Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Naujienos (GN)

KURŠĖNŲ DVARE – EUROPOS PAVELDO DIENOMS SKIRTA KONFERENCIJA

2021-09-20 Komentarai (0) Naujienos Dalintis
Naujienos (GN)

Šiaulių rajono savivaldybės administracija, siekdama visuomenei pristatyti Kuršėnų dvarą, kartu su Etninės kultūros ir tradicinių amatų centru inicijavo projektą „Pažink Kuršėnų dvarą“ ir Kuršėnų dvaro rūmuose surengė konferenciją „Kuršėnų dvaras – praeitis, dabartis ir ateitis“. Konferencija organizuota Europos paveldo dienų proga, kurios  šiemet vyksta penkiasdešimtyje Europos šalių ir Lietuvoje minimos jau dvidešimt aštuntąjį kartą.

Europos paveldo dienų tikslas yra išsaugoti kultūros paveldą, tausoti jį, įsitraukti ir kitus įtraukti pažinti paveldą, tausoti jį ir išradingai jį naudoti.

„Manau, kad Europos paveldo dienų idėja labai tinka Kuršėnų dvarui. Jis – išsaugotas, atnaujintas, renovuotas, tad kviečiame lankytojus įsitraukti į jo veiklas,“ –  konferencijos atidaryme kalbėjo projekto koordinatorė Edita Šliauterienė, Šiaulių rajono savivaldybės administracijos Architektūros ir paveldosaugos skyriaus vyriausioji specialistė.

Konferencijoje pristatyta Kuršėnų dvaro sodyba ir jos atnaujinimo istorija, skaityti pranešimai apie Lietuvos dvarų kultūrą, dvarų išsaugojimą bei jų vaidmenį, medinės architektūros paveldo išsaugojimą.

Pranešimus skaitė Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto prodekanas docentas dr. Salvijus Kulevičius, menotyros mokslų daktarė, meninės architektūros tyrinėtoja, dr. Dalė Puodžiukienė, Šiaulių „Aušros“ muziejaus archeologė Virginija Ostašenkovienė, Kuršėnų krašto tyrinėtojas, istorikas Jonas Kiriliauskas.

Konferencijos darbe dalyvavo Šiaulių rajono savivaldybės vadovai – meras Antanas Bezaras, administracijos direktorius Gipoldas Karklelis, jo pavaduotoja Regina Rupšienė, Tarybos nariai – Algis Mačiulis, Rymantas Norkus, Ada Grakauskienė, Rolandas Samuila, Simonas Strelcovas, o taip pat Seimo narė Rima Baškienė.

Po konferencijos jos dalyviams Etninės kultūros ir tradicinių amatų centro darbuotojai surengė ekskursiją po dvaro rūmus, papasakojo daug įdomaus apie čia rengiamas ekspozicijas ir edukacines veiklas.

Konferencijos pranešimai, interviu su mokslininkais ir konferencijos rengėjais, įrašyti ir išsaugoti vaizdo medžiagoje, kurios pagrindu bus kuriama televizijos laida ir atskiri televizijos reportažai, turintys išliekamąją vertę.

Kultūros skyriaus specialistas Zigmas Ripinskis

Autoriaus nuotraukos (daugiau nuotraukų - socialinio tinklo Facebook Šiaulių rajono savivaldybės paskyroje)

Apie viešinimą informuota renginio metu

Informacija atnaujinta 2021-09-20 09:27

Komentarai

Vardas
El. paštas
name
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}} {{comment.name}}
{{comment.comment}}