Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Naujienos (GN)

PASKUTINIS TARPTAUTINIO ERASMUS+ PROJEKTO „M.A.G.I.C.“ PARTNERIŲ SUSITIKIMAS PILNAS ĮVAIRIAUSIŲ PATIRČIŲ

2022-05-24 Komentarai (0) Naujienos Dalintis
Naujienos (GN)

Gegužę Estijos Tartu mieste vyko paskutinis tarptautinio Erasmus+ projekto „Myths, Tales, Art and Games for intercultural cooperation“ (2019-1-EL01-KA229-062457_4) partnerių iš Graikijos, Bulgarijos, Estijos, Italijos ir Lietuvos susitikimas. Į susitikimą vyko keturi Šiaulių r. Kuršėnų lopšelio-darželio „Žiedelis“ mokytojai.

Melodingomis estiškomis dainomis susirinkusiuosius pasveikino Lohkva Lasteaed darželio ugdytiniai. Direktorė ir pavaduotoja ugdymui supažindino su įstaigoje sukurtomis ugdymo(si) sąlygomis, aplinkomis, lauko erdvėmis. Labiausiai dėmesį traukė skaitmeninės technologijos, priemonės programavimui, robotukai, skaitmeniniai mikroskopai, „metalo ieškikliai“ ir kt. Turėjome galimybę ne tik pamatyti, kaip vaikai kurdami istorijas programuoja robotukus, bet ir patys išbandyti robotukų valdymą.

Dar vienas pastebėjimas ir kolegų iš kitų užsienio šalių nuostaba, kad Estijoje bet kokiu oru vaikai būna lauke. Lohkva darželio lauko aplinka nėra suskirstyta grupėmis. Ugdytiniai gali veikti ten, kur jiems labiausiai patinka: smėlio dėžėje, lauko bibliotekėlėje, sporto įrengimų erdvėje ar važinėtis dviratukais. Aplinkoje daug vaismedžių ir vaiskrūmių, nes gyventojai neturi sodų ir vaisių bei uogų neaugina. Todėl darželio bendruomenė siekia praturtinti lauko aplinkas kuo įvairesniais vaismedžiais ir vaiskrūmiais, kad vaikai žinotų ir matytų kaip jie auga, žydi ir dera. Kiekvienas medis ar krūmas turi išsamų aprašymą su nuotraukomis.

Mūsų laukė ir turininga kultūrinė programa. Apsilankėme Tartu AHHAA mokslo centre, kuriame daugumą eksponatų galima paliesti rankomis ir išbandyti jų veikimą patiems. Apžiūrėjome senamiesčio architektūrą, krintantį namą, botanikos sodą, universiteto pastatą, nacionalinį Estijos muziejų. Keliavome pažintiniu Meenikunno pelkės taku.

Dalyviai  apibendrino visų susitikimų įspūdžius bei naujas patirtis, akcentavo projekto svarbą, galimybę mokytis iš užsienio kolegų, dalytis darbo patirtimi. Projekto koordinatoriai graikai pristatė įgyvendintų veiklų elektroninę knygą.

Auksė Buožienė, Šiaulių r. Kuršėnų lopšelio-darželio „Žiedelis“ direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Informacija atnaujinta 2022-05-24 10:21

Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}} {{comment.name}}
{{comment.comment}}