Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Naujienos (GN)

KRYŽIAUS IŠAUKŠTINIMO ATLAIDAI IR RUDENS ŠVENTĖ MICAIČIUOSE SUKVIETĖ GAUSYBĘ ŽMONIŲ IR TALENTINGŲJŲ ATLIKĖJŲ

2021-09-15 Komentarai (0) Naujienos Dalintis
Naujienos (GN)

Rugsėjo 12-osios, sekmadienio, vidudienį micaitiškiai rinkosi į Micaičių Nukryžiuotojo Jėzaus bažnyčią, kur vyko tradiciniai, šimtametę tradiciją tęsiantys Kryžiaus išaukštinimo atlaidai. Šv. Mišias aukojo ilgą laiką Kuršėnuose klebonavęs kunigas Edvardas Zeidotas, jam talkino parapijos klebonas, teologijos licencijatas Tomas Kedušis.

Šv. Mišiose dalyvavo Šiaulių rajono savivaldybės meras Antanas Bezaras, Savivaldybės tarybos nariai – Ilonas Baristienė ir Algis Mačiulis, Kuršėnų kaimiškosios seniūnijos seniūnė Edita Mileikienė, gausus būrys micaitiškių ir svečių.

Pasibaigus Šv. Mišioms Šiaulių rajono savivaldybės meras Antanas Bezaras kunigui Edvardui Zeidotui tarė šiltus prisiminimų žodžius ir įteikė atminimo ir padėkos dovaną bei fotoalbumą apie Šiaulių rajoną, Šiaulių rajono savivaldybės tarybos narė verslininkė Ilona Baristienė – rugiais kvepiančios duonos kepalėlį, Micaičių moterys įteikė gėlių ir kaimiško sūrio su medumi.

„Jeigu šitaip apdovanoja, tai čia galima važiuoti, kad ir kiekvieną sekmadienį!“, – micaitiškių svetingumu ir dosnumu pasidžiaugė kunigas Edvardas Zeidotas.

Už dvasingus atlaidus padėkota parapijos klebonui Tomui Kedušiui ir vargonininkei Birutei Jarošienei.

Gražiu atlaidų akcentu tapo buvusios micaitiškės, operos solistės, Kuršėnų meno mokyklos aiklėtinės Inetos Brazytės atliekamos dainos. Nedideliame koncerte taip pat dalyvavo ir talentingieji Kuršėnų meno mokyklos jaunieji atlikėjai: akordeonistė Emilija Dubro, akordeonisčių duetas Emilija Dubro ir Ugnė Matutytė, kanklininkas Nojus Vasiliauskas ir birbynininkas Mykolas Vielavičius. Jaunųjų talentų mokytojai:  Irma Dešriuvienė, Eimantas Aušbikavičius, Audronė Vaitekūnienė ir Rima Ananjevienė, akomponiatorė Danutė Streckienė.

Po Kryžiaus išaukštinimo atlaidų Micaičių parkelyje vyko Rudens šventė, kurioje dalyvavo ypatingai daug žmonių. Kuršėnų kaimiškosios seniūnijos seniūnė Edita Mileikienė stebėjosi, kad atvežtų 250 kėdžių neužteko visiems atsisėsti, žmonės pasiilgę susiėjimų, švenčių, koncertų.

Gausius šventės dalyvius pasveikino Šiaulių rajono savivaldybės meras Antanas Bezaras, Seimo narės Rimos Baškienės padėjėja Ada Grakauskienė, Savivaldybės tarybos narys Algis Mačiulis, Kuršėnų kaimiškosios seniūnijos seniūnė Edita Mileikienė.

Didžiojoje scenoje koncertavo Kuršėnų meno mokyklos mokytojas-metodininkas Eimantas Aušbikavičius, meno mėgėjų kolektyvai iš Meškuičių, Sauginių, Gilaičių ir kt.

Šventės metu su kūrybinės veiklos 10-mečiu buvo pasveikinta humoro grupė „Kaimynės“ ir jos vadovė Irena Kaselienė. Kolektyvo dalyvėms buvo įteiktos padėkos ir didžiulis šventinis tortas.

Micaičių šventę vainikavo garsių ir labai populiarių Lietuvos atlikėjų – Edmundo Kučinsko ir Radži koncertas. O visus šventės dalyvius vaišino Kuršėnų baikerių klubas „Biesa“ ant laužų išvirta baikerišką sriuba.

Šiaulių rajono savivaldybės Kultūros skyriaus specialistas Zigmas Ripinskis

Autoriaus autoriaus (daugiau nuotraukų – socialinio tinklo Facebook Šiaulių rajopno savivaldybės paskyroje https://www.facebook.com/%C5%A0iauli%C5%B3-rajono-savivaldyb%C4%97-1649491928627382)

Gautas sutikimas viešinti.

Informacija atnaujinta 2021-09-15 10:41

Komentarai

Vardas
El. paštas
name
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}} {{comment.name}}
{{comment.comment}}