Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Naujienos (GN)

LAIKYTIS LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS EKSTREMALIŲ SITUACIJŲ KOMISIJOS TEIKIAMŲ REKOMENDACIJŲ (papildyta informacija)

2020-02-28 Komentarai (0) Naujienos Dalintis
Naujienos (GN)

Šiuo metu dirba Vidaus reikalų ministerijoje skubiai sušauktas Vyriausybės ekstremalių situacijų komisijos posėdis dėl būtinų veiksmų koronaviruso (COVID-19) keliamoms grėsmėms suvaldyti, kuriame dirba ir Šiaulių rajono savivaldybės atstovai. Šiaulių rajono savivaldybei apie tolesnius veiksmus netrukus bus pranešta oficialiai.

Lietuvoje patvirtinus pirmąjį užsikrėtimo koronavirusu atvejį, kai vienai pacientei nustatytas šis virusas ir ji izoliuota Respublikinėje Šiaulių ligoninėje, o dar keli asmenys šioje ligoninėje yra stebimi dėl šio viruso, gyventojai kviečiami sekti Lietuvos Respublikos Vyriausybės ekstremalių situacijų komisijos informaciją ir griežtai laikytis visų jų teikiamų rekomendacijų.

Viešoje erdvėje papildyta viešais pranešimais: "Šiaulių miestui ir rajonui bus suformuluotos rekomendacijos atsisakyti viešų masinių renginių. Kol kas tai yra rekomendacija. Kad suprastumėte, tai nėra labai paprasta – yra daug vietų, kur lankosi daug žmonių. Dabar teisininkai aiškinsis, kas yra masiniai renginiai ir kurių turėtų būti atsisakyta“, - teigė sveikatos apsaugos ministras A. Veryga".
Taip pat teigiama: "Šiaulių miestui ir rajonui bus suformuluotos rekomendacijos atsisakyti visų viešų renginių. Vis dėlto A. Veryga tikino, kad sprendimai dėl Šiaulių nereiškia šio regiono izoliacijos.
„Ten kol kas taikomos tik bendro pobūdžio priemonės“, – tvirtino ministras".

Anksčiau pranešėme, kad Šiaulių rajono savivaldybė rekomenduoja visiems savivaldybės įstaigų ir įmonių vadovams, seniūnams, skyrių vedėjams, gyventojams laikytis Lietuvos Respublikos Vyriausybės ekstremalių situacijų komisijos teikiamų rekomendacijų, vengti masinių susibūrimų.

Visą būtiną gyventojams informacija bus skelbiama ir Šiaulių rajono savivaldybės tinklapyje www.siauliuraj.lt

Primename Sveikatos apsaugos ministerijos informaciją, kad visų keliautojų, per pastarąsias dvi savaites buvusių Kinijoje, Šiaurės Italijoje – Lombardijos, Veneto, Pjemonto ir Emilijos-Romanijos regionuose, taip pat Honkonge, Irane, Japonijoje, Pietų Korėjoje ir Singapūre prašoma registruotis užpildant Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) interneto svetainėje pateikiamą anketą bei dvi savaites vengti artimų socialinių kontaktų.
Neseniai iš rizikingų teritorijų sugrįžusiesiems 14 dienų nuo paskutinės buvimo šiose šalyse dienos rekomenduojama likti namuose ir stebėti savo sveikatą. Tuo metu, pajutus į gripą panašius simptomus, tokie žmonės nedelsiant turėtų skambinti bendruoju pagalbos tarnybų telefonu 112.

Šiuo metu teritorijoms, kur vyksta COVID-19 plitimas visuomenėje, priskiriamos šios: Kinija (visos provincijos), Šiaurės Italijos regionas (Lombardijos, Veneto, Pjemonto ir Emilijos-Romanijos regionai), Honkongas, Iranas, Japonija, Pietų Korėja, Singapūras. 

Siekiant apsisaugoti nuo koronavirusinių infekcijų rekomenduojama laikytis standartinių ligos plitimą mažinančių priemonių: dažnai plauti rankas su šiltu vandeniu ir muilu, neliesti rankomis veido ir akių, laikytis kosėjimo, čiaudėjimo etiketo (kosėti ar čiaudėti prisidengus vienkartine servetėle arba į sulenktos alkūnės vidinę pusę), laikytis saugaus maisto ruošimo (ypač naudojant termiškai neapdorotą mėsą, kiaušinius), vengti artimo sąlyčio su visais, kam yra pasireiškę kvėpavimo takų ligos simptomai, pavyzdžiui, kosulys, čiaudulys.

Šiaulių rajono savivaldybės informacija

Informacija atnaujinta 2020-02-28 12:10

Komentarai

Vardas
El. paštas
name
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}} {{comment.name}}
{{comment.comment}}