Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Naujienos (GN)

NAUJAI IŠRINKTA TARYBA IR ŽMONIŲ PASITIKĖJIMĄ UŽSITARNAVĘS MERAS PRADĖJO DARBĄ

2019-04-17 Komentarai (0) Naujienos Dalintis

Balandžio 16-ąją, pirmąjame 2019 – 2023 metų kadencijos Šiaulių rajono Tarybos posėdyje inauguruotas Šiaulių rajono savivaldybės meras Antanas Bezaras bei prisiekė naujai išrinkta Šiaulių rajono Taryba – jau aštuntoji atkurtos Nepriklausomos Lietuvos Šiaulių rajono savivaldybės istorijoje. Naujai išrinktoji Taryba mero pavaduotoju patvirtino Česlovą Greičių, o Gipoldui Karkleliui antrą kadenciją suteiktas pasitikėjimas vadovauti Savivaldybės Administracijai ir tęsti pradėtus darbus, kurių laukia daug ir atsakingų.

 Iškilmingą posėdį praturtino Kuršėnų meno mokyklos mokinių Kamilės ir Viktorijos Milieškaičių (mokytoja Lidija Bražaitė, koncertmeisterė Danutė Streckienė) atliekama muzika – sveikinimas naujai išrinktai Šiaulių rajono Tarybai ir merui.

Pažymėjimus prisiekusiem Tarybos nariams įteikė sklandžiai rajone rinkimus organizavusios Šiaulių rajono rinkimų apygardos rinkimų komisijos pirmininkė Virginija Remeikienė.

Šiaulių rajono Tarybos nario pažymėjimai įteikti Romai Albrikienei, Ilonai Baristienei, Antanui Bezarui, Rolandui Freimonui, Algimantui Gaubui, Adai Grakauskienei, Česlovui Greičiui, Vaidai Gricienei, Arūnui Grubliauskiui, Alfredui Jonuškai, Eimantui Kirkučiui, Kęstučiui Lukšui, Algiui Mačiuliui, Vaclovui Motiejūnui, Rymantui Norkui, Jonui Novogreckiui, Dariui Ramančioniui, Reginai Rupšienei, Martynui Rusteikai, Simonui Strelcovui, Juditai Šakočiuvienei, Rolandui Tamošaičiui, Gediminui Vaičiuliui, Ingridai Venciuvienei, Ingridai Volosovai.

Antanui Bezarui, antrąjį kartą tiesiogiai išrinktam Šiaulių rajono savivaldybės merui, mero regalijas uždėjo Seimo pirmininko pirmoji pavaduotoja Rima Baškienė. Antaną Bezarą Vyriausioji rinkimų komisija meru patvirtino jau po pirmojo rinkimų turo, kai jam pasitikėjimą suteikė daugiau, nei pusė rajone balsavusių žmonių.

Seimo Pirmininko pirmoji pavaduotoja Rima Baškienė perskaitė Lietuvos Respublikos Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio sveikinimą naujai išrinktiems Šiaulių rajono savivaldybės vadovui ir Tarybai. Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio sveikinime Antanui Bezarui tapus Šiaulių rajono meru rašoma, kad tai didžiulis ir pelnytas rinkėjų įvertinimas ir suteikta atsakomybė dirbti Šiaulių rajono ir visos Lietuvos labui.

Rima Baškienė taip pat perskaitė ir Šiaulių krašto bičiulių parlamentinės grupės, kuriai priklauso Seime dirbantys Seimo nariai Rima Baškienė, Stasys Tumėnas, Ramūnas Karbauskis, Algirdas Butkevičius, Aurimas Gaidžiūnas, Valerijus Simulik, Valius Ąžuolas, Arūnas Gumuliauskas, Juozas Rimkus, Viktorija Čmilytė–Nielsen, sveikinimą naujai Šiaulių rajono valdžiai.

Šiaulių krašto bičiulių parlamentinės grupės sveikinime teigiama, kad Šiaulių rajono gyventojai suteikė politikams pasitikėjimą ir ypatingą užduotį – atsakingai tarnauti demokratijai ir žmonių gerovei, gerbti valstybę ir žmones, dirbti teisingai ir sąžiningai, pareigingai ir nešališkai, viešai ir nesavanaudiškai bei atsakingai. Parlamentinės grupės nariai Šiaulių rajono merui Antanui Bezarui ir visai rajono Tarybai palinkėjo pateisinti galimybę tarnauti žmonėms, puoselėti tradicijas, saugoti Lietuvos nepriklausomybę ir branginti istoriją.

Seimo narė Rima Baškienė įteikė ir "Tautiškos giesmės" tekstą, kuris rajono Tarybos nariams primintų apie pareigą ir atsakomybę valstybei.

Merą ir Tarybą pasveikino Vyriausybės atstovė Šiaulių apskrityje Asta Jasiūnienė ir palinkėjo prisiminti Tarybos nario priesaiką – gerbti Konstituciją ir įstatymus, o darbe vadovautis politikų etikos kodeksu, Tarybos nario teisėmis ir pareigomis bei dirbti taip, kad pateisintų juos išrinkusių žmonių pasitikėjimą. "Būkite tikri savo krašto šeimininkai, kurkite, gražinkite ir garsinkite jį, kad kiekvienas Šiaulių rajono savivaldybės gyventojas galėtų didžiuotis ir džiaugtis gyvenantis Šiaulių rajone", – linkėjo Vyriausybės atstovė Šiaulių apskrityje Asta Jasiūnienė.

Antrą kadenciją rajonui vadovausiančiam merui Antanui Bezarui Asta Jasiūnienė palinkėjo išlikti tikru lyderiu – buriančiu, vienijančiu, vedančiu žmones.

Didžiąją savaitę inauguruotam merui Antanui Bezarui Kuršėnų meno mokyklos direktoriaus pavaduotoja verbas kurianti Audronė Vaitekūnienė įteikė glėbį savo kurtų verbų linkėdama, kad šiame svarbiame poste jis išliktų žmonių mylimas, o paprastumas ir nuoširdumas ir toliau puoštų jo asmenį.

Posėdyje Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijos nariai, dirbsiantys naujojoje Šiaulių rajono savivaldybės Taryboje, raštu išreiškė pageidavimą dalyvauti Tarybos komitetų veikloje. Norą dirbti Biudžeto, finansų ir valdymo komitete išreiškė aštuntą kadenciją rajono Taryboje dirbantis Alfredas Jonuška, Kaimo reikalų ir ekologijos komitete – Vaclovas Motiejūnas, Komunalinio ir vietinio ūkio komitete – Simonas Strelcovas, Švietimo, kultūros ir sporto komitete – Jonas Novogreckis. Kitos Taryboje dirbančios partijos taip pat paragintos išreikšti pageidavimus dėl darbo konkrečiuose komitetuose.

Pagarsinta, kad Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) bei Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis (LRLS) pareiškė apie bendrą darbą valdančiojoje koalicijoje ir artimiausiu metu pateiks bendrą koalicijos programą. LVŽS Taryboje laimėjo 13 mandatų, LRLS – 2.

Taip pat abi partijos politinio asmeninio pasitikėjimo pagrindu sutarė dėl pareigybių priskyrimo: mero pavaduotojas, Administracijos direktorius – LVŽS atstovai, Administracijos direktoriaus pavaduotojas – LRLS atstovas. Tarybos komitetų pirmininkų pozicijos pasiskirstys taip – Biudžeto, finansų ir valdymo komiteto, Kaimo reikalų ir ekologijos, Komunalinio ir vietinio ūkio bei Švietimo, kultūros ir sporto komitetų – LVŽS atstovai, Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto – LRLS atstovas.

Pirmajame posėdyje slaptu balsavimu išrinkti mero pavaduotojas ir Savivaldybės Administracijos direktorius.

Mero pavaduotoju po slapto balsavimo Taryba patvirtino nuo 2000 metų Šiaulių rajono savivaldybės Taryboje dirbantį Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos narį Česlovą Greičių. Prieš balsavimą pristatydamas būsimą veiklos programą Česlovas Greičius teigė, kad gavo labai aiškų ir tvirtą partijos Šiaulių rajono skyriaus narių, koalicijos partnerių, LVŽS partijos pirmininko Ramūno Karbauskio bei Seimo Pirmininko pirmosios pavaduotojos Rimos Baškienės palaikymą.

Česlovas Greičius ketveris metus yra dirbęs Šiaulių kaimiškosios seniūnijos seniūnu, turi didelę vadovavimo patirtį, 14 metų yra vadovavęs žemės ūkio įmonėms, bendrovėms.

Česlovas Greičius mero pavaduotojo poste kuruos švietimą, pripažino – lauks nepopuliarūs, bet būtini sprendimai, kita veiklos sritis – keleivių pervežimo srautų optimizavimas, nes rajone per daug nuostolingų maršrutų, taip pat yra pasirengęs tobulinti komunalinių atliekų rinkliavos sistemą, nes dabar veikianti yra nepasiteisinusi. Taip pat lauks ir kiti neatidėliotini darbai, kurių sprendimo teks ieškoti ir Vyriausybėje.

Šiaulių rajono savivaldybės Administracijos direktoriumi antrai kadencijai slaptu balsavimu išrinktas ir Tarybos patvirtintas Gipoldas Karklelis yra vertinamas, kaip sąžiningas, kompetentingas ir veiklus Administracijos vadovas.

Gipoldas Karklelis taip pat apibrėžė laukiančių darbų spektrą – nenaudojamo Savivaldybės turto privatizavimas, švietimo įstaigų pastatų renovacija bei rajono švietimo įstaigų tinklo tolesnis optimizavimas. Artimiausiais metais laukia daug projektų, kuriuos reikės įgyvendinti, kai kuriems ieškoti trūkstamų lėšų, rangovų. Taip pat bus koreguojamas Savivaldybės Bendrasis planas, prie kurio teks dirbti metus.

"Laukia sunkus ir sudėtingas darbas. Jei bendrai ir sutelktai dirbsime – pasieksime rezultatų", – dėkodamas už pasitikėjimą paskiriant antrai kadencijai Savivaldybės Administracijos direktoriumi sakė Gipoldas Karklelis.

 

Mero padėjėja

Rita Žadeikytė

 

Komentarai

Vardas
El. paštas
name
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}} {{comment.name}}
{{comment.comment}}