Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Naujienos (GN)

PAMINĖTOS KETURIŲ SAVIVALDYBIŲ RELIGINIO TURIZMO SUTARTIES PASIRAŠYMO METINĖS

2021-09-16 Komentarai (0) Naujienos Dalintis
Naujienos (GN)

Prieš metus Šiluvos Jono Pauliaus II aikštėje Raseinių, Kelmės, Šiaulių rajonų ir Šiaulių miesto merai pasirašė bendradarbiavimo sutartį, kuria siekiama skleisti religinio turizmo ir piligrimystės šalyje idėjas, vieningai skatinti lankyti religinius bei kultūrinius objektus ir kurti piligrimystės įvaizdį.

Praėjus metams po bendradarbiavimo sutarties pasirašymo, keturių savivaldybių atstovai ir Tarpinstitucinio religinio turizmo darbo grupės nariai rinkosi į šv. Mišias Šiluvoje ne tik paminėti Visuomenės dieną, bet ir įprasminti vienerių metų bendradarbiavimo sutarties pasirašymą. Po šv. Mišių susirinkusieji buvo kviečiami į susitikimą aptarti svarbiausius šiais metais įgyvendintus bendrus projektus. Vienas jų – išplėstas į keturias savivaldybes penkerius metus Šiaulių rajono savivaldybėje vykstantis puikus rimtosios ir sakralinės muzikos koncertų ciklas "Muzikinės bažnyčių naktys Šiaulių rajone", keturių savivaldybių projektas buvo pavadintas „Bažnyčių naktys“, organizuotas visose keturiose savivaldybėse ir kiekvienoje iš jų sulaukęs didelio visuomenės susidomėjimo. Taip pat aptartas š. m. rugsėjo mėnesį vykęs informacinis turas žiniasklaidos atstovams ir pristatytas šiuo metu Lietuvos piligrimų bendrijos pirmininko dr. Dariaus Liutiko rengiamas religinio turizmo maršrutas.

Raseinių rajono savivaldybės meras Andrius Bautronis dėkojo savivaldybių merams už pritarimą bendradarbiauti. Pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su keturiomis savivaldybėmis atvėrė naujas galimybes ir sudarė palankesnes sąlygas religinio turizmo plėtrai. Nuoširdžiai dėkojo tarpinstitucinės religinio turizmo skatinimo darbo grupės nariams už abipusį indėlį, iniciatyvumą ir pasitikėjimą, kurio vedami skleidžiame žinią apie religinį turizmą Lietuvoje.

Susirinkime dalyvavę savivaldybių atstovai ir Tarpinstitucinio religinio turizmo skatinimo darbo grupės nariai džiaugėsi per metus pasiektais rezultatais, o Kauno arkivyskupas Kęstutis Kėvalas drąsino toliau aktyviai prisidėti prie religinio ir piligriminio turizmo plėtros.

Šiaulių rajono savivaldybės inform,acija ir nuotraukos

Informacija atnaujinta 2021-09-16 14:55

Komentarai

Vardas
El. paštas
name
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}} {{comment.name}}
{{comment.comment}}