Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Naujienos (GN)

KETVIRTADIENIS – PASKUTINĖ IŠANKSTINIO BALSAVIMO DIENA. BALSUOTI GALIMA ŠIAULIUOSE IR KURŠĖNUOSE

2020-10-22 Komentarai (0) Naujienos Dalintis
Naujienos (GN)

Šiandien, ketvirtadienį, spalio 22 dieną, – paskutinė išankstinio balsavimo diena Lietuvos Respublikos Seimo rinkimų antrajame ture, balsuoti galima nuo 7 iki 20 valandos. Tačiau tęsiasi (spalio 22 ir 23 dienomis) balsavimas specialiuosiuose punktuose: ligoninėse, socialinės globos ir rūpybos įstaigose, kariniuose vienetuose bei bausmių atlikimo vietose. O penktadienį (spalio 23 ir 24 dienomis) tik prasidės rinkėjų balsavimas namuose, kai rinkimų komisijų nariai organizuos balsavimą rinkėjų namuose ir aplankys  rinkėjus, sulaukusius 70 ir daugiau metų, dėl ligos nedarbingus žmones, neįgaliuosius, juos slaugančius asmenis ir rinkėjus, esančius saviizoliacijoje dėl Covid19.   

  • Primename, kad pakartotiniame rinkimų ture balsuojant iš anksto, jau galima balsuoti ne tik Šiaulių rajono savivaldybės pastate Šiauliuose, V. Montvilos g. 4, bet ir Kuršėnuose, Gedimino 4a, – Kuršėnų kaimiškosios seniūnijos patalpose. Visas balsavimo iš anksto vietų sąrašas skelbiamas ČIA.
  • Saviizoliacijoje esantys rinkėjai (t. y. asmenys, grįžę iš užsienio arba turėję sąlytį su sergančiais COVID-19 liga, išskyrus rinkėjus, kuriems diagnozuota COVID-19 liga (koronavirusinė infekcija)), galės balsuoti iš anksto specialiai jiems skirtose išankstinio balsavimo vietose:   Šiauliuose – Vilniaus 297 (Sporto gimnazijos salė).

Rinkėjams, norintiems balsuoti visose išankstinio balsavimo vietose jokia papildoma registracija nereikalinga, tereikia su savimi turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, dėvėti nosį ir burną dengiančią apsaugos priemonę ir turėti asmeninį rašiklį.

Visose išankstinio balsavimo vietose gali balsuoti rinkėjai, nepriklausomai nuo jų deklaruotos gyvenamosios vietos. Išankstinio balsavimo vietose, skirtose tik saviizoliacijoje esantiems rinkėjams, gali balsuoti išimtinai tik saviizoliacijoje esantys rinkėjai (išskyrus rinkėjus, kuriems diagnozuota COVID-19 liga (koronavirusinė infekcija).

Pagrindinę pakartotinio balsavimo dieną – spalio 25-ąją rinkėjai savo pilietinę valią išreikšti kviečiami į savo rinkimų apylinkes, kurios darbą pradės 7 val. ryto ir balsavimą organizuos iki 20 val. vakaro

  • Rinkėjams, patenkantiems į rizikos grupes, rekomenduojama ateiti rytinėmis balsavimo valandomis, t. y. nuo 7 iki 9 valandos ryto, kai balsavimo vietose būna mažiau žmonių. Į balsavimo patalpą taip pat patariama nesivesti kitų asmenų, kurie nebalsuoja, stengtis nesibūriuoti bei laikytis saugaus atstumo nuo rinkimų komisijų narių ir kitų rinkėjų.

VRK ir Šiaulių rajono savivaldybės informacija ir iliustracijos

Informacija atnaujinta 2020-10-22 08:30

Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}} {{comment.name}}
{{comment.comment}}