Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Naujienos (GN)

PRO MEMORIA

2021-07-21 Komentarai (0) Naujienos Dalintis
Naujienos (GN)

JANINA VEIKŠIENĖ

1931-2021

„Tarp mūsų gyvena pabaiga, ji visur atseka – nesvarbu, kur nukeliautume, ji išnyra taip netikėtai, ir negali žinoti, iš kurios pusės ji tave užpuls....“ /V. Mykolaitis – Putinas/

Liepos 20 d. netekome mokytojos, kultūros darbuotojos Janinos Veikšienės. Liūdna žinia palietė Gruzdžių gimnazijos bendruomenę, miestelio ir Šiaulių rajono gyventojus – visus, kurie Ją pažinojo. Jos nežinoti buvo neįmanoma – Jos pilna buvo visur. Be Janinos nevykdavo gimnazijos, miestelio, rajono kultūros renginiai.

Janina gimė 1931 m. gruodžio 12 d. Radviliškyje, o jau 1950 m. ima dirbti mokytoja Gruzdžių mokykloje. Gruzdžiams liko ištikima 71- erius metus.

Ji negalėjo gyventi be žmonių apsupties – pasakodavo, aiškindavo, dalindavosi patirtimi, rūpesčiais, džiaugsmais. Apie Janiną burdavosi žmonės. Neužsiverdavo Jos kabineto durys darbe, gausiai žmonės lankė namuose.

Nors ir labai atkakli, Janina pritrūko jėgų priešintis ligoms. Atsisveikiname su Ja gražią vasaros dieną, kurią dar ir dar vieną norėjo gyventi. Dar planavo, dar svajojo, dar rikiavo darbus. Dar neįsivaizdavo, kad Jos nebus Šv. Roko šventėje. Deja. Belieka tikėtis, kad artimųjų, ją pažinojusių prisiminimų šviesa neužges ir šildys Jos užgesusią širdį.

Janina buvo reiškinys švietime, kultūroje, visuomeninėje veikloje. Visada energinga, visada atkakli, niekada nepasiduodanti, Ji pilnai pateisino horoskope Šaulio vardą.

Už ilgametį, nuoširdų darbą Janina buvo apdovanota daugybe medalių, diplomų, padėkų. Ne kartą rinkta veikliausiu Gruzdžių krašto meno žmogumi, populiariausiu gruzdiečių, pelnytas Gruzdžių šviesuolio vardas, Jos vardą ir darbus žinojo rajone ir už jo ribų. Respublikinės ir rajoninės dainų šventės – visur Jos buvo pilna , visur Ji norėjo dalyvauti su savo ugdytiniais – šokį mylinčiais žmonėmis. Janina mokėjo „uždegti“ žmones, todėl paskui Ją traukė mokiniai, jaunimas, senjorai.

Janina Veikšienė buvo MOKYTOJA ir KULTŪROS šviesuolė. Jos gyvenimas dalinosi į dvi dalis ir praėjo – klasėje prieš mokinius ir ant scenos. Gal tiksliau pasakius, Jos gyvenimas buvo ant scenos.

                     Janiną mes mylėjome, gerbėme, ja didžiavomės. Jos mums labai trūks.

Reiškiame nuoširdžią užuojautą dukrai Ingai, sūnui Salvinijui. Mes negalime užpildyti netekties, bet dalinamės skausmu.

Gruzdžių gimnazijos bendruomenės vardu direktorius Juozas Vasiliauskas

Informacija atnaujinta 2021-07-21 11:16

Komentarai

Vardas
El. paštas
name
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}} {{comment.name}}
{{comment.comment}}