras patikino, kad Šiaulių rajono savivaldybė nori pasirašyti memorandumą su Dolynos savivaldybe ir tęsti bendradarbiavimą.

Šiaulių rajono savivaldybės informacija

Ritos Žadeikytės nuotraukos

Informacija atnaujinta 2022-04-27 15:54

Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}} {{comment.name}}
{{comment.comment}}