Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Naujienos (GN)

LOPŠELIO-DARŽELIO „ŽIEDELIS“ MOKYTOJAI MOKĖSI GRAIKIJOJE

2022-06-13 Komentarai (0) Naujienos Dalintis
Naujienos (GN)

Gražiausių metų laikų pavasario ir vasaros sandūroje Šiaulių r. Kuršėnų lopšelio-darželio „Žiedelis“ mokytojai dalyvavo mažos apimties partnerysčių Erasmus+ K210 projekto ,,Little Outdoor Learners“, sutarties Nr. 2021-1-RO01-KA210-SCH-000027212, partnerių susitikime Graikijoje, priešmokyklinio ugdymo įstaigoje 1 Nipiagogeio Voulas. Susitikime taip pat dalyvavo projekto partneriai iš Rumunijos „Model“ vaikų darželio.

1 Nipiagogeio Voulas – tai dviejų priešmokyklinio amžiaus (4-6 m.) vaikų darželis, kuriame dirba 4 nuolatiniai mokytojai, atvykstantis anglų kalbos mokytojas ir pagalbos vaikui specialistas. Susitikimo metu daug dėmesio buvo skiriama dramai. Tad po inscenizuoto vaikų pasveikinimo, projekto dalyviai buvo įtraukti į kūrybiškumo reikalaujančius žaidimus: naratyvinį pasakos sekimą, paprasto medžio šakelės perkūrimą ir pan.

Darželio 1 Nipiagogeio Voulas mokytojai ir jų ugdytiniai svečiams parengė įvairių senovės graikų mitų inscenizacijų: ,,Saulės ir vėjo kova“, ,,Ikaras“. Vaikai vaidino lauko scenoje, kurią buvo papuošę pačių gamintomis dekoracijomis. Vėjo ir kitų gamtos reiškinių garsus vaikai išgavo naudodamiesi įvairiomis antrinėmis žaliavomis.

Projekto partneriai bendravo su švietimo centro atstovais,  miesto meru, palygino Graikijos ir savo valstybių švietimo sistemą. Mokytojai dalyvavo praktinėse veiklose kurias vedė kviestiniai svečiai iš įvairių organizacijų. Emanuela Kapokaki iš ,,Prasin Aloga“ lėlių teatro, parodė, kaip pasigaminti lėles iš laikraščių, kaip joms suteikti gyvybės ir skirtingų emocijų. Nancy Koutava iš tarptautinės nevyriausybinės organizacijos WWF Hellas pristatė ,,Picnic basket“ rinkinį ir veiklas vaikams apie tausojančią mitybą. Taip pat ikimokyklinio ugdymo veiklas praturtinančiomis idėjomis dalijosi dramos mokytoja bei terapeutė  Vivian Simatou iš Mantilaki kultūros centro. Graikų tradicinių šokių žingsnelių mokytojus mokė šios srities profesionalas miesto jaunimo laisvalaikio centre.

Projekto partneriai diskutavo apie projekto diegimą, sklaidą, vertinimą, įtaką vaikų ugdymuisi, bendradarbiavimui su tėvais.

Laisvu laiku projekto dalyviai aplankė Vari Voula Voulagmeni apylinkes ir  susipažino su antikos laikus menančia istorija.

Dalyvavimas šiame projekte atvėrė galimybes dalintis gerąja ugdymo patirtimi, mokytis vieniems iš kitų, gilinti anglų kalbos žinias bei plėtoti mokytojų profesinės komunikacijos, ugdymosi aplinkų, turinio ir situacijų įvairovės kūrimo bei kitas  kompetencijas.

Tiems, kam įdomu sužinoti daugiau:

https://prasinaloga.gr/koyklopaizoyme/

https://www.wwf.gr/en/knowledge_hub/environmental_education/

Straipsnį parengė:

Gabrielė Skirbauskienė, mokytoja, dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą, Jūratė Vileikienė, mokytoja, dirbanti pagal priešmokyklinio ugdymo programą

Informacija atnaujinta 2022-06-13 09:32

Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}} {{comment.name}}
{{comment.comment}}