Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Naujienos (GN)

JAUNIMO DIENOMS, SULAUKSIANČIOMS TŪKSTANČIŲ MALDININKŲ, – SVARBI RAJONO SAVIVALDYBĖS PAGALBA

2019-05-03 Komentarai (0) Naujienos Dalintis

Į Šiaulių rajono savivaldybę susitikti su Šiaulių rajono savivaldybės meru Antanu Bezaru, mero pavaduotoju Česlovu Greičiumi, Administracijos direktoriumi Gipoldu Karkleliu atvyko Lietuvos jaunimo pastoracinės tarybos pirmininkas J. E. vyskupas Darius Trijonis, J. E. Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis, Šiaulių vyskupijos kurijos kancleris kunigas Evaldas Alūza, Šiaulių skautų dvasios tėvas, Šiaulių vyskupijos jaunimo centro direktorius kunigas Arūnas Jankauskis bei Lietuvos jaunimo pastoracijos centro direktorė, Lietuvos jaunimo dienų koordinatorė Agnė Grigaitytė. Svečių vizito į Savivaldybę tikslas – aptarti 2020 metais birželio 26–28 dienomis Šiaulių mieste ir Šiaulių rajone - Kryžių kalno prieigose - vyksiančias Lietuvos jaunimo dienas, kuriose, skaičiuojama, dalyvaus apie 5 000 – 6 000 žmonių. Į Lietuvos jaunimo dienas Kryžių kalne atvyks katalikiškas jaunimas iš visų septynių Lietuvos vyskupijų. Taip pat šiame renginyje dalyvaus visi Lietuvos vyskupai.

26 dieną Lietuvos jaunimo dienų renginys vyks Šiaulių mieste, 27 dienos popietę bus organizuojamas žygis į Kryžių kalną ir renginys tęsis Kryžių kalno prieigose iki 28 dienos popietės. Tai, kad renginys iš miesto keliasi į Kryžių kalno erdves – nauja per 22 metų Lietuvos jaunimo dienų istoriją, todėl, organizatorių teigimu, Lietuvos jaunimo dienos tampa didžiuliu festivalio pobūdžio renginiu.

Lietuvos jaunimo dienų organizatoriams ir dėl dalyvių gausos, ir dėl renginio svarbos, svarbus rajono savivaldybės dėmesys ir konkreti pagalba. Savivaldybės vadovai pažadėjo, kad renginiui Kryžių kalno prieigos bus parengtos tinkamai. Svečiai domėjosi Savivaldybės pagalba dėl scenos, biotualetų, atliekų išvežimo, taip pat elektros energijos tiekimo, renginio vietos apsaugos, medikų. Šiaulių rajono savivaldybės vadovai patikino, kad pagal galimybes suteiks reikiamą pagalbą šventės organizatoriams.

2020 metais vyksianti šventė rengiama jau devintą kartą. Artėjančios šventės tema – „Aš esu (Iš 3,14). O kur tu?“. Renginio organizatoriai skelbia, kad „Lietuvos jaunimo dienos yra jauno žmogaus palydėjimas į maldos kelią, padrąsinimas ir moksleiviui, ir studentui". Taip pat akcentuojama, kad trijų dienų šventėje nebus žiūrovų, nes "visi ir žygyje iš Šiaulių miesto į Kryžių kalną, ir šokio sūkuryje, ir maldoje – vieningai kurs šį svarbų katalikiškam jaunimui renginį“.

 

 

 

 

 

 

Šiaulių rajono savivaldybės mero padėjėja Rita Žadeikytė

Sutikimas fotografuoti ir viešinti gautas

 

 

 

Komentarai

Vardas
El. paštas
name
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}} {{comment.name}}
{{comment.comment}}