Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Naujienos (GN)

KURŠĖNŲ LOPŠELIO-DARŽELIO „BURATINAS“ KIEMAS PRATURTINTAS NAUJOMIS EDUKACINĖMIS ERDVĖMIS

2020-06-25 Komentarai (0) Naujienos Dalintis
Naujienos (GN)

Geros mokyklos koncepcijoje (Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2015 m. gruodžio 21 d. įsakymas Nr. V-1308) teigiama, kad sparčiai kintant aplinkai, kinta veiksmingų mokymo(si) būdų samprata, ugdymo organizavimas; ugdymo(si) aplinka tampa dinamiška ir atvira: nuo tradicinių klasių erdvių pereinama prie „klasių be sienų“, ugdymas gali vykti mokyklos kieme ir kitose vidinėse bei išorinėse mokyklos erdvėse, mokykla nesibaimina aplinkų ir baldų išskirtinumo, neįprastumo, kuriamos „klasės lauke“, ugdymui pritaikomos mokyklos teritorijos, išnaudojama mokymąsi stimuliuojanti aplinka (formos, spalvos, medžiagos, augalai, garsai, kvapai, patogi (ne)tvarka ir kt.). Ugdymo(si) tęstinumas netradicinėse, ugdymo(si) sėkmę skatinančiose patirti aplinkose buvo, yra ir bus vienas esminių Šiaulių r. Kuršėnų lopšelio-darželio „Buratinas“ bendruomenės siekių.

Lauko edukacinės erdvės suteikia galimybes prasmingai ir įdomiai leisti laiką gamtoje. Kryptingai ir patraukliai su ugdymo(si) tikslais organizuota veikla gryname ore, padeda pagerinti ugdymo(si) pažangos ir pasiekimų rezultatus, fizinę sveikatą ir psichinę gerovę. Lauko edukacinės erdvės traukia eksperimentuoti, tyrinėti, ieškoti, pažinti ir atrasti, suvokti, pamilti gamtą, pajausti glaudų ryšį tarp žmogaus ir jį supančios aplinkos. Svarbu, kad lauko aplinka būtų funkcionali, dinamiška ir atvira, pritaikyta įvairių poreikių, gebėjimų šiuolaikiniams informacinių technologijų amžiaus vaikams. Atsižvelgdami į šituos kriterijus, įrengėme naujas lauko edukacines erdves, atnaujinome ugdomosios veiklos idėjas jose. Siekdami, kad mūsų ugdytiniai gebėtų tinkamai išnaudoti informacines technologijas, erdves praturtinome greito atsakymo (QR) kodais, nuorodomis į augalų ir gyvūnų atpažinimo programėles iNaturalist ir PlantNet. Aktyvių tėvų ir darbuotojų iniciatyva įrengėme naujas veiklos zonas: „Pažink medį“, „Meteorologinė stotelė“, „Naudingosios Lietuvos iškasenos“, „Grūdinių kultūrų traukinys“, „Pažink šlapynių augalus“, „Manipuliacinė lenta“.

Šiuo metu ugdytiniai atranda veiklos daugiau nei dvidešimtyje lauko erdvių. Jau nuo įstaigos vartų galima susipažinti su pavasarį, vasarą ir rudenį žydinčiomis gėlėmis, paragauti reto vaiskrūmio uogų, įsivertinti savo jausmus pomologiniame emociukų sode, sužinoti lauko temperatūrą, vėjo kryptį ir iškritusių kritulių kiekį, išsiaiškinti, kokiems gyvūnams keliami inkilai, atpažinti medžius pagal kamieną, apžiūrėti vabalų viešbutį, sužinoti, kokias naudingąsias iškasenas turi Lietuva, paragauti ir išsiaiškinti vaistinių ir prieskoninių augalų savybes, pažaisti krepšinį, futbolą, tinklinį, pasivažinėti triratukais ir dviratukais, įsirengti ir įveikti kliūčių ruožą, stebėti atradimų namelio gyventojus, piešti, tapyti, lipdyti ir t.t.

Visuomet džiaugiamės tėvų bei darbuotojų idėjomis, siūlymais, patarimais, turtinant lopšelio-darželio aplinką įvairiomis priemonėmis, įrengiant naujas edukacines erdves.  Glaudus bendradarbiavimas ir bendruomeniškumas – tai galinga varomoji jėga, vedanti link įdomaus ir kokybiško mūsų vaikų ugdymo(si).

Kas du metus Lietuvos neformaliojo švietimo centras organizuoja geriausiai tvarkomų mokyklų edukacinių erdvių apžiūrą-konkursą. Jo tikslas – aktyvinti mokyklų tikslingą, darnų ir estetišką edukacinių erdvių kūrimą ir kūrybišką jų naudojimą mokinių ugdymo procesui organizuoti, įtraukiant į praktinę veiklą visą mokyklos bendruomenę. Jau trečią kartą Šiaulių r. Kuršėnų lopšelis-darželis „Buratinas“ dalyvauja šiame konkurse, suvokdamas, kad edukacinių erdvių kūrimas, saugojimas ir panaudojimas ugdymui(si) viso lopšelio-darželio bendruomenės pastangomis yra viena iš Geros mokyklos koncepcijos įgyvendinimo prielaidų.

Šiaulių r. Kuršėnų lopšelio-darželio „Buratinas“ direktoriaus pavaduotoja ugdymui Auksė Buožienė

Darželio archyvo nuotraukos 

 

Informacija atnaujinta 2020-06-25 08:22

Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}} {{comment.name}}
{{comment.comment}}