Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Naujienos (GN)

„POEZIJOS PAVASARIS“ NUO ŠIOL SVEČIUOSIS IR RAUDĖNUOSE

2022-06-02 Komentarai (0) Naujienos Dalintis
Naujienos (GN)

Tarptautinis poezijos festivalis „Poezijos pavasaris“ ištikimiausius gerbėjus ir skaitytojus gegužės 15–29 d. kvietė net į 125 renginius visoje Lietuvoje, Lenkijoje, Šveicarijoje, o virtualūs tiltai suteikė galimybę susitikti su poetais, gyvenančiais Jungtinėse Amerikos Valstijose, Jungtinėje Karalystėje, Danijoje, Vokietijoje, Lietuvoje“ – skelbiama respublikiniuose informaciniuose pranešimuose.

Raudėniškiai didžiuojasi, džiaugiasi ir dėkoja šviesaus atminimo kraštiečiui Aleksandrui Žaliui, visuomenininkui, literatūros kritikui, Klaipėdos universiteto docentui, poetui, kad poezijos pavasaris vyks ir jo gimties bei amžinojo poilsio krašte – Raudėnuose. Rašytojų sąjungos Klaipėdos skyriaus kūrėjai pakvietė Raudėnų mokyklą-daugiafunkcį centrą, ŠRSKC Raudėnų filialą ir Raudėnų krašto kūrėjus rengti ir puoselėti jų tradiciniais renginiais tampančius poezijos pavasario skaitymus anapilin iškeliavusių kūrėjų gimtinėse.

Gegužės 20 d. Raudėnų kultūros namų salėje buvo ne tik prisimintas raudėniškis poetas Aleksandras Žalys, jo eilės, kurias skaitė bibliotekininkė Danutė Slavinskienė ir meno vadovė Roma Kybartienė, bet, kaip ir dera poezijos pavasario vakare, savo kūrybos posmais ir įžvalgomis dalinosi Šiaulių raj. literatų klubo „Indraja” nariai, tarp kurių buvo ir Raudėnų krašto poetai: Marytė Lesutienė,Vytautas Benas Garbinčius, Zigrida Danikauskienė. Kūrybos, prisiminimų ir įspūdžių  negailėjo viešnios iš Klaipėdos – rašytoja Jolanta Kliukaitė-Kepenienė ir Iriana Žalienė, ŠRSKC direktorė Jovita Lubienė, Raudėnų MDC direktorė Zita Bezarienė, LR Seimo narės Rimos Baškienės padėjėja Birutė Banienė. Šiltą ir jaukų vakarą puošė ir dainuojamoji poezija – dainos, kurias atliko Raudėnų mokyklos mokiniai kartu su mokytoja Vaiva Bružiene.

Mokykloje įrengtame poeto Aleksandro Žalio kabinete prie arbatos puodelio buvo prisiminti visi iškilūs raudėniškiai ar čia gyvenę ir dirbę žymūs Lietuvos žmonės, skaitomos Aleksandro Žalio kūrinių ištraukos, vakaro dalyviams padovanoti Raudėnų MDC mokinių kurti laminuoti atvirukai. Pirmųjų, bet tikrai ne paskutinių „Poezijos pavasario“ skaitymų Raudėnuose dalyviai atsisveikino uždegę žvakutes ant poeto, kraštiečio A. Žalio kapo, pripildę širdis ir protus pasidalintų eilių, prisiminimų, idėjų, pažinčių ir šiltų patirčių.

ŠRSKC Raudėnų filialo ir Šiaulių r. Raudėnų MDC informacija

Informacija atnaujinta 2022-06-02 14:07

Komentarai

Vardas
El. paštas
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}} {{comment.name}}
{{comment.comment}}